Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Gramer sorusu :(

Universitelilerin ders destek ve paylasim alani
cloudaisy

Gramer sorusu :(

Mesaj gönderen cloudaisy » Prş Ağu 11, 2022 1:19 am

Arkadaşlar merhaba
Der Schüler soll seine Hausaufgabe machen. Cümlesinin seine olma sebebi Hausaufgabenin artikelinin die olması mı?Çünkü Özne Der Schüler iken neden sein olmadı kafam karıştı.

yigitstn

Re: Gramer sorusu :(

Mesaj gönderen yigitstn » Prş Ağu 11, 2022 3:43 am

Evet possesivartikel i çekimlerken nesneyi baz alıyorsun. Possesivartikelin 'sein' olmasının sebebi der Schüler, 'seinE' olmasının sebebi die Hausaufgabe.

cloudaisy

Mesaj gönderen cloudaisy » Cum Ağu 12, 2022 4:35 pm

teşekkür ederim :) Goethe a1 sınavına hazırlanıyorum gramer kısmını nasıl çalışmalıyım öneri verebilir misiniz?

yigitstn

Mesaj gönderen yigitstn » Cum Ağu 12, 2022 7:05 pm

cloudaisy yazdı: Cum Ağu 12, 2022 4:35 pm teşekkür ederim :) Goethe a1 sınavına hazırlanıyorum gramer kısmını nasıl çalışmalıyım öneri verebilir misiniz?
Araştırıp kendine uygun bir kurs kitabı alabilirsin, youtube da a1 grammer konuları için yeterli kaynak var zaten ama bir kurs kitabı edinmek senin belli bi path de ilerlemene yardımcı olur. Onun dışında çok fazla online egzersiz var onlar da yardımcı olur. A1 zaten başlangıç seviyesi olduğu için çok kolay konular.

Diğer başlığını da gördüm günlük düzenli çalışmayla 1 ayda a1 i çok kolay verirsin. Tabi günde 30 dk çalışmadan bahsetmiyorum. Hiç temelin yoksa günde ortalama 4 saat oturup çalışmalısın.

Grammer dışında günde 30-35 kelime öğrenmeye çaba göster derim

cloudaisy

Mesaj gönderen cloudaisy » Cum Ağu 12, 2022 8:18 pm

Teşekkür ederim! Umarım başarabilirim. :( Dediklerinizi dikkate alacağım. Kitapsız çalışıyordum ve bu gerçekten zorluyor.
Goethenin sitesindeki kelimeleri ezberlemeye çalışıyorum fakat 650 kelime olması gözümü korkutuyor

yigitstn

Mesaj gönderen yigitstn » Pzr Ağu 14, 2022 3:38 am

cloudaisy yazdı: Cum Ağu 12, 2022 8:18 pm Teşekkür ederim! Umarım başarabilirim. :( Dediklerinizi dikkate alacağım. Kitapsız çalışıyordum ve bu gerçekten zorluyor.
Goethenin sitesindeki kelimeleri ezberlemeye çalışıyorum fakat 650 kelime olması gözümü korkutuyor
bütüne bakınca göz korkutabiliyor ama kalan gün sayısına bölüp düzenli çalışırsan daha kolay olur. Flashcard uygulamaları kullanmanı tavsiye ederim. Ben anki ve quizlet kullanıyorum ama quizlet maalesef son güncellemeyle çoğu özelliğini ücretli yaptı.

cloudaisy

Mesaj gönderen cloudaisy » Pzr Ağu 14, 2022 5:12 pm

yigitstn yazdı: Pzr Ağu 14, 2022 3:38 am bütüne bakınca göz korkutabiliyor ama kalan gün sayısına bölüp düzenli çalışırsan daha kolay olur. Flashcard uygulamaları kullanmanı tavsiye ederim. Ben anki ve quizlet kullanıyorum ama quizlet maalesef son güncellemeyle çoğu özelliğini ücretli yaptı.
eğer bir sıkıntı olmazsa kullandıklarınızın linkini atabilir misiniz?

yigitstn

Mesaj gönderen yigitstn » Pzr Ağu 14, 2022 5:33 pm

cloudaisy yazdı: Pzr Ağu 14, 2022 5:12 pm eğer bir sıkıntı olmazsa kullandıklarınızın linkini atabilir misiniz?
https://quizlet.com/
https://ankiweb.net/

ankinin uygulamasını yüklemeni tavsiye ederim ve ararsan hazır kart desteleri var ben a2 için bulmuştum içinde a1+a2 var siz de a1 bulabilirsiniz sanırım bulamazsanız kartları kendiniz oluşturmanız gerekecek. Quizlette hepsini ben kendim oluşturuyorum

cloudaisy

Mesaj gönderen cloudaisy » Pzt Ağu 15, 2022 1:26 am

Çok teşekkür ederim! ☺️