Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

vizeden red cevabi aldim. itiraz dilekcesi yazacagim acaba yardimci olabilirmisiniz?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
copurcan

vizeden red cevabi aldim. itiraz dilekcesi yazacagim acaba yardimci olabilirmisiniz?

Mesaj gönderen copurcan » Pzr Eyl 05, 2010 11:21 pm

benim davetiye de konsoloslukta kaldi. ayni kaderi paylasiyoruz. bende yarin aramayi dusunuyorum. bu konu hakkinda bilgilendigimizde birbirimizi aytinlatalim olur mu? umarim vizemizi aliriz.

EmRe67

Mesaj gönderen EmRe67 » Pzt Eyl 06, 2010 1:10 am

Vizden red aldigimizda tekrar 1 hafta sonra belgeler falan tekrar toparlasak takrar normal sekilde yapiyoruz degil mi basvuruyu randevu alip basvuru doldurup...

2. defa yapiyoruz diye bilgilendirmemiz gerekiyor mu konsoloslugu falan yani degisik islemler falan??

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Eyl 06, 2010 4:39 am

Ekstradan bir bilgilendirme yapmana gerek yok,normal proseduru izliyorsun.

copurcan

Mesaj gönderen copurcan » Pzt Eyl 06, 2010 5:29 pm

merhaba Physiker hocam,
bugun ankara konsoloslugunu aradim ve itiraz delikcesi hazirladim reddime iliskin eksik evraklarimi da tamamladim dedim. dilekce nin yaninda ekte sundugum belgeleri de faxlayayim dedim. eewet faxla dedi.
siz benden bana gelen red cevabina iliskin hazirlamis oldugum belgeleri istemistiniz. red cevabimin nedeni ise,
"Turkiye`de geciminizi nasil sagladiginiza dair yeterli olcude kanit sunmadiniz. Tarafinizca ibraz edilen Turkiye`deki ailevi ve/veya maddi baglariniz tek basina vize verilmesi icin yeterli
degildir"
seklinde yazi geldi ve gonderilen bildiride itiraz etme hakkina sahipsiniz yaziyordu. bende
1) Babam Nuri COPUR’un emekli maas bordrosu:
2) Kardesim Fevzi COPUR’un Kara Kuvvetleri Komutanligi’nda Piyade Uzman Cavus olarak calistigini gosteren maas bordrosu
3) Kredi Yurtlar Kurumu (KYK)‘dan aldigim Yuksek Lisans burs bilgileri dokumanim.
4) Tarafima gonderilen vize red cevabina iliskin bildirim.
5) Aylik Gelir / Gider Hesap Dokumum
\'u faxlamak istiyorum. acaba bu belgeler yeterli mi? eksik belge var mi? 1de pasaportu geri gondermislerdi. acaba pasaportu gondermem gerekir mi?
yardimci olursaniz cok ama cok sevinirim. simdiden tesekkur ederim
iyi gunler...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Eyl 07, 2010 12:06 am

tekrardan red alirsin.. almanyadan garantor bulman gerekir yani o kaybolan garantor belgesi veya imkanin varsa bloke hesap . bu ikisinden birisi olmadan gitme konsolosluga. bunun disinda bir universite kabulu ve dil kursu kaydi da cok onemli almancadan.. diger evraklar ise belli asagi yukari o bahsettigim yildizli basliklarda hepsi var gerekli bilgilerin listesinden hepsine kadar. ayrica bi de iyi niyet mektubu yazarsin almanca.

copurcan

Mesaj gönderen copurcan » Sal Eyl 07, 2010 12:22 am

Almanya dan gelen garantor belgem konsoloslukta. bunu da belirteyim mi? cunku bugun aradim konsoloslugu ve garantor kagidim hakkinda kanustum. sen dilekceni yaz gonder dediler. eger cevap olumlu olursa 1 dilekce daha yazarsin garantor kagidini istersin dediler. suan icin turkiyede gecimimi nasil sagladigima dair belgelerim tam mi? eksik olan belgem var mi hocam?
1de iyi niyet mektubu hakkinda yazilmis 1 ornek var mi? yoksa ingilizce yazsam olur mu?
saygilarimla

copurcan

Mesaj gönderen copurcan » Sal Eyl 07, 2010 12:25 am

hatta garantorum alman bir bayan. almanya da daireleri var, kendisi emekli. maddi varligi yerinde. yabancilar subesinde arastirilip verildi davetiye.

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Sal Eyl 07, 2010 1:20 am

copurcan

1de iyi niyet mektubu hakkinda yazilmis 1 ornek var mi? yoksa ingilizce yazsam olur mu?
saygilarimla

iyi niyet hakkinda ki tum sorulara ana sayfanin sag ust kosesinde arama butonu yazan yere tiklayarak ulasabilirsin.

copurcan

Mesaj gönderen copurcan » Pzr Eyl 12, 2010 8:10 pm

selamlar arkadaslar,

ayin 8inde itiraz dilekcesi yazdim ve eksik olan evraklari faksladim. fakat 2 kez yollamak zorunda kaldim. cunku ilkinde itiraz dilekcesine heyecandan imza ve tarih atmayi unutmusum. 1 saat sonra farkettim ve 2. bir kez daha faksladim ve en sonunda 2 kez gonderdigimi ve nededini aciklayan 1 yazi faksladim. ayrica posta yoluylada gonderdim ki isimi garantiye almak icin.
umarim hayirli haberler alirim.
sizlerle paylasmak isttedim. iyi gunler

copurcan

Mesaj gönderen copurcan » Sal Eyl 21, 2010 11:47 am

merhaba arkadaslar,
ayin 8. de yazmis oldugum itiraz dilekcesi icin, konsoloskuktan gecen cuma ve dun aradilar. cuma gunu konusmamizda bana ne yapmak istedigimi sordular. bende ilk once dil egitimi alip sonra master yapmak istedigimi ve egitim seviyemi yukselktmek istedigimi soyledim. lab. larda ogrencilere ders anlattigimi soyledim. ama siz turistlik vizesine basvuru yapmissiniz 3 ay sonra geri donmeniz gerekli dedi. bende randevuyu aldigim sekreter bu sekilde soyledi hatta kayirtlari dinleyebilirsiniz dedim. sonra hatta kalin amirimle gorusup size geri donecegim dedi. ve 1 kac dk sonra hat koptu.
dun yani pazartesi aradiklarinda; baska bir bayan; yeniden vize basvurusunda bulunun ve ogrenci vizesi oldugunu soyleyin. garantor belgenizi yeniden cikarttirin ve ogrenim boyunca garanti olacagini belirttirin ve yeniden basvuru yapin. buarada sizden tekrardan vize ucreti almayacaz denildi.
bu sekilde aramalari sizce olumlu mu? vizeyi alma sartim yukseldi mi?
Insallah bu sefer alirim
kolay gelsin

chetawe06

Mesaj gönderen chetawe06 » Sal Eyl 21, 2010 12:08 pm

kardes umarim alirsin da bana bi yardimci olurmusun nasil bi dilekce yazdin ornek olarak bulamadim ben ya ozel mesajla bana bi yazarmisin sana zahmet bende aradim konsoloslugu kadin dediki senin babanin sirketinde sigortali calisman ve acikogretim okuman bsy ifade etmiyor bu durumunla %90 alamazsin zaten dediler 1 senedir calisiyorum sigortali neyine inanmiyorki bu kadin.ne yapmam gerekiyor arkadaslar davet gonderen kisinin yengem olduguna inanmadilar nufus kagit ornegi cikarttirdim ve acikogretim kaydimi yeniledigime dair belgelerim var 2010-2011 donemi icin gelmem garanti yani.yardimci olun lutfen

chetawe06

Mesaj gