Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Türkiyede Kayıt Dondurma

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
aliihsan

Türkiyede Kayıt Dondurma

Mesaj gönderen aliihsan » Pzt Ağu 01, 2022 4:25 pm

Merhabalar,
Bu sene üniversite kaydımı yapıp, dondurup almanyada informatik okumayı planlıyorum. Türkiyedeki kayıdımı ne olur ne olmaz diye dondurmayı planlıyorum fakat kafamda birkaç soru var.

1- Üniversitenin belirttiği tarihlerde gidip almanyada okuyacağımı belirtsem direkt verirler mi yoksa yalan söyleyip fakirlik belgesi vs. almak mı mantıklı olur,
Almanayada okumak kabul ettikleri bir mazeret mi, sıkıntı çıkarırlar mı?

2- Kayıt dondurma süresi sanırım maximum 2 yıl, dondurma işlemi için gittiğimde 1 yıllık mı veriyorlar 2 yıllık mı.

3- Dondurma şartları çoğu devlet üniversitesi için aynı mı? Dondurma tarihleri genellikle ne zaman?

eclipsali

Re: Türkiyede Kayıt Dondurma

Mesaj gönderen eclipsali » Pzt Ağu 01, 2022 5:37 pm

Normalde şartlar hemen hemen aynı ama en net bilgiyi üniversitenin sitesinde veya öğrenci işlerini arayarak edinebilirsin

aliihsan

Mesaj gönderen aliihsan » Pzt Ağu 01, 2022 5:58 pm

eclipsali yazdı: Pzt Ağu 01, 2022 5:37 pm Normalde şartlar hemen hemen aynı ama en net bilgiyi üniversitenin sitesinde veya öğrenci işlerini arayarak edinebilirsin
Öğrenci işlerini aradığımda sitede yönetmelikler yazıyo diyolar, kendileri söylemekten çekiniyor. Sitede ise yurtdışından lisans kabulu ile ilgili bir bilgi yok maalesef, fakirlik hastalık, staj, askerlik gibi durumlar belirtilmiş. :(

atakk00

Mesaj gönderen atakk00 » Pzt Ağu 29, 2022 6:08 pm

Merhabalar,
Dostum direk git fakirlik belgeni al, hangi bölümde okuyosan oranın bölüm başkanlığına git dilekçe yazarak fakirlik belgenle beraber ver. Hiç yurtdışına çıkacağını söyleme bile. Uğraşma onlarla.

Uygar

Mesaj gönderen Uygar » Pzt Ağu 29, 2022 7:45 pm

Bildiğim kadarıyla hem yurt dışında hem de Türkiye’de okuyamıyorsun. Yani okuluna yurt dışında okuyacağını söylemeni tavsiye etmem. Aksi takdirde kaydını silebilirler. Maalesef burada en iyi seçenek yalan söylemek.

Özgür123

Mesaj gönderen Özgür123 » Pzt Ağu 29, 2022 9:36 pm

Peki vize görüşmesi için okulu dondurmak zorunda miyiz?Dondurmazsak bir sorun çıkar mı? Lütfen bilgi verebilir misiniz 🙏🙏

Uygar

Mesaj gönderen Uygar » Pzt Ağu 29, 2022 9:48 pm

Özgür123 yazdı: Pzt Ağu 29, 2022 9:36 pm Peki vize görüşmesi için okulu dondurmak zorunda miyiz?Dondurmazsak bir sorun çıkar mı? Lütfen bilgi verebilir misiniz 🙏🙏
Şahsen bir sıkıntı çıkacağını sanmıyorum. Hem Fransa’da hem de Türkiye’de üniversite kaydı olan birkaç tanıdığım vardı ve vizede sıkıntı yaşamamışlardı. Almanya tarafında da pek farklı olacağını sanmıyorum.

Özgür123

Mesaj gönderen Özgür123 » Pzt Ağu 29, 2022 9:54 pm

Uygar yazdı: Pzt Ağu 29, 2022 9:48 pm Şahsen bir sıkıntı çıkacağını sanmıyorum. Hem Fransa’da hem de Türkiye’de üniversite kaydı olan birkaç tanıdığım vardı ve vizede sıkıntı yaşamamışlardı. Almanya tarafında da pek farklı olacağını sanmıyorum.
Teşekkür ederim cevabınız için 🙏 Ayriyeten bu durumu yaşayan arkadaşlar varsa da bilgi verebilir mi?🙏

bjedug.emir

Mesaj gönderen bjedug.emir » Sal Ağu 30, 2022 8:02 am

Özgür123 yazdı: Pzt Ağu 29, 2022 9:54 pm Teşekkür ederim cevabınız için 🙏 Ayriyeten bu durumu yaşayan arkadaşlar varsa da bilgi verebilir mi?🙏
Merhaba,

universitemi Eylul ayina kadar dondurup vize gorusmesine katilmistim ve bir sorun yasamadim. Diger taraftan Almanya'da egitim goren arkadasim da, Turkiye'deki universitesini dondurmadan vizesini alabildi. Iki turlu de sorun yasayacaginizi dusunmuyorum.

Özgür123

Mesaj gönderen Özgür123 » Sal Ağu 30, 2022 11:31 am

bjedug.emir yazdı: Sal Ağu 30, 2022 8:02 am Merhaba,

universitemi Eylul ayina kadar dondurup vize gorusmesine katilmistim ve bir sorun yasamadim. Diger taraftan Almanya'da egitim goren arkadasim da, Turkiye'deki universitesini dondurmadan vizesini alabildi. Iki turlu de sorun yasayacaginizi dusunmuyorum.
Cevabınız için çok teşekkür ederim 🙏🙏🙏