Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

vize artık imkansız mı?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Hjrtii

vize artık imkansız mı?

Mesaj gönderen Hjrtii » Pzr Ağu 07, 2022 9:59 pm

bazı imkansızlıklardan dolayı benim profilim kötü gibi ama sormak istiyorum yine de :((
Lise ort:73,7
Lise Mezuniyet yılı:2018
Ösym Tercih puanı:403,6
ösym tercih yılı:2022
Almanca:B1 goethe almayı dusunuyorum
yaşım 10 gun sonra 22.
vize şansım var mı arttırmak için neler yapmalıyım c1'e çıkarsam ihtimalim var mı?
2023 yazında başvurmayı düşünüyorum çok mu geç? hic ihtimalim kalmadı mı

yigitstn

Re: vize artık imkansız mı?

Mesaj gönderen yigitstn » Pzr Ağu 07, 2022 11:14 pm

Hjrtii yazdı: Pzr Ağu 07, 2022 9:59 pm bazı imkansızlıklardan dolayı benim profilim kötü gibi ama sormak istiyorum yine de :((
yaşım 10 gun sonra 22.
vize şansım var mı arttırmak için neler yapmalıyım c1'e çıkarsam ihtimalim var mı?
Eğer lise mezuniyetinden bu yana ne yaptığını mantıklı bi şekilde ve belgelendirerek açıklayabilirsen bence zor olsa da imkansız değil. Tabi dil seviyeni mümkün olduğu kadar yukarı taşısan iyi olur.

Hjrtii

Mesaj gönderen Hjrtii » Pzr Ağu 07, 2022 11:22 pm

yigitstn yazdı: Pzr Ağu 07, 2022 11:14 pm Eğer lise mezuniyetinden bu yana ne yaptığını mantıklı bi şekilde ve belgelendirerek açıklayabilirsen bence zor olsa da imkansız değil. Tabi dil seviyeni mümkün olduğu kadar yukarı taşısan iyi olur.
Maddi durumumuz kotuydu simdi iyilesti son 2 senedir. O zamanla sinava calisabildim anca toparladim maalesef. O arada evden sinava hazirlandim sadece. B2 veya daha iyisini yapabilirsem şansım olur mu acaba

Cezeri

Mesaj gönderen Cezeri » Pzr Ağu 07, 2022 11:24 pm

Hjrtii yazdı: Pzr Ağu 07, 2022 9:59 pm bazı imkansızlıklardan dolayı benim profilim kötü gibi ama sormak istiyorum yine de :((
yaşım 10 gun sonra 22.
Neden imkansız orasını anlayamadım? Puan da güzel gelmiş, yaşının da lisansa göre öyle çok geç olduğunu düşünmüyorum 2023 yazına 1 sene var bu süreçte disiplinli bi çalışma planıyla B2 sertifikası alıp işin ciddiyetini konsolosluğa kanıtlarsan olmaması için bi neden göremiyorum. Olumsuz düşüncelere gerek yok, eğer imkanın varsa ve gerçekten de istiyorsan imkansız diye bir şey yok

yigitstn

Mesaj gönderen yigitstn » Pzt Ağu 08, 2022 12:11 am

Yukardaki arkadaşa katılıyorum yaşın çok geç değil, puanın da iyi ama aradaki boşluk için sunabildiğin tek gerekçe 'maddi durumum iyi değildi' olursa bence yeterli bir gerekçe olmaz. Maddi durumun kötü diye okumadıysan bu zamana kadar hatrı sayılacak kadar çalışmış ve bunu belgeliyor olabilmen lazım. Çok sağlam bir motivasyon mektubu hazırlamalısın kafalarında hiç soru işareti kalmamalı bence şimdiden mektubunu planlamaya başla. 2023 yazına geldiğimizde arada 5 yıllık bir boşluk olmuş olacak, bu sürede Türkiye'de bir öğrenci hazırlık eğitimiyle beraber 1 lisans programı bitirebilir. Bu bence çok fazla üstünde duracakları bir durum.

ayrıca https://www.youtube.com/watch?v=bAkUC8XKvSs bu videoyu izlemediysen izlemeni tavsiye ederim.

Hjrtii

Mesaj gönderen Hjrtii » Pzt Ağu 08, 2022 12:28 am

yigitstn yazdı: Pzt Ağu 08, 2022 12:11 am Yukardaki arkadaşa katılıyorum yaşın çok geç değil, puanın da iyi ama aradaki boşluk için sunabildiğin tek gerekçe 'maddi durumum iyi değildi' olursa bence yeterli bir gerekçe olmaz. Maddi durumun kötü diye okumadıysan bu zamana kadar hatrı sayılacak kadar çalışmış ve bunu belgeliyor olabilmen lazım. Çok sağlam bir motivasyon mektubu hazırlamalısın kafalarında hiç soru işareti kalmamalı bence şimdiden mektubunu planlamaya başla. 2023 yazına geldiğimizde arada 5 yıllık bir boşluk olmuş olacak, bu sürede Türkiye'de bir öğrenci hazırlık eğitimiyle beraber 1 lisans programı bitirebilir. Bu bence çok fazla üstünde duracakları bir durum.

ayrıca https://www.youtube.com/watch?v=bAkUC8XKvSs bu videoyu izlemediysen izlemeni tavsiye ederim.
Hatrı sayılır kadar çalışmak derken işte çalışmak mı yoksa dil vs. çalışmak mı? Dediklerinize katılıyorum bunu üstünde duracaklardır.

Yardımınız için teşekkürler bu arada.

yigitstn

Mesaj gönderen yigitstn » Pzt Ağu 08, 2022 12:42 am

Hjrtii yazdı: Pzt Ağu 08, 2022 12:28 am Hatrı sayılır kadar çalışmak derken işte çalışmak mı yoksa dil vs. çalışmak mı? Dediklerinize katılıyorum bunu üstünde duracaklardır.

Yardımınız için teşekkürler bu arada.
Rica ederim. Yani dediklerinin tutarlı olması için bence bir işte de çalışıyor olman lazım yoksa bunca yıl neden bir devlet okulunda okumadığını sorgularlar. Onun dışında tabi ki dil ve sınava çalışman da değerli ama bunları kanıtlıyor olabilmen lazım sanırım (örneğin dil kursuna katılım belgesi vs.).

Bu sene ösym sonucunu almışsın, 4 yıl boyunca sınava çalıştım veya 4-5 yıl boyunca Almanca çalıştım demen bana kalırsa ikna edici değil. Normal şartlar altında üniversite öğrencileri bu sınavlara girmek için bu kadar zaman ayırmıyorlar sonuçta. Bunlar tabi sadece benim fikirlerim. Benim gözüme batan ve çelişen noktalar bunlar. Bu noktaları açıklayabilmelisin bence.

Hjrtii

Mesaj gönderen Hjrtii » Pzt Ağu 08, 2022 12:46 am

yigitstn yazdı: Pzt Ağu 08, 2022 12:42 am Rica ederim. Yani dediklerinin tutarlı olması için bence bir işte de çalışıyor olman lazım yoksa bunca yıl neden bir devlet okulunda okumadığını sorgularlar. Onun dışında tabi ki dil ve sınava çalışman da değerli ama bunları kanıtlıyor olabilmen lazım sanırım (örneğin dil kursuna katılım belgesi vs.).

Bu sene ösym sonucunu almışsın, 4 yıl boyunca sınava çalıştım veya 4-5 yıl boyunca Almanca çalıştım demen bana kalırsa ikna edici değil. Normal şartlar altında üniversite öğrencileri bu sınavlara girmek için bu kadar zaman ayırmıyorlar sonuçta. Bunlar tabi sadece benim fikirlerim. Benim gözüme batan ve çelişen noktalar bunlar. Bu noktaları açıklayabilmelisin bence.
Haklısın kendimce bahanelerim var arada bir sürü olay oldu aslında ailevi vs. ama onların nezdinde pek bir önemi olmayacak. Umudumu tamamen kessem mi acaba bilmiyorum :/

Hjrtii

Mesaj gönderen Hjrtii » Sal Ağu 09, 2022 8:53 pm

Konu hâlâ güncel

elifxyil

Mesaj gönderen elifxyil » Sal Ağu 09, 2022 11:03 pm

Hjrtii yazdı: Sal Ağu 09, 2022 8:53 pm Konu hâlâ güncel
Konunu dağıtmak istemiyorum ama kendi durumumdan bahsedeceğim. Ben 2016 lise mezunuyum. O sene 320 puan aldım ve 1 sene bir üniversitede okudum sonradan tekrar sınava girdim ve 278 puanla başka bir üniversiteye başladım. 4 sene okudum ama okulu bitiremedim, bölümümü sevmiyordum ve devam edemeyeceğimi çok net anladım. Bu sene 4. senemdi ve karar verdim, gidebileceğimi düşündüm. Almanya’da akrabamın yanında kalarak dil kursuna gidebilirim. Okul kabulüm de var. Vizeye başvuracağım. A2 sınavına girmeyi düşünüyorum yakın zamanda. Yani ben eğer başvurmayı düşünüyorsam bence sen de gerçekten çok istiyorsan şansını denemelisin. Seni heveslendirmek ya da boş bir şeyle umutlandırmak istediğim için söylemiyorum ama yine de yazmak istedim.

Hjrtii

Mesaj gönderen Hjrtii » Çrş Ağu 10, 2022 3:14 pm

elifxyil yazdı: Sal Ağu 09, 2022 11:03 pm Konunu dağıtmak istemiyorum ama kendi durumumdan bahsedeceğim. Ben 2016 lise mezunuyum. O sene 320 puan aldım ve 1 sene bir üniversitede okudum sonradan tekrar sınava girdim ve 278 puanla başka bir üniversiteye başladım. 4 sene okudum ama okulu bitiremedim, bölümümü sevmiyordum ve devam edemeyeceğimi çok net anladım. Bu sene 4. senemdi ve karar verdim, gidebileceğimi düşündüm. Almanya’da akrabamın yanında kalarak dil kursuna gidebilirim. Okul kabulüm de var. Vizeye başvuracağım. A2 sınavına girmeyi düşünüyorum yakın zamanda. Yani ben eğer başvurmayı düşünüyorsam bence sen de gerçekten çok istiyorsan şansını denemelisin. Seni heveslendirmek ya da boş bir şeyle umutlandırmak istediğim için söylemiyorum ama yine de yazmak istedim.
bilmiyorum.. dilimi cok gelistirmeliyim ustune dezavantaji azaltmak icin 2.dil olarak ingilizce TOEFL dusunuyorum ve bir de testAS a girmeyi dusunuyorum ise yarayan ne varsa denemeyi dusunuyorum okul isi netlessin bu hafta bakalim.

Konu hala güncel fikirlerinizi bekliyorum ://

rhode

Mesaj gönderen rhode » Pzr Ağu 28, 2022 5:10 am

ben de 2019 mezunuyum durumumuz benziyor sadece benim puan ve obp daha yüksek sana göre bu sürece baslamayı ben de düsünüyorum ama olumlu mu sonuclanır ne olur hic bilmiyorum

ozbek12345

Mesaj gönderen ozbek12345 » Pzr Ağu 28, 2022 11:19 am

Arkadaşlar bende bu konuyla alakali bir soru sormak istiyorum. Cevaplarsaniz çok minnettar kalirim.

C1 Telc belgem
Üniversite kabulum
Yerleştirme belgem var.
Diger tum belgeleride vize görüşmesinde eksiksiz teslim ettim. Fakat Ösym puanim çok yüksek değil.
Geçen sene almanyada lise değişimi gördüm ve alman bir ailenin yaninda değişim yaptim. Sizce vizeden red alma ihtimalim varmi?

furkanbicer

Mesaj gönderen furkanbicer » Cmt Eyl 03, 2022 10:45 am

Bu başlığa denk gelecek arkadaşlar için kendi tecrübemi bir miktar aktarmak istiyorum. Daha önce yazmayı düşünmüştüm fakat vize sonucumu beklememin daha iyi olacağını düşündüm. Bugün vizemi teslim aldığım için artık emin bir şekilde yazabilirim. Kendi durumum konuyu açan arkadaşa bakılırsa bazı açılardan daha kötü ama en azından açıklayabileceğim bir durumdu;
Lise mezuniyet yılı 2015 ve bir anadolu teknik lisesi
ÖSYM Puanı ~350
Kazandığım üniversite Sakarya Üni. Makine mühendisliği
Almanca A1 seviyesi ama sadece kurs katılım belgem var
Şuanda (ve başvurduğumda da) yaş 25

Bu şartlar altında bir TH Deggendorf Endüstri Müh İngilizce bölümünden kabul alıp daha sonrasında bugün de vizemi alabildim. Bu sayede diyebilirim ki yaş veya not gibi kriterleri tamamen imkansız diye görmeyin, mükemmel üniversitelere kabul alamazsınız belki ama kontenjanı açık üniversiteleri deneyebilirsiniz.

Liseden sonraki 7 yılı nasıl açıkladığıma gelince, ki bunun en önemli aşama olduğunu düşünüyorum, liseden sonra lisans okumak yerine kendi işimi yapmayı ve bu yolda yürümeyi seçtiğimi belirttim, kendimi geliştirip daha sonrasında kendi projemi oluşturduğumu bunun üzerinde çalışmaya başladığımı belirttim. Projeyi tamamladığımı, şirketi açtığımı ama kampanyamın beklediğim kadar iyi gitmediğini, kendi hatalarımı fark ettiğimi anlattım (hem görüşmede hem de konsolosluğun motivasyon mektubunda) ve bu yüzden de almanyada endüstri mühendisliği eğitimi alıp, eksiklerimi giderip kariyerime o şekilde devam etmek istediğimi anlattım ve son olarak projemi kanıtlar nitelikte belgemi sundum. İnandırıcı ve yeterli bulduklarını tahmin ediyorum, 4 haftalık bir bekleyişin ardından vizemi bugün aldım, herkese başarılar diliyorum.