Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Aralık-Ocak aylarında WG bulunur mu?

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
whateven

Aralık-Ocak aylarında WG bulunur mu?

Mesaj gönderen whateven » Prş Ağu 25, 2022 12:24 am

Arkadaşlar selam. Şuanda Türkiyedeyim vizemi bekliyorum, ev arayışına başladım. Bugün bir WG beni kabul etti ama oda yalnızca 31 aralığa kadar müsait, yani burayla anlaşırsam yıl sonunda odadan çıkmam gerekecek. Sizce Aralık-Ocak gibi odadan ayrıldığımda başka bir yer bulmam çok zor olur mu? Şuan WG Gesucht'a her gün yeni ilanlar geliyor ancak bunun sebebi herhalde dönem başlangıcı olması.

Yani endişelendiğim şey 4 ay sonra taşınmam gerektiğinde sitede şuankinden çok daha az ilan olması ve yeni bir yer bulamamak. Ne düşünüyorsunuz

(Bu arada yurt bekleme listesindeyim ama kim bilir ne zaman çıkar)

Laptus

Re: Aralık-Ocak aylarında WG bulunur mu?

Mesaj gönderen Laptus » Prş Ağu 25, 2022 5:04 pm

Merhabalar,

Ben de şu anda WG arayışındayım. Yurt muhtemelen çıkmayacak başvurular 1 Nisan'da başlamış ancak 11 Temmuz'da başvurdum ben. Hangi sitelerde ve nerede arıyorsun acaba? Bir de ben bu blogda başlık açamıyorum o alan nerede bunu sana sana sormuş olayım :)

Soruna gelecek olursam; ben Jena'da bakıyorum ve gördüğüm kadarıyla birçok kişi aynı sorunu yaşıyor. Hiç bulamamandansa 4 ay da olsa gidip yerleşip hemen ardından yeni bir yer araman olur. En azından ben böyle yapardım nitekim hostelde kalacak olursan günlük 50 euro'nun altında masrafın olmayacak.

whateven

Re: Aralık-Ocak aylarında WG bulunur mu?

Mesaj gönderen whateven » Prş Ağu 25, 2022 5:48 pm

Laptus yazdı: Prş Ağu 25, 2022 5:04 pm Merhabalar,

Ben de şu anda WG arayışındayım. Yurt muhtemelen çıkmayacak başvurular 1 Nisan'da başlamış ancak 11 Temmuz'da başvurdum ben. Hangi sitelerde ve nerede arıyorsun acaba? Bir de ben bu blogda başlık açamıyorum o alan nerede bunu sana sana sormuş olayım :)

Soruna gelecek olursam; ben Jena'da bakıyorum ve gördüğüm kadarıyla birçok kişi aynı sorunu yaşıyor. Hiç bulamamandansa 4 ay da olsa gidip yerleşip hemen ardından yeni bir yer araman olur. En azından ben böyle yapardım nitekim hostelde kalacak olursan günlük 50 euro'nun altında masrafın olmayacak.
Selam, cevabın için teşekkür ederim. Ben şuanki odayı WG gesucht'da arayıp buldum, başka bir site kullanmadım.
Konu açmak için ilgili foruma girip (Almanya'da Yaşam, Almanya'da Üniversite, Almanya'ya Kadar vs...) "yeni başlık" yazan yere tıklayabilirsiniz