Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

tanisalim...

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
emilie

tanisalim...

Mesaj gönderen emilie » Çrş Tem 21, 2010 6:55 pm

Merhaba
Ben Emilie,Felsefe ve Psikoloji Mezunuyum. Almanya\'da Psikoloji Master\'i yapmak istiyorum,bu nedenle sizlerin yardimina,tavsiyelerine ve yonlendirisine cok fazla ihtiyacim olacak,lutfen ben yalniz birakmayin. Hatalarim olursa cokca hosgorulmeyi diliyorum simdiden.

:) Butun arkadaslara cookca basarilar!

JackDaniels

tanisalim...

Mesaj gönderen JackDaniels » Pzr Ağu 29, 2010 1:42 am

Herkese Merhabalar

Ben Adem

Sitenizde gercekten cok doyurucu bilgiler var. Bu konuda emegi gecen herkese tesekkur etmek isterim. Keske diyorum sitenizi almanyaya gelmeden once tanimis olsaydim, islerim daha da kolaylasirdi:)

Ama yine de gelecek olan arkadaslara yardimci olmak ve almanyadaki arkadaslarla tanismak isterim.

Iyi gunler herkese

zagreus81

tanisalim...

Mesaj gönderen zagreus81 » Pzr Ağu 29, 2010 12:05 pm

Ben Savas... Dusseldorf tan... Istanbulluyum ve 2008 Nisan ayindan bu yana buradayim. Dil sinavinin ardindan bu ekim de Wuppettal Universitesi nde (Druck und Medien Technology) egitimime baslayacagim. Marmara Universitesi Teknik Egitim Fakultesi Matbaa Ogretmenligi (2000-04) mezunuyum. Cesitli reklam ajanslari, matbaalar ve kalburustu dergilerde (Marie Clarie, Nokta Dergisi, Tuketici Gazetesi) grafiker ve baski sorumlusu olarak calistim.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

tanisalim...

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Ağu 30, 2010 4:17 am

JackDaniels sitemize hosgeldin,yorumlarin icin tesekkur ederiz..
Kefiyli,eglenceli forumlar..

zelal

tanisalim...

Mesaj gönderen zelal » Çrş Eyl 01, 2010 9:37 am

merhaba ben izmir ege universitesi biyoloji bol. 1. sinif ogrencisiyim.hannover universitesinden sarli kabul aldim fakat uygun fiyata dil kursu bulamadim.heilbronn ve cevresinde uygun fiyatli hemde iyi egitim veren bir dil kursu ariyorum.
(bunu buraya yazmak dogrumu bilemedim ama:S )

zifa

tanisalim...

Mesaj gönderen zifa » Prş Eyl 02, 2010 12:53 am

merhaba
ben burcu freiburgdan

eger dsh yi verebilirsem bu somestir informatik e baslayacagim.
herkese selamlar

mehmetsah

tanisalim...

Mesaj gönderen mehmetsah » Prş Eyl 02, 2010 12:31 pm

mehmet ben ...eger vizeyi albilirsm matematk alninda master yapcm .

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

tanisalim...

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Eyl 02, 2010 9:50 pm

Yeni gelen arkadaslar,hosgeldiniz.Hepinize keyifli forumlar. °)

mavisim

tanisalim...

Mesaj gönderen mavisim » Pzr Eyl 19, 2010 2:51 am

Merhaba,

Site cok aydinlatici.

Tr\'deyiz,cocuklarim ozel okuldalar(trk-almn),

Daha ilkogrtim 6 asamasindalar ama hedefimiz alm.da univ. okumalari.Cunku Muh.egt. en iyi veren ulk alm.diye dusunuyoruz.Biz 10yil sonrayi simdiden planliyoruz(elden gelen kadar),mesela simdiden Kulturu tanimalari icin senede 1-2 kez getiriyoruz onlari baskentinize(muze-egitim gezilerine),

Acikcasi bizim daha uzun zaman var,ama burada okudugum dil/kultur farki/sisteme alisma sorunu yasamayacaklar,ustelik onlar 12yil alm. egitimi ile c-1 almis olacaklar.Tam da onlarin zamaninda iyi yetismis genc kadrolara ihtiyaclarinin artmasindan dolayi orada onlerinin cok acik olacagini dusunuyorum,sans isi biraz da,tabi bundan 8sene sonrayi gorebilirsek..

Siteyi takipteyim..
Degismeyen tek sey degisimdir!

Cihan

tanisalim...

Mesaj gönderen Cihan » Çrş Eyl 29, 2010 3:02 am

Adim Cihan Duisburgta dil kursunu yarida kesip cingenlikle Uniersiteye kaydini yaptirmis bir adamcagizim :)
Yas 27, boy 183, Ayakkabi numarasi 44 sakalarina girmiycem :P
Saka bir yana
Vize konusunda 2 yil ugras verdim cok puf noktasi bilirim anlayacaginiz :) . Ayrica almanyada da basima cok sey geldi (Allah daha kotulerini vermez umarim) Elimden geldigince neler yapmaniz gerektigini ve neler yapmamaniz gerektigi konusunda bilgi vermekten zevk duyarim :)

erdiL

tanisalim...

Mesaj gönderen erdiL » Cum Eki 01, 2010 4:58 am

merhaba ben sitede cok yniyim ve bazi hatalar yaparsam simdiden affola :(( cok guzel ve ilginc bir siteymis yeni kesfettim ve iyikide kesfettim size cok sorum olucak umarim sabirlisnizdir :))

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

tanisalim...

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eki 01, 2010 10:06 am

siteye hos geldin erdil.

asagidaki iki linkte yazilanlari cok iyi uygularsan ve almanya konusunda ciddiysen burda surekli takilirsan almanya ya geldiginde hayatin zorlugu 1 kat daha azalir buna inan:)

http://www.deutschstudent.de/forum/view ... post_20182

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=82

iyi forumlar .

erdiL

tanisalim...

Mesaj gönderen erdiL » Cum Eki 01, 2010 12:37 pm

evet almanya konusunda gercekten cok ciddiyim ve kafama koydum bikere ama kafam cok karisik iste sorun gittigimde ne olacak degil aslinda su anda almanya ya nasil gdicem :S sorun bu benim icin ..kac gundur uyumadim arastirirken.birsuru bilgi edindim ama uygulamaya koyamadim cunku nereden baslayacagimi bilmiyorum :(

erdiL

tanisalim...

Mesaj gönderen erdiL » Cmt Eki 02, 2010 4:31 am

selam gulcan sana bir soru sormak istiyodumda .bu dil kurslarindan bahsetmissin acaba ucretlendirme hakkinda bilgi verebilrmisin bana ?

erdiL

tanisalim...

Mesaj gönderen erdiL » Cmt Eki 02, 2010 4:33 am

cihan bey duisburgda dil kursu ucretlendirmeleri hakkinda bilgi verebilr msisiniz ?

waLker

tanisalim...

Mesaj gönderen waLker » Pzt Eki 04, 2010 2:31 pm

merhaba be erkan.19 yasindayim.bu sene istanbul uni halkla iliskileri kazandim ama almanya da okumak istiyorum bu bolumu.intrnette arastirma yaparkende size rastladin nasil doru yerdemiyim ?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

tanisalim...

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Eki 04, 2010 2:45 pm

Selam waLker aramiza hosgeldin,dogru yerdesin.. _)
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Cihan

tanisalim...

Mesaj gönderen Cihan » Sal Eki 05, 2010 8:33 pm

390-520 euro arasi dil kurslari mevcut. Bunlar stufe basi fiyatlardir.

waLker

tanisalim...

Mesaj gönderen waLker » Çrş Eki 06, 2010 1:10 pm

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
Selam waLker aramiza hosgeldin,dogru yerdesin.. _)[/quote]

o zaman sorularimi sabirsizlikla sormayi bekliyorum.siteye yeni uye oldum ve 2-3 gun icinde butun sorularima yanit buldum nerdeyse.cok tesekkur ederim herkesten

waLker

tanisalim...

Mesaj gönderen waLker » Çrş Eki 06, 2010 1:12 pm

[quote]Cihan tarafindan yazilan metin:
390-520 euro arasi dil kurslari mevcut. Bunlar stufe basi fiyatlardir.[/quote]stufe fiyatlar derken kur basina anlamindami demek istedin yoksa ilk odemeler flan filan cinsinden mi? orayi tam olarak anlayamadim acarsan biraz..