Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Testdaf TDN3

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
Phaidon41

Re: Testdaf TDN3

Mesaj gönderen Phaidon41 » Cum Ağu 19, 2022 10:02 am

eylla yazdı: Prş Ağu 18, 2022 9:06 pm Eylül sonu ve Ekim başı 2 Goethe'ye girmeyi düşünüyorum çünkü 2 hafta içinde,bazen daha bile kısa sürede sonuçları açıklanıyor. Okula da şuanda sonucumu yetiştiremeyeceğimi söyledim,büyük ihtimalle başka kişilerin de başına gelen bir durum olduğundan süreyi uzattılar. Ama 2. seneye devam etmek gibi bir şansım şuan yok,okulun yönetmeliği değişmezse tabi.Bu sınavda da istediğim olmazsa tası tarağı toplayıp geri dönmem gerekecek 😂
Bu kadar emek, zaman harcayıp dilden dolayı inşallah geri dönmezsin. Mutlaka başka bir alternatif olmalı.
Hakkında hayırlısı olur inşallah. Kayıt dondurup dil belgesini verdikten sonra devam etme gibi bir durum yok mu acaba?
Emeklerin boşa çıkmasın...

eylla

Mesaj gönderen eylla » Cum Ağu 19, 2022 5:44 pm

Phaidon41 yazdı: Cum Ağu 19, 2022 10:02 am Bu kadar emek, zaman harcayıp dilden dolayı inşallah geri dönmezsin. Mutlaka başka bir alternatif olmalı.
Hakkında hayırlısı olur inşallah. Kayıt dondurup dil belgesini verdikten sonra devam etme gibi bir durum yok mu acaba?
Emeklerin boşa çıkmasın...
Teşekkür ederim. Kayıt dondurmak bir seçenek değil çünkü her halükarda bu Ekim sonuna sınavı vermiş olmam gerekiyor. Ben bu sefer geçeceğime inanıyorum ama.

ecelina

Mesaj gönderen ecelina » Cum Ağu 19, 2022 11:16 pm

eylla yazdı: Cum Ağu 12, 2022 8:25 pm Arkadaşlar merhaba. Sonuçlarım dün geldi ama yazamadım. Maalesef notum değişmemiş. Ama okulla görüştüm ve süreyi Ekim sonuna kadar uzattılar. Bu ay sonunda Almanya'ya gidiyorum, orada Goethe C1 sınavına girmeyi düşünüyorum, TestDaF'a tövbe ettim 😂
Bu ay sonuna kadar Goethe Türkiye'de sınav varsa onu da deneseniz mi acaba? Farklı ilde de olur en azından denersiniz.

eylla

Mesaj gönderen eylla » Cmt Ağu 20, 2022 12:26 pm

ecelina yazdı: Cum Ağu 19, 2022 11:16 pm Bu ay sonuna kadar Goethe Türkiye'de sınav varsa onu da deneseniz mi acaba? Farklı ilde de olur en azından denersiniz.
27'sinde Almanya'ya gideceğim için burada sınava giremiyorum. Dün Darmstadt'ta bir DSH sınavına kaydoldum, Modelltest'lere baktım ve açıkçası Testdaf'tan daha kolay geldi.

Phaidon41

Mesaj gönderen Phaidon41 » Pzr Ağu 21, 2022 2:58 pm

eylla yazdı: Cmt Ağu 20, 2022 12:26 pm 27'sinde Almanya'ya gideceğim için burada sınava giremiyorum. Dün Darmstadt'ta bir DSH sınavına kaydoldum, Modelltest'lere baktım ve açıkçası Testdaf'tan daha kolay geldi.
Aachen'da da DSH sınavı var Eylül için

Phaidon41

Mesaj gönderen Phaidon41 » Pzr Ağu 21, 2022 3:33 pm

eylla yazdı: Prş Ağu 18, 2022 9:06 pm Eylül sonu ve Ekim başı 2 Goethe'ye girmeyi düşünüyorum çünkü 2 hafta içinde,bazen daha bile kısa sürede sonuçları açıklanıyor. Okula da şuanda sonucumu yetiştiremeyeceğimi söyledim,büyük ihtimalle başka kişilerin de başına gelen bir durum olduğundan süreyi uzattılar. Ama 2. seneye devam etmek gibi bir şansım şuan yok,okulun yönetmeliği değişmezse tabi.Bu sınavda da istediğim olmazsa tası tarağı toplayıp geri dönmem gerekecek 😂
Merhaba, süreyi uzatmak için okula nasıl bir mail gönderdiniz? Buraya da yazabilir misiniz? En azından bizde süreyi uzatmak için başvurusunu yapalım. Kime gönderdiniz bir de maili?

eylla

Mesaj gönderen eylla » Pzr Ağu 21, 2022 7:47 pm

Phaidon41 yazdı: Pzr Ağu 21, 2022 3:33 pm Merhaba, süreyi uzatmak için okula nasıl bir mail gönderdiniz? Buraya da yazabilir misiniz? En azından bizde süreyi uzatmak için başvurusunu yapalım. Kime gönderdiniz bir de maili?
Sizin de bu durumda olduğunuzu bilmiyordum. Mail özetle şu şekilde, normalde 30 Eylül olan son tarihe sonucunu yetiştirebileceğim bir sınav yok. Testdaf TDN3'ü TDN5 ile denkleyemeyeceğinizi biliyorum, nasıl bir çözüm önerirsiniz gibi bir mail atmıştım. Kendileri süreci Ekim sonu olacak şekilde uzatmayı önerdiler. Geçen sene yine aynı üniversite arkadaşımın benzer talebine olumlu cevap vermişti ki arkadaşım o zamanlar o okulun öğrencisi bile değildi. Şansınızı deneyin derim, çoğu üniversite 1-1.5 aylık esnetme yapabiliyor.

eylla

Mesaj gönderen eylla » Pzr Ağu 21, 2022 7:48 pm

Phaidon41 yazdı: Pzr Ağu 21, 2022 2:58 pm Aachen'da da DSH sınavı var Eylül için
Bu sınavı DSH sitesinde görememiştim, linkini atarsanız süper olur. Darmstadt'a gidiş ve kalma mevzusu kafamı çok bulandırıyordu 😂

Phaidon41

Mesaj gönderen Phaidon41 » Pzt Ağu 22, 2022 11:23 am

eylla yazdı: Pzr Ağu 21, 2022 7:48 pm Bu sınavı DSH sitesinde görememiştim, linkini atarsanız süper olur. Darmstadt'a gidiş ve kalma mevzusu kafamı çok bulandırıyordu 😂
Hem 6 Eylül'de sınav var hem de Ekim'de
http://anmeldung.spraachen.org/de/inter ... -pruefung/

hilaliy

Mesaj gönderen hilaliy » Pzt Ağu 22, 2022 1:48 pm

merhaba, gercekten geri donmeyi mi planliyorsunuz yoksa FH Aachen´a ya da baska bir okula gecmeyi mi? ben de TestDaf´tan 5443 aldim ve KIT sonucumu kabul etmedi, o yuzden RWTH Aachen´a gitmeyi dusunuyorum ayni bolum ve sizin gibi 1 sene icerisinde C1 sertifikasi vermeyi o yuzden merak ettim durumunuzu

eylla

Mesaj gönderen eylla » Pzt Ağu 22, 2022 11:24 pm

Phaidon41 yazdı: Pzt Ağu 22, 2022 11:23 am Hem 6 Eylül'de sınav var hem de Ekim'de
http://anmeldung.spraachen.org/de/inter ... -pruefung/
FH'ya bakmayı akıl edememişim, bu sabah form yolladım. Çok teşekkür ederim.

eylla

Mesaj gönderen eylla » Pzt Ağu 22, 2022 11:26 pm

hilaliy yazdı: Pzt Ağu 22, 2022 1:48 pm merhaba, gercekten geri donmeyi mi planliyorsunuz yoksa FH Aachen´a ya da baska bir okula gecmeyi mi? ben de TestDaf´tan 5443 aldim ve KIT sonucumu kabul etmedi, o yuzden RWTH Aachen´a gitmeyi dusunuyorum ayni bolum ve sizin gibi 1 sene icerisinde C1 sertifikasi vermeyi o yuzden merak ettim durumunuzu
Başvuru vakti geçtiği için geçiş yapamıyorum bu dönem. 1 seneniz varsa bence rahatlıkla verirsiniz sertifika. Ben işimi son dakikaya bıraktığım için oldu tüm bu durum. En azından bir kış döneminde bir yaz döneminde dil sınavına girerseniz geçmiş sonucunuza bakarak geçemeyeceğinizi düşünmüyorum. Üniversite hakkında başka sorunuz olursa da her zaman cevaplayabilirim 👍🏻

Phaidon41

Mesaj gönderen Phaidon41 » Sal Ağu 23, 2022 9:58 am

eylla yazdı: Pzt Ağu 22, 2022 11:24 pm FH'ya bakmayı akıl edememişim, bu sabah form yolladım. Çok teşekkür ederim.
Rica ederim cevap gelmezse maille de iletişim kurarsanız iyi olur.
Peki ola ki bu sınavlardan geçilemedi (inşallah olmaz), geri de dönmeyi planlamıyorsunuz.
Alternatif neler yapılabilir? Sadece beyin fırtınası için merak ediyorum.
Mesela aynı okula tekrar kayıt olunabiliyor mu?

eylla

Mesaj gönderen eylla » Çrş Ağu 24, 2022 2:30 pm

Phaidon41 yazdı: Sal Ağu 23, 2022 9:58 am Rica ederim cevap gelmezse maille de iletişim kurarsanız iyi olur.
Peki ola ki bu sınavlardan geçilemedi (inşallah olmaz), geri de dönmeyi planlamıyorsunuz.
Alternatif neler yapılabilir? Sadece beyin fırtınası için merak ediyorum.
Mesela aynı okula tekrar kayıt olunabiliyor mu?
Dönmeyi planlamamak gibi bir şey yok, mecburen 1 seneliğine geri dönmek zorunda kalırım. Aynı okula tabi ki tekrar kaydolunabiliyor. Hatta daha da kolay olur, önceden kabul etmiş oldukları için kabul şansı daha bile yüksek.

