Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Hizli Kurs

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
bmwozel

Hizli Kurs

Mesaj gönderen bmwozel » Pzr Eyl 19, 2010 2:26 pm

Yonetici arkadaslar tekrar merhaba
Paderbornun uni nin kendi dil kursundayim a1 den basladim 1 haftadir gidiyorum fakat felaket derecede hizli gidiyor kaciriyorum konulari bazen anlayamiyorum bu mecburen cok hizli olmasi gerekiyormus 1 ayda a2 ye yetistireceklermis bizi. Artik nerdeyse pes edicektim.
Yonetici arkadaslar disarda ozel kursa yazilsam problem olurmu daha vizemi uzatmadim.
Dun okadar moralim bozulduki bavulumu toparlayip turkiyeye donecektim.
Turkiyede en azindan b1 i alip gelseydim keske diyorum
Ornek verim sayilari isledik 10 dakikada sayilari komple bitirdi
Turkiyede olsa 4 ders surerdi sayilar ertesi gunede temrari :)
Kafayi yicm burdasimdi sinav olcazmi 1. Ay sonunda gecemessem sinavi ne oluyor almanya beni ne kadar tutar ki vizeyle yada uni
Yonetici arkadadlar tavsiyeleriniz neler tesekkur edrim

dokuzonbes

Hizli Kurs

Mesaj gönderen dokuzonbes » Pzr Eyl 19, 2010 7:10 pm

abi b1 i turkiyede tahminimce 1 senede veremezsin. 2 ayda pazar gunleri 3 saatle a1 sertifikasi aldim gozunde buyutme a1 bence. hatta a2 de sayilabilir.

esas olay a2\'den b1\'e gecerken basliyor..
allahini seven defansa gelsin

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Hizli Kurs

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Eyl 19, 2010 11:56 pm

sadece senmisin kursun hizindan sikayetci olan yoksa digerleri de ayni sikayetdemi bu onemli :) yani sayilarin hepsini neden 4 saat de ogrenip ertesi gun bi de tekrarini yapacaksin gereksiz yani =)

bmwozel

Hizli Kurs

Mesaj gönderen bmwozel » Pzt Eyl 20, 2010 4:05 pm

:D 3 tane turk var sinifta 3.mizde sikayetciyiz hizli gittiginden :D:D:D
yaw sayilari ornek verdim ezberlemem yarim saat surdu
kein problem
benim ogrenmek istedigim disardan kurs a aldirabiliyormuyuz yada okulun kursuyla iliskimi kesip disardan belge getirinceye kadar uni. ye oyle basvursam hazirligi gecis olarak . vizede problem cikiyormu bu gibi durumlarda.
Bu yila kadar almanca sifirdan baslarmis ilk defa bu yil uygulamauya gecmis a2 seviyesinde ogretiyorlar karisik yani ..

dokuzonbes

Hizli Kurs

Mesaj gönderen dokuzonbes » Pzt Eyl 20, 2010 4:22 pm

[quote]bmwozel tarafindan yazilan metin:
:D 3 tane turk var sinifta 3.mizde sikayetciyiz hizli gittiginden :D:D:D
yaw sayilari ornek verdim ezberlemem yarim saat surdu
kein problem
benim ogrenmek istedigim disardan kurs a aldirabiliyormuyuz yada okulun kursuyla iliskimi kesip disardan belge getirinceye kadar uni. ye oyle basvursam hazirligi gecis olarak . vizede problem cikiyormu bu gibi durumlarda.
Bu yila kadar almanca sifirdan baslarmis ilk defa bu yil uygulamauya gecmis a2 seviyesinde ogretiyorlar karisik yani ..[/quote]

neyse abicim kolay gelsin. ama oyle daha ilk haftalardan geri donucem falan gozunu sevim... oyle boyle verirsin sinavi. iyi dersler. :)
allahini seven defansa gelsin

Gurhan

Hizli Kurs

Mesaj gönderen Gurhan » Pzt Eyl 20, 2010 5:29 pm

parasini yatirdin sonucta en azindan git bu kura oturumunu git al daha sonra cikarsin baska kursa devam edersin sorun olcagini sanmyiorum. anlamiyorum diye sikayet etme b1 deyim yine cogu seyi anlamiyorum tembelligimdende kaynaklaniyor olabilir tabi sayilar konusunda demiyorum onlar en kolaylari suanda bence disini *** daha yolun basi :)

bmwozel

Hizli Kurs

Mesaj gönderen bmwozel » Pzt Eyl 20, 2010 9:51 pm

su ilk sinavi atlatalimda hayirlisi bakalim yol nere gorunecek
hayirlisi
tesekkurler

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Hizli Kurs

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Eyl 21, 2010 2:09 am

Padeborn\'da ki durumu bilmiyorum ama ornekleyerek aciklayacak olursam ;
Duisburg-Essen\'da universiteye bagli bir kac kurs bulunmakta..Ilk sirada geleni IKS yani okulun resmi partner kursu gibi birsey.
Ve sadece bu kursa gitme gibi bir zorunlulugun yok yani diger anlasmali kurslara gidip okuldan kabulun oldugu icin gene ogrenci karti alabilir ver yurtlarinda kalabilirsin..
Boyle bir durum Padeborn\'da da varsa, yapabilirsin tabi.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

ozbil

Hizli Kurs

Mesaj gönderen ozbil » Pzt Eyl 27, 2010 2:35 pm

evet paderborn yeni sisteme gecmis 6 ay sonunda sinavlar yapiliyor diye biliyorum.kurlarda kalma hakkin olmuyor anladigim kadariyla.duisburgta sistem nasil acaba.:@

bmwozel

Hizli Kurs

Mesaj gönderen bmwozel » Pzt Eyl 27, 2010 9:55 pm

cok deismis

ozbil

Hizli Kurs

Mesaj gönderen ozbil » Sal Eyl 28, 2010 1:37 am

pek memnuniyet verici deyil sanirim yeni sistem :)genel bilgi olarak bize ne soyleyebilirsin bmwozel derlserin islenisi sinavlar felan

bmwozel

Hizli Kurs

Mesaj gönderen bmwozel » Sal Eyl 28, 2010 8:55 pm

Onceki sistemde almancasi hic olmayanlari sifirdan baslstirlardi a1 i 20 gunde ogrenmek birde 3 ayda ogrenmek arasindaki fark onceden yavas yavas 3 ayda sonra sinav padebornda simdi hepsini 1 aya sokmuslar a2 seviyesinde hoca anlatiyor geciyor ogrenci anlasin anlamasin problem deil yani 24 saatin 6 saatini uykuya 18 saatini ders calismak gerekiyor

Cihan

Hizli Kurs

Mesaj gönderen Cihan » Çrş Eyl 29, 2010 3:30 am

Yaw yerim onlarin sistemini maksat cabucak bitsin bastan yeni ogrencilerin gelmesi. Almanya hakiki bacasiz sanayiyi isletiyor. OGRENCI leri sovuslemek :)
6 ayda kendileri girsin sifirdan bir dil ogrenip sinava.
En basit dilelrden biri ingilizce onu ogrensinler!
Cakallar okulun sitesini bile turkce yapiyolarki parayi daha cok kazanabilsinler. Yok hocam yok sana tavsiyem. Okul kurslari tamam iyi ucuzda. Privat kurslar en temizi. Sor okula anlasmali oldugu privat kurs illaki vardir. Ogrenci kartindada sorun olmaz FuNdeRSchatteN in dedigi gibi eger kurs anlasmaliysa. Pasalar gibi gidersin kursuna. Kurslarada bak kurlar arasi tatil cok olmasin en fazla 1 hafta. Yoksa harbide soguyor insan ;)
DUisburg uni sininde IKS i batsin. c1 seviyesinde DSH basarisi 30-40% lere kadar dustu. Birakin dsh1 i adamlar dsh 0 veriyorlar. C2 actilar bu sebepten :)
Kucuk bir matematik. Ortalama 20 ogrenci oluyor siniflarda. 20X520 = 10400 euro tekrardan DSH ya hazirliycaklar. Adam basi (150+45) X 20 = 3900 Euro daha kazancaklar ettimi sana 14300 euro. Oh afiyet olsun mis gibi para ;)
Yakinda d1-d2 acarlarsa sasirmam bilesiniz :)

bmwozel

Hizli Kurs

Mesaj gönderen bmwozel » Çrş Eyl 29, 2010 4:00 am

Paderbornu tavsiye etmiyorum.
Zaten paderborna gelenler onceden kendileri almancalarini belli bir yere getirmis kisiler bizim burda starte baslangicimiz da isledigimiz dersler onlarin kolayina geliyor hocada bakti onlar anliyor. anlamayana sadece anlamiyor 2.sinif gozuyle bakiyor.
Arkadaslar sanmayinki oyle tekrar ediyor hoca valla
kitapta ne yaziyorsa harfi harfine noktasi dahi ayni aynisini okuyor doldurmalari okuyor birde teypten tekrar ediyor sonra kitaptaki doldurulmasi gerekn testler oluyor sirayla soruyor yaptiysan ok. siradakine geliyor diyelim bana geldi sira bir kez yapamadim yani hocanin verdigi zaman yetmiyor sanki atlilar kovaliyor pesinden hemen geciyor yanimdakine soruyor bilemedi onun yanindakine . Diger kurslar gibi demiyor arkadaslar bunu niye anlamadiniz bu boyledir su soyledir diye demiyor ....... noktali olan yerin cevabini oraya gelmesi gerekeni soyluyor tamam . Konu bitti. Fertig :
Fertig gicik oluyorum bu fertig demesine hocanin Bitti diyor yani.

Simdi sinavi gecemedigimiz zaman Turkiyeye gonderiyormu okul vizede problem cikartiyormu bunu bilen varmi ?

Cihan

Hizli Kurs

Mesaj gönderen Cihan » Çrş Eyl 29, 2010 12:52 pm

18 ay vize hakkin var dil kursunda. A1 i veremedin diye kimse yollayamaz. 18 ayda dsh verceksin. Yoksa yollamaya calisiyolar

bmwozel

Hizli Kurs

Mesaj gönderen bmwozel » Çrş Eyl 29, 2010 10:10 pm

sagol cihan 18 ay kalmis gibi oldum :) alamanyada

Gurhan

Hizli Kurs

Mesaj gönderen Gurhan » Prş Eyl 30, 2010 12:53 am

kimisi 18 aydan fazla uzatabildi diye biliyorum siteden bi kac kisi vardi hatta.

bmwozel

Hizli Kurs

Mesaj gönderen bmwozel » Prş Eyl 30, 2010 5:51 pm

Arkadaslar ogrencilik disinda kalma sansim yokmu evlilik disinda

ozbil

Hizli Kurs

Mesaj gönderen ozbil » Prş Eyl 30, 2010 10:19 pm

burda kendimce calisiyorum ama biraz zamanim var.

bmwozel

Hizli Kurs

Mesaj gönderen bmwozel » Pzt Eki 18, 2010 1:30 pm

ja
aynen dedigin gibi