Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Duisburg Dil Kursu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Aslickr

Duisburg Dil Kursu

Mesaj gönderen Aslickr » Sal Ağu 23, 2022 10:38 am

Arkadaşlar merhaba. Duisburg Essen den şartlı kabul aldım. Duisburg ta dil kursu arıyorum. İyi bir kurs bilen var mı? LANES diye bir kurs var okulun yakınlarında ama mail atıyorum cevap vermiyorlar.

Computer_Berkay

Re: Duisburg Dil Kursu

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Sal Ağu 23, 2022 12:14 pm

Merhaba LANES pek iyi değil diye duymuştum ama bu bir duyum sadece. Rheinland Privatschule var Duisburgta oranın yöneticisi de bu sitenin admini aynı zamanda. Orası fena değildir.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

Aslickr

Mesaj gönderen Aslickr » Sal Ağu 23, 2022 1:17 pm

Computer_Berkay yazdı: Sal Ağu 23, 2022 12:14 pm Merhaba LANES pek iyi değil diye duymuştum ama bu bir duyum sadece. Rheinland Privatschule var Duisburgta oranın yöneticisi de bu sitenin admini aynı zamanda. Orası fena değildir.
Ya başvuru yaparken Duisburgtaki yurtlara başvuru yaptım. B2 ve C1 i alacağım. Rheinland la konuştum. B2 Yi Duisburg ta C1 i de Essen de vereceklermiş. Ben de her gün kalkıp yarım saat yol gitmek istemiyorum. Bu yüzden de Duisburgta bir okul arıyorum açıkçası. Size bir sorum daha var. Ya benim b1 telc sertifikam var. B2 ve C1 kurları yerine sadece C1 i satın alsam vizede bir sıkıntı çıkar mı?

Kuheylan

Mesaj gönderen Kuheylan » Sal Ağu 23, 2022 1:33 pm

Aslickr yazdı: Sal Ağu 23, 2022 1:17 pm Ya başvuru yaparken Duisburgtaki yurtlara başvuru yaptım. B2 ve C1 i alacağım. Rheinland la konuştum. B2 Yi Duisburg ta C1 i de Essen de vereceklermiş. Ben de her gün kalkıp yarım saat yol gitmek istemiyorum. Bu yüzden de Duisburgta bir okul arıyorum açıkçası. Size bir sorum daha var. Ya benim b1 telc sertifikam var. B2 ve C1 kurları yerine sadece C1 i satın alsam vizede bir sıkıntı çıkar mı?
Merhabalar, dil kursundan bağımsız olarak başvuru ekranında başvuru statünüz valid olarak mı değişti kabul olunca? Ayrıca mail geldi mi? Ben de başvurdum ve bugün başvuru statüm valid olarak değişti ama bir mail almadım bu yüzden kararsız kaldım.

Aslickr

Mesaj gönderen Aslickr » Sal Ağu 23, 2022 1:39 pm

Kuheylan yazdı: Sal Ağu 23, 2022 1:33 pm Merhabalar, dil kursundan bağımsız olarak başvuru ekranında başvuru statünüz valid olarak mı değişti kabul olunca? Ayrıca mail geldi mi? Ben de başvurdum ve bugün başvuru statüm valid olarak değişti ama bir mail almadım bu yüzden kararsız kaldım.
Bende önce "eingegangen" dı. Daha sonra işleme alındı ve "in Bearbeitung" yazdı. Ondan sonra da kabul geldi ve "Zulassungsangebot liegt vor" yazdı.

Kuheylan

Mesaj gönderen Kuheylan » Sal Ağu 23, 2022 1:41 pm

Aslickr yazdı: Sal Ağu 23, 2022 1:39 pm Bende önce "eingegangen" dı. Daha sonra işleme alındı ve "in Bearbeitung" yazdı. Ondan sonra da kabul geldi ve "Zulassungsangebot liegt vor" yazdı.
Çok teşekkür ediyorum, hayırlı olsun sizin için de.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Sal Ağu 23, 2022 6:00 pm

Aslickr yazdı: Sal Ağu 23, 2022 1:17 pm Ya başvuru yaparken Duisburgtaki yurtlara başvuru yaptım. B2 ve C1 i alacağım. Rheinland la konuştum. B2 Yi Duisburg ta C1 i de Essen de vereceklermiş. Ben de her gün kalkıp yarım saat yol gitmek istemiyorum. Bu yüzden de Duisburgta bir okul arıyorum açıkçası. Size bir sorum daha var. Ya benim b1 telc sertifikam var. B2 ve C1 kurları yerine sadece C1 i satın alsam vizede bir sıkıntı çıkar mı?
Merhaba tekrar, C1 neden Essen da onu anlamadim.Ben Duisburgta C1 kursuda var diye hatirliyordum. Onun disinda neden direk C1 i almak istiyorsunuz? B2 kesinlikle C1 den cok daha önemli ve zor bir kur bana göre . Aksine B2 alinmali C1 belki alinmayabilir kurslarda eger bir kur almak istemiyorsaniz.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering