Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 9 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
hasanakkus

Mesaj gönderen hasanakkus » Pzt Eyl 20, 2010 12:20 am

selam ywzslm,

"konsoloslugun internet sitesinde belirtilen tarih"\'le demek istedigim,
konsolosluk gisesinin belirli pasaport teslim alma saatleri var.

vizeni izmirden aldiysan izmir almanbaskonsolosluguna saat 8:00 ile 10:30 arasinda gidip pasaportunu vermen gerek, bunu demek istemistim. onceki mesajimda tarih dedigim icin yanlis anlasilma olmus,pardon.

ayrica 14.12.2010 ,senin vizeni alman gereken son tarih.

uk

ywzslm

Mesaj gönderen ywzslm » Çrş Eyl 22, 2010 9:45 am

tum yonetici ve uye arkadaslara cok tesekkur ederm dun itibariyle ogrenci vizemi almis durumdayim sira ucak bileti bulmakta acaba aranizda pegasus ile almanyaya giden var mi?

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Çrş Eyl 22, 2010 12:54 pm

Herkese selam.Sonunda vize gorusmesini atlattim.Tecrubelerimi sizlerle de paylasayim:) Saat 7:15 te Istanbul Konsoloslugundaydi gorusmem.1 numarali odaya girdim.Sarisin genc bir bayan vardi.Garibim hasta olmus.Oksurup duruyordu:)Selamunaleykum Aleykumselam girdim iceri:)Belgelere bakmaya basladi.Hepsini tek tek inceledi.Iste klasik sorulari sordu biraz: Ne icin gidiyorsun,hangi uni hangi bolum falan...:)Ama almanca hicbir sey sormadi.Ne zaman mezun oldun dedi.2010 da temmuzda dedim.Ben sanki 2009 olarak gordum dedi.Benim bildigim 2010 da mezun oldum ama... dedim:)Tekrar bakti falan pardon dedi.Nerede kalacaksin dedi.Ben de uninin yurdunda dedim.Adres yazmam gerekiyor bilgisayara dedi.Uninin adresini yazdi.Fazla da bir sey sormadi arkadaslar.Istanbul Konsoloslugu bu konuda biraz daha anlayisli sanirim.Belgeleriniz tamamsa hic sikinti yapmayin; ama benim tavsiyem iyi niyet mektubu da yazmaniz.Gercekten ise yariyor.Ben de yazdim.Once kisa bir oz gecmisle basladim.Sonra da neden almanya,yararlari falan gibi seyleri acikladim.Herkese bol sans.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Eyl 23, 2010 1:16 am

Kismen guzel bir gorusme olmus umarim alirsin kisa zamanda..
Sormak istedigim ,iceri girerken selamlasmanin ; "Selamunaleykum Aleykumselam " seklinde mi oldugu.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Prş Eyl 23, 2010 10:56 pm

:DHayir tabii ki:blu Gunaydin gunaydin o kadar:)Umarin dedigin gibi olur

berrak tutkum

Mesaj gönderen berrak tutkum » Cum Eyl 24, 2010 12:15 pm

Arkadaslar merhaba...6 Agustosta istanbulda bulundugum vize basvurusundan hala bir sonuc cikmadi,konsoloslugu ariyorum bilgi almak icin surekli mesgul caliyor,mail atiyorum cevap yazmiyorlar,garantorum dil kursunun oldugu yerdeki yabancilar subesine evraklarimi soruyor evraklarin olmadigi soyluyorlar 6 haftayi gecti,diger illerden basvuruda bulunan arkadaslar 1 haftada vize aliyor benim anlamadigim istanbuldakiler neden bu kadar beklemek zorunda,Birde benim evraklarim acaba universitenin oldugu yerdeki yabancilar subesine gondermis olabilirler mi,Ben gida muhendisiyim,su uzerine hamidiyede 1 yil arastirma yaptim ve ben ilk defa dunyada ilk duisburg unisinde acilan su bilimlerine kabul edildim ve orada okuyacagim yani ben su konusunda arastirmalar yaptigim icin ve benim meslegim ile ilgili bir alan oldugu icin birde sadece bu bolum almanyada acildigi icin gidiyorum ben,bunu ben iyi niyet mektubundada belirttim sizce bu kosullarda dahi vize konusunda sorun cikartirlarmi,garantorde essenin zenginlerinden,konumu baya iyi biri.beni bu konuda aydinlatirsaniniz cok sevinirim,beklemek baya sikinti veriyor insana.Sunu tekrar belirteyim ben su bilimini okumak icin almanyaya gitmek zorundayim baska altarnatif ulke veya sehir yok sadece duisburg universitesi var,

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cum Eyl 24, 2010 12:52 pm

Berrak benim bildigim garantor ile basvuranlarin belgeleri garantorun bulundugu sehirdeki polise gidiyor.Garantorun, bulundugu sehirdeki polise sordu mu peki?Cunku bu kadar uzun bir zamanda belgelerin Almanya\'ya ulasmamasi mumkun degil.

berrak tutkum

Mesaj gönderen berrak tutkum » Cum Eyl 24, 2010 1:07 pm

Merhahaba Merve simdi aradim konsoloslugu 1 ay once belgelerimi gondermisler garantorum essen ve dislang daki subelere sormus konsolosluktaki kadinda duisburg ta oldugu soyledi simdi oraya soracaklar,konsoloslukta belgeleri bekliyormus ama yabancilar subesi cevap vermemis demek ki orada kaldi evraklarim.Garantorum dislang ta oturuyor.

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cum Eyl 24, 2010 1:19 pm

En azindan nerede oldugunu ogrenmis oldun.Bence sikma canini.Durumunu da anlatmissin zaten mektupta.Yani gecerli bir nedenin var oraya gitmek icin.Bence olumlu bir cevap cikacaktir.Olumlu dusunelim:ap

berrak tutkum

Mesaj gönderen berrak tutkum » Cum Eyl 24, 2010 3:05 pm

Merve tesekkur ederim,vakit ayirip konumla ilgilendigin icin,bir onceki mesajimda bunu soyleyememistim,acelemden:),umarim seninde soylemis oldugun iyi bir sonuc gelir.konsoloslugu 1 aydir ariyordum ancak bugun ulasabildim her sabah gozleri acar acmaz ups nin sitesine bakmaktan sikilmistim.Senin de vizenin olumlu bir sekilde sonuclanmasini diliyorum,amaci gercekten okumak olan insanlarin hakkini vize vermeyerek kisitlamazlar umarim....

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cum Eyl 24, 2010 3:18 pm

Bak bugun ulastin iste.Demek ki ugurlu geldim:)Saka yapiyorum.:blu Guzel haberlerini bekliyoruz.

cemyilmaz

Mesaj gönderen cemyilmaz » Cmt Eyl 25, 2010 12:52 pm

[quote]ywzslm tarafindan yazilan metin:
tum yonetici ve uye arkadaslara cok tesekkur ederm dun itibariyle ogrenci vizemi almis durumdayim sira ucak bileti bulmakta acaba aranizda pegasus ile almanyaya giden var mi?[/quote]

oncelikle hayirli olsun :) ben 5 ekim icin sunekspress ten aldim biletimi 79 euroya web sitesine bak istersen bu arada hangi sehire gideceksin :??

ywzslm

Mesaj gönderen ywzslm » Cmt Eyl 25, 2010 1:04 pm

[quote]cemyilmaz tarafindan yazilan metin:
tum yonetici ve uye arkadaslara cok tesekkur ederm dun itibariyle ogrenci vizemi almis durumdayim sira ucak bileti bulmakta acaba aranizda pegasus ile almanyaya giden var mi?[/quote]

oncelikle hayirli olsun :) ben 5 ekim icin sunekspress ten aldim biletimi 79 euroya web sitesine bak istersen bu arada hangi sehire gideceksin :??[/quote]

kolne gidiyorum bilete cok fena pahaliya aldim siz hangi sehre gidiyorsunuz

cemyilmaz

Mesaj gönderen cemyilmaz » Cmt Eyl 25, 2010 1:38 pm

oncelikle hayirli olsun :) ben 5 ekim icin sunekspress ten aldim biletimi 79 euroya web sitesine bak istersen bu arada hangi sehire gideceksin :??[/quote]

kolne gidiyorum bilete cok fena pahaliya aldim siz hangi sehre gidiyorsunuz[/quote]

ben essene gidecegim ama dusseldorfa ucacagim, THY den aldiysan oldukca pahali bende tesadufen buldum aslinda.. master icin mi gidiyorsun??

ywzslm

Mesaj gönderen ywzslm » Cmt Eyl 25, 2010 2:12 pm

kolne gidiyorum bilete cok fena pahaliya aldim siz hangi sehre gidiyorsunuz[/quote]

ben essene gidecegim ama dusseldorfa ucacagim, THY den aldiysan oldukca pahali bende tesadufen buldum aslinda.. master icin mi gidiyorsun??[/quote]
evet master icin gidiyorum thy den almadim air berlinden buldum sanirim biraz tuzlu oldu sen ne icin gidiyorsun master yada lisans

cemyilmaz

Mesaj gönderen cemyilmaz » Cmt Eyl 25, 2010 8:02 pm

ben essene gidecegim ama dusseldorfa ucacagim, THY den aldiysan oldukca pahali bende tesadufen buldum aslinda.. master icin mi gidiyorsun??[/quote]
evet master icin gidiyorum thy den almadim air berlinden buldum sanirim biraz tuzlu oldu sen ne icin gidiyorsun master yada lisans[/quote]
olsun sagsalim gitde onemli olan o. bende master icin gidiyorum ama once dil kursu var tabiki :( senin okul hangisi??

ywzslm

Mesaj gönderen ywzslm » Cmt Eyl 25, 2010 11:46 pm

evet master icin gidiyorum thy den almadim air berlinden buldum sanirim biraz tuzlu oldu sen ne icin gidiyorsun master yada lisans[/quote]
olsun sagsalim gitde onemli olan o. bende master icin gidiyorum ama once dil kursu var tabiki :( senin okul hangisi??[/quote]
koln universtesine gidiyorum automation and IT olarak geciyor bolum bende dil kursu yok allahtan bolum ingilizce ama 11 ekimde okulun bir dil kursu varmis ona katilirim simdilik fikirlerim boyle sizin alan neydi?

berrak tutkum

Mesaj gönderen berrak tutkum » Cmt Eyl 25, 2010 11:58 pm

Arkadaslar merhaba,oncelikle sunu soylemek istiyorum istanbuldaki alman konsoloslugu kagitlarimi hic alakasi olmayan bir sehrin yabancilar subesne gondermisler,evraklarim 1 aydir orada oylece bosu bosuna beklemis garantorum buyuk bir ugras sonunda buldu,yabancilar polisi kagitlarimi dogru olan yere yonlendirip onay vermisler ve konsolosluga faxlamislar sizce konsolosluk vize verir mi?Yabancilar polisi onayladigi halde puruz cikartirlar mi?

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Pzr Eyl 26, 2010 6:18 pm

benim garantorun yabancilar polisine sordugunda onayladik bugun yolladik demisler banada o ara telefon geldi gelip vizenizi alabilirsiniz diye, bence alrisin vizeni ama kac gune gelir bilemiyorum.

berrak tutkum

Mesaj gönderen berrak tutkum » Pzr Eyl 26, 2010 7:28 pm

Tesekkur ederim Gurhan cevabin icin,umarim iyi bir sekilde sonuclanir,evraklarim buraya cuma gunu faxlandi cevap bana pazartesi veya bu hafta icinde gelir diye dusunuyorum.Iyi aksamlar...

Kilitli