hilaliy

Mesaj gönderen hilaliy » Çrş Ağu 24, 2022 7:18 pm

eylla yazdı: Pzt Ağu 22, 2022 11:26 pm Başvuru vakti geçtiği için geçiş yapamıyorum bu dönem. 1 seneniz varsa bence rahatlıkla verirsiniz sertifika. Ben işimi son dakikaya bıraktığım için oldu tüm bu durum. En azından bir kış döneminde bir yaz döneminde dil sınavına girerseniz geçmiş sonucunuza bakarak geçemeyeceğinizi düşünmüyorum. Üniversite hakkında başka sorunuz olursa da her zaman cevaplayabilirim 👍🏻
Merhaba, oncelikle tesekkur ederim. Ben de dil sinavini dediginiz gibi yaparak gecebilirim diye dusunuyorum, zaten en buyuk sorunum konusma, o da okulla birlikte almanyada yasadikca duzelir dusuncesindeyim. Okul hakkinda bircok sorum var acikcasi ama en basitinden cogu insanin okul ve okulun zorlugu hakkinda yazdigi seyler beni biraz korkutuyor diyebilirim. Sorularimi buraya mi yazmaliyim yoksa baska bir platfrom sizin icin daha mi uygun olur?

eylla

Mesaj gönderen eylla » Prş Ağu 25, 2022 12:54 pm

hilaliy yazdı: Çrş Ağu 24, 2022 7:18 pm Merhaba, oncelikle tesekkur ederim. Ben de dil sinavini dediginiz gibi yaparak gecebilirim diye dusunuyorum, zaten en buyuk sorunum konusma, o da okulla birlikte almanyada yasadikca duzelir dusuncesindeyim. Okul hakkinda bircok sorum var acikcasi ama en basitinden cogu insanin okul ve okulun zorlugu hakkinda yazdigi seyler beni biraz korkutuyor diyebilirim. Sorularimi buraya mi yazmaliyim yoksa baska bir platfrom sizin icin daha mi uygun olur?
Forum dışında bir yerden de konuşabiliriz tabi ki ama sanırım kişisel iletişim adresleri forum tarafından kaldırılıyor. Buradan direkt mesaj özelliği varsa o da olabilir.

Phaidon41

Mesaj gönderen Phaidon41 » Prş Eyl 08, 2022 11:38 am

eylla yazdı: Pzt Ağu 22, 2022 11:24 pm FH'ya bakmayı akıl edememişim, bu sabah form yolladım. Çok teşekkür ederim.
Merhaba, sınava girebildiniz mi? Nasıl geçti?

eylla

Mesaj gönderen eylla » Cum Eyl 09, 2022 1:12 am

Phaidon41 yazdı: Prş Eyl 08, 2022 11:38 am Merhaba, sınava girebildiniz mi? Nasıl geçti?
Merhaba. 12'sinde yazılı kısma gireceğim. 2 sene önce Aachen'da bir dil kursuna gelmiştim, aynı kursta olacak sınav. Ortamı bilmem ve kaldığım yerde olması bence sınav açısından avantaj oldu. Ayrıca tekrardan FH'nın sınavını haber verdiğiniz için çok teşekkür ederim, çok büyük rahatlık oldu benim için. 19'unda sonuçlar açıklanıyor, buraya da yazarım sonucumu.

Phaidon41

Mesaj gönderen Phaidon41 » Cum Eyl 09, 2022 10:00 pm

eylla yazdı: Cum Eyl 09, 2022 1:12 am Merhaba. 12'sinde yazılı kısma gireceğim. 2 sene önce Aachen'da bir dil kursuna gelmiştim, aynı kursta olacak sınav. Ortamı bilmem ve kaldığım yerde olması bence sınav açısından avantaj oldu. Ayrıca tekrardan FH'nın sınavını haber verdiğiniz için çok teşekkür ederim, çok büyük rahatlık oldu benim için. 19'unda sonuçlar açıklanıyor, buraya da yazarım sonucumu.
DSH sınavı bildiğim kadarıyla (6 eylülde yapılan sınav) sınavı 12'sinde açıklanıyor. Sözlü sınavda 16.09 tarihinde değil mi?

eylla

Mesaj gönderen eylla » Cmt Eyl 10, 2022 12:32 am

Phaidon41 yazdı: Cum Eyl 09, 2022 10:00 pm DSH sınavı bildiğim kadarıyla (6 eylülde yapılan sınav) sınavı 12'sinde açıklanıyor. Sözlü sınavda 16.09 tarihinde değil mi?
12 Eylül'de schriftlich yapılacak,19'unda açıklanıyor. Mündlich de 23'ü olarak planlanmış şuan.