Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Başvurusunda Eksik Belge

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Berkberk

Vize Başvurusunda Eksik Belge

Mesaj gönderen Berkberk » Çrş Ağu 24, 2022 10:26 am

Ben Pazartesi günü vize başvurumu yaptım ve ben lise diplomamı E-Devletten çıkarmıştım orada lise diplomamın orjinalini istediler, onun tercih edildiğini söylediler. Bir de ben YKS yerleştirme sonucumu götürmüştüm fakat puanlarımın netlerimin olduğu belgeyi götürmemiştim onu orada internetten indirip fotokopisini çektirdim aldılar fakat sonuç olarak tercüme edilmedi. Benim garantör belgem de dün hazır oldu onu benden isteyeceklermiş ben o sırada bu iki belgeyi de çıkartıp tercüme ettirip 3ünü beraber yollamam doğru olur mu yoksa sadece isteneceği zaman istenen belgeyi mi hazır edeyim?

berlin2022
İletişim:

Re: Vize Başvurusunda Eksik Belge

Mesaj gönderen berlin2022 » Çrş Ağu 24, 2022 10:36 am

Yks netlerinizin olduğu belgeyi sizden kesin olarak istediler mi? Çünkü vize gerekli evraklar kisminda da yazmiyor o belge :D 30 dkk sonra vizem var almadim ben onlari

Berkberk

Mesaj gönderen Berkberk » Çrş Ağu 24, 2022 10:39 am

berlin2022 yazdı: Çrş Ağu 24, 2022 10:36 am Yks netlerinizin olduğu belgeyi sizden kesin olarak istediler mi? Çünkü vize gerekli evraklar kisminda da yazmiyor o belge :D 30 dkk sonra vizem var almadim ben onlari
Evet benden kesin olarak istediler orada fotokopicide çıkarttırdılar.

whateven

Mesaj gönderen whateven » Çrş Ağu 24, 2022 11:14 am

Berkberk yazdı: Çrş Ağu 24, 2022 10:26 am Ben Pazartesi günü vize başvurumu yaptım ve ben lise diplomamı E-Devletten çıkarmıştım orada lise diplomamın orjinalini istediler, onun tercih edildiğini söylediler. Bir de ben YKS yerleştirme sonucumu götürmüştüm fakat puanlarımın netlerimin olduğu belgeyi götürmemiştim onu orada internetten indirip fotokopisini çektirdim aldılar fakat sonuç olarak tercüme edilmedi. Benim garantör belgem de dün hazır oldu onu benden isteyeceklermiş ben o sırada bu iki belgeyi de çıkartıp tercüme ettirip 3ünü beraber yollamam doğru olur mu yoksa sadece isteneceği zaman istenen belgeyi mi hazır edeyim?
Bence üçünü birden yollamanızda sorun olmaz, benden hiçbir eksik belge talebi yapılmamasına rağmen sırf kendimi garantiye alabilmek için fazladan birkaç belge göndermiştim ve aldılar.

Berkberk

Mesaj gönderen Berkberk » Çrş Ağu 24, 2022 1:36 pm

whateven yazdı: Çrş Ağu 24, 2022 11:14 am Bence üçünü birden yollamanızda sorun olmaz, benden hiçbir eksik belge talebi yapılmamasına rağmen sırf kendimi garantiye alabilmek için fazladan birkaç belge göndermiştim ve aldılar.
Peki tercüme ettireyim mi en baştan sizce?

whateven

Mesaj gönderen whateven » Çrş Ağu 24, 2022 2:21 pm

Berkberk yazdı: Çrş Ağu 24, 2022 1:36 pm Peki tercüme ettireyim mi en baştan sizce?
Eğer lise diplomasinin orijinali gerçekten gerekli değilse, çıktıya da okey demişlerse sorun olacağını zannetmiyorum.

Ösym belgesine normalde çeviri gerekir tabi ama belgeyi sizden zaten niye istediler anlamadım, benden istememişlerdi. Vize türüne mi bağlı acaba?

Yani bana kalırsa bu iki belgeyi çevirmeniz işinizi garantiye alır ama çok da mühim değil... En kötü ihtimalle daha sonra isterler. Tabi işiniz acil mi bilemeyeceğim

Kemal Berk

Mesaj gönderen Kemal Berk » Çrş Ağu 24, 2022 2:33 pm

whateven yazdı: Çrş Ağu 24, 2022 2:21 pm Eğer lise diplomasinin orijinali gerçekten gerekli değilse, çıktıya da okey demişlerse sorun olacağını zannetmiyorum.

Ösym belgesine normalde çeviri gerekir tabi ama belgeyi sizden zaten niye istediler anlamadım, benden istememişlerdi. Vize türüne mi bağlı acaba?

Yani bana kalırsa bu iki belgeyi çevirmeniz işinizi garantiye alır ama çok da mühim değil... En kötü ihtimalle daha sonra isterler. Tabi işiniz acil mi bilemeyeceğim
İşim acil değil ama ben en garantisi neyse onu yapayım bugün gidip ikisini de tercümeye vereyim vizeden daha önemli değil asla. Cevaplar için teşekkür ederim.