Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Fiktionsbescheinung ile Almanya'ya Dönüş

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
sincap

Fiktionsbescheinung ile Almanya'ya Dönüş

Mesaj gönderen sincap » Cum Eyl 02, 2022 12:07 pm

Merhabalar,

Ulusal vizem Eylül sonu bitiyor. Ağustos ayında Almanya'da oturum iznine başvurup Türkiye'ye döndüm, Ekim'de Fiktionsbescheinigung ile Almanya'ya dönmek istiyorum. Dönüşte bu belge ile sorun yaşayan insanların olduğunu duydum. Belgenin üstünde Kasım ayına kadar geçerli olduğu yazıyor. Yine de vize sürem bittikten sonra bu belge ile Almanya'ya dönüşte sorun yaşar mıyım? Bilgisi olan aydınlatırsa çok sevinirim.

Teşekkürler.

NomadicBishop

Re: Fiktionsbescheinung ile Almanya'ya Dönüş

Mesaj gönderen NomadicBishop » Cum Eyl 02, 2022 1:13 pm

Ben bu belgeyle daha önce seyahat ettim. Alman polisi o kadar sorun çıkartmıyor ama nedendir bilinmez havayolu şirketini ikna etmek için uğraştığımı hatırlıyorum. Belgeyi pek bilmiyorlar sanırım. Polis sınırdan geçerken "Oturum için randevu aldınız mı?" diye sormuştu ben de şu tarihte randevum var demiştim. Bir sorun yaşanacağını sanmıyorum.

Cezeri

Mesaj gönderen Cezeri » Cum Eyl 02, 2022 5:38 pm

sincap yazdı: Cum Eyl 02, 2022 12:07 pm Merhabalar,

Ulusal vizem Eylül sonu bitiyor. Ağustos ayında Almanya'da oturum iznine başvurup Türkiye'ye döndüm, Ekim'de Fiktionsbescheinigung ile Almanya'ya dönmek istiyorum. Dönüşte bu belge ile sorun yaşayan insanların olduğunu duydum. Belgenin üstünde Kasım ayına kadar geçerli olduğu yazıyor. Yine de vize sürem bittikten sonra bu belge ile Almanya'ya dönüşte sorun yaşar mıyım? Bilgisi olan aydınlatırsa çok sevinirim.

Teşekkürler.
Merhaba, bir arkadaşım bu sene içerisinde Fiktionsbescheinigung belgesi ile Türkiye'ye gidip geri dönmüştü

Jala

Mesaj gönderen Jala » Pzr Eyl 04, 2022 1:53 pm

sincap yazdı: Cum Eyl 02, 2022 12:07 pm Merhabalar,

Teşekkürler.
Ben de vizem bittikten sonra fiktionsbescheinigung ile girip çıktım temmuz ayında. Fiktionsbescheinigung belgesinde en alttaki paragraf 81 Abs.4 yazan kutucuk işaretli ise bildiğim kadarıyla giriş çıkış yapabiliyorsunuz.
Eğer ilki kutucuk veya ikinci işaretli ise (ben ilk aldığımda ilk kutucuk işaretliydi ve sınır polisini arayıp sordum) maalesef çıkış yapılabilmekle beraber Almanya'ya geri dönemiyorsunuz.

Mollaibrahim

Mesaj gönderen Mollaibrahim » Pzt Eyl 05, 2022 7:08 pm

Selamlar arkadaslar, Mart ayinda Fiktionbescheinigung ile seyahat etmistim ve herhangi bir problem cikmamisti.