Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sağlık sigortası numarası ve M10 adlı belge

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Gmzky

Sağlık sigortası numarası ve M10 adlı belge

Mesaj gönderen Gmzky » Çrş Ağu 31, 2022 11:22 am

Herkese merhabalar,ben Expatriodan value package alarak sağlık sigortası da yaptırdım fakat şu anda sağlık sigortası numaram yok. Okul, kayıt için sağlık sigorta numarasını ve Alman yasal bir sigorta sağlayıcısından M10 adlı bir dijital sigorta bildirimi istiyor bu konuda ne yapmalıyım ? Expatrio ve TK ya mail attım ama henüz dönüş olmadı doğru mu ifade edemedim acaba bu konuda ne yapabilirim, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim .Şimdiden teşekkür ederim.

Uygar

Re: Sağlık sigortası numarası ve M10 adlı belge

Mesaj gönderen Uygar » Çrş Ağu 31, 2022 5:58 pm

Gmzky yazdı: Çrş Ağu 31, 2022 11:22 am Herkese merhabalar,ben Expatriodan value package alarak sağlık sigortası da yaptırdım fakat şu anda sağlık sigortası numaram yok. Okul, kayıt için sağlık sigorta numarasını ve Alman yasal bir sigorta sağlayıcısından M10 adlı bir dijital sigorta bildirimi istiyor bu konuda ne yapmalıyım ? Expatrio ve TK ya mail attım ama henüz dönüş olmadı doğru mu ifade edemedim acaba bu konuda ne yapabilirim, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim .Şimdiden teşekkür ederim.
Ben de aynı şekilde Expatrio’dan yaptım sağlık sigortası başvurusunu. Bana mail yoluyla 2 tane soru sormuşlardı ve ayrıca TK’ya bir dilekçe yollamam gerektiğini söylediler. Bunları yaptıktan sonra bugün sigorta numaram hesabımda belirdi ve Almanya’ya giriş yapınca sigortamı aktif edebileceğimi söylediler. Üniversiteme gerekli belgeleri yollayacaklarını da söylediler. Sizin kendinizi doğru ifade etmenize gerek bile yok zira onlar bu konuda ne yapmaları gerektiğini bizden daha iyi biliyorlar. Ama sizin bu durumunuz biraz garip açıkçası.

Eğer konu ile alakalı Expatrio’ya mail attıysanız beklemekten başka şansınız yok maalesef. Eğer Türkçe desteğe yazdıysanız bir de İngilizce desteğe yazmayı deneyin. Onlar genelde daha hızlı cevap veriyorlar.

Uygar

Mesaj gönderen Uygar » Çrş Ağu 31, 2022 7:08 pm

Hatta bana yazdıklarını da buraya bırakayım.

"Our public health insurance provider, TK automatically sends your data digitally to your university shortly after your application is approved. You do not need to do anything regarding this."

Gmzky

Mesaj gönderen Gmzky » Cum Eyl 02, 2022 8:14 am

Uygar yazdı: Çrş Ağu 31, 2022 7:08 pm Hatta bana yazdıklarını da buraya bırakayım.

"Our public health insurance provider, TK automatically sends your data digitally to your university shortly after your application is approved. You do not need to do anything regarding this."
Dönüşünüz için çok teşekkür ederim.Bana da bu yazı gönderildi sanırım okula belge gitti ama henüz bir dönüş olmadı okuldan bunun haricinde sigorta numarası için TK 'yı aradım benden Almanya da yaşayan herhangi bir yakınımın adresine istediler sigorta numaram ve şifrem oraya postayla gönderilecekmiş.Ben de okul kaydına geç kalmamak için okul kayıt formuna TK ID mi yazdım.Umarım sorun olmaz.

Gmzky

Mesaj gönderen Gmzky » Cum Eyl 02, 2022 8:18 am

Bir de şu anda sigorta için elimde sadece Expatriodan gönderilen 'Preliminary insurance certificate' var bu belge vize içinde yeterli midir? Bu belge haricinde vize için başka bir sigorta yaptırdınız mı veya başka bir belgeniz var mıydı? Tekrardan teşekkür ederim.

Uygar

Mesaj gönderen Uygar » Cum Eyl 02, 2022 6:55 pm

Gmzky yazdı: Cum Eyl 02, 2022 8:18 am Bir de şu anda sigorta için elimde sadece Expatriodan gönderilen 'Preliminary insurance certificate' var bu belge vize içinde yeterli midir? Bu belge haricinde vize için başka bir sigorta yaptırdınız mı veya başka bir belgeniz var mıydı? Tekrardan teşekkür ederim.
Ben seyahat sağlık sigortası ile vize başvurumu gerçekleştirmiştim. Devlet sağlık sigortanız başlayana kadar bir seyahat sağlık sigortası göstermeniz zorunlu diye biliyorum. Ben vize başvurusunda devlet sağlık sigortası göstermemiştim ama 6 aylık seyahat sağlık sigortası yaptırmıştım. Yapacağınız seyahat sağlık sigortanızın okulunuzun başlangıç tarihine kadar olması lazım en az. Zaten expatrio ücretsiz seyahat sağlık sigortası sağlıyor diye biliyorum eğer value package’ı alırsanız.

Seva.s

Mesaj gönderen Seva.s » Çrş Eki 19, 2022 8:10 pm

Gmzky yazdı: Cum Eyl 02, 2022 8:14 am Dönüşünüz için çok teşekkür ederim.Bana da bu yazı gönderildi sanırım okula belge gitti ama henüz bir dönüş olmadı okuldan bunun haricinde sigorta numarası için TK 'yı aradım benden Almanya da yaşayan herhangi bir yakınımın adresine istediler sigorta numaram ve şifrem oraya postayla gönderilecekmiş.Ben de okul kaydına geç kalmamak için okul kayıt formuna TK ID mi yazdım.Umarım sorun olmaz.
Merhaba sorununuzu cozebildiniz mi? Ayni durumdayim ben de.

Gmzky

Mesaj gönderen Gmzky » Prş Eki 20, 2022 8:35 am

Seva.s yazdı: Çrş Eki 19, 2022 8:10 pm Merhaba sorununuzu cozebildiniz mi? Ayni durumdayim ben de.
Merhaba,okul kayıt portalına TK ID imi yazdım sonrasında bunu öğrenci işlerine de sordum onlar sorun olmayacagını söyledi ,M10 adlı belgeyi almak için TK ya çokça mail attım, dönüş alamadım bende aradım ve okula gönderdiler aramak en iyi yol .Bir de onlar postayla sigortayla ilgili bilgilerimi Almanyaya gönderdiler yani oradan bir adres istediler.Okulunuzun TK görevlisi varsa ona da yazabilirsiniz ama ben ona yazdığımda AT -11 istedi bende o sırada alamazdım okul kayıt için sürem az olduğundan ,sonrasında TK için kayıt belgeleri vs attı ki ben Almanya ya varmadan böyle bir kağıt doldurmadım bu sebeple kısaca önce okulunuza yazın onlar tk id sini yeterli buluyorsa tamamdır ve M10 adlı belge için de TK yı arayın durumu belirtin onlar okula gönderiyor sonrasında teyit etmek için ben tekrar öğrenci işlerime sormuştum ve evet aradıktan sonra gönderildi.Ben hep öğrenci işleri ile iletişimdeydim ama sizin okulunuzun kayıt bölümü vs varsa ona da yazabilirsiniz.Umarım anlaşılır olmuştur.Eğer değilse sormaktan çekinmeyin lütfen.