Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Technische Hochschule Ingolstadt

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Nuua

Technische Hochschule Ingolstadt

Mesaj gönderen Nuua » Çrş Ağu 17, 2022 7:01 pm

Merhabalar. Bu sene Technische Hochschule Ingolstdat'a yüksek lisans başvurusunda bulunan oldu mu acaba? Kabullerin ve retlerin Ağustos ortasında açıklanacağı söyleniyor. 17 Ağustos olmasına rağmen hala bir mail alamadım veya sistemde herhangi bir dönüt görmedim. Okula pazartesi mail attım mailime de dönüş yapılmadı. Okul 4 Ekim'de başlayacak ve hala kabuller açıklanmadı. Bu okula başvuran ve başvurusu açıklanan var mı yoksa başvuranların durumu benle aynı mı?

blackrock

Re: Technische Hochschule Ingolstadt

Mesaj gönderen blackrock » Çrş Ağu 17, 2022 8:32 pm

Nuua yazdı: Çrş Ağu 17, 2022 7:01 pm Merhabalar. Bu sene Technische Hochschule Ingolstdat'a yüksek lisans başvurusunda bulunan oldu mu acaba? Kabullerin ve retlerin Ağustos ortasında açıklanacağı söyleniyor. 17 Ağustos olmasına rağmen hala bir mail alamadım veya sistemde herhangi bir dönüt görmedim. Okula pazartesi mail attım mailime de dönüş yapılmadı. Okul 4 Ekim'de başlayacak ve hala kabuller açıklanmadı. Bu okula başvuran ve başvurusu açıklanan var mı yoksa başvuranların durumu benle aynı mı?
Selam,

Bana cevap yaklaşık iki hafta önce geldi. Gpa sıralaması yaparak kabul vermişler. Tek kriterleri bu. Ben red aldım. En son kaçıncı sırada ki kişiye kabul verdiklerini, senin kaçıncı sırada olduğunu filan her şeyi açık şekilde yazmışlardı.

Nuua

Mesaj gönderen Nuua » Çrş Ağu 17, 2022 9:47 pm

blackrock yazdı: Çrş Ağu 17, 2022 8:32 pm Selam,

Bana cevap yaklaşık iki hafta önce geldi. Gpa sıralaması yaparak kabul vermişler. Tek kriterleri bu. Ben red aldım. En son kaçıncı sırada ki kişiye kabul verdiklerini, senin kaçıncı sırada olduğunu filan her şeyi açık şekilde yazmışlardı.
Hangi bölüme başvurmuştun ve yüksek lisansdı değil mi ? Ayrıca senin ortalaman kaçtı ve en son alınan kişiyle aranda kaç kişi vardı ?

blackrock

Mesaj gönderen blackrock » Çrş Ağu 17, 2022 9:52 pm

Nuua yazdı: Çrş Ağu 17, 2022 9:47 pm Hangi bölüme başvurmuştun ve yüksek lisansdı değil mi ? Ayrıca senin ortalaman kaçtı ve en son alınan kişiyle aranda kaç kişi vardı ?
evet yl. engineering and management en son 1.2 ile almış. Benim 1.6ydı. Toplamda 12 kişi almışlar.
Sen nereyi bekliyorsun?

Nuua

Mesaj gönderen Nuua » Çrş Ağu 17, 2022 10:06 pm

blackrock yazdı: Çrş Ağu 17, 2022 9:52 pm evet yl. engineering and management en son 1.2 ile almış. Benim 1.6ydı. Toplamda 12 kişi almışlar.
Sen nereyi bekliyorsun?
Ben International Automotive Engineering için 2.5 ortalama ile başvurdum. Ortalamam düşük kalıyor fakat başvuranlara göre de kabulüm değişebilir diye düşünüyorum. Değerlendirme süreci (Aptitude Test adında bir değelendirme) için stajlarımın kanıtları, projelerimin raporları ve bitirme projemi falan istediler. Bunları senin başvurunda da istediler mi, aptitute test sizin bölümde de var mıydı? Ayrıca kabullerin açıklanması ve kontenjanlar bölümden bölüme de değişiyor sanırım. Ben hergün mailleri checkliyorum portaldan kontrol ediyorum, stresli ve heyecanlı bir bekleyiş içerisindeyim her nakadar düşük bir umut olsa da.

blackrock

Mesaj gönderen blackrock » Çrş Ağu 17, 2022 10:43 pm

Nuua yazdı: Çrş Ağu 17, 2022 10:06 pm Ben International Automotive Engineering için 2.5 ortalama ile başvurdum. Ortalamam düşük kalıyor fakat başvuranlara göre de kabulüm değişebilir diye düşünüyorum. Değerlendirme süreci (Aptitude Test adında bir değelendirme) için stajlarımın kanıtları, projelerimin raporları ve bitirme projemi falan istediler. Bunları senin başvurunda da istediler mi, aptitute test sizin bölümde de var mıydı? Ayrıca kabullerin açıklanması ve kontenjanlar bölümden bölüme de değişiyor sanırım. Ben hergün mailleri checkliyorum portaldan kontrol ediyorum, stresli ve heyecanlı bir bekleyiş içerisindeyim her nakadar düşük bir umut olsa da.
Hayır bizden bu kadar belge istememişlerdi ve aptitute test bölümü yoktu. Zaten açıklamada da gpaye göre kabul verildiği yazıyordu. Umuyorum ki sizin için sonuç farklı olur.

Nuua

Mesaj gönderen Nuua » Çrş Ağu 17, 2022 10:58 pm

blackrock yazdı: Çrş Ağu 17, 2022 10:43 pm Hayır bizden bu kadar belge istememişlerdi ve aptitute test bölümü yoktu. Zaten açıklamada da gpaye göre kabul verildiği yazıyordu. Umuyorum ki sizin için sonuç farklı olur.
Her ne kadar zor olsa da inşallah pozitif bir sonuç alırım. Umarım en kısa sürede açıklanır çünkü her açıklanmayan gün daha da strese giriyor insan. Zaman geçtikçe de pozitif açıklansa bile okul Ekim'in başında başlıyor bu sefer vize süreçleri zora giriyor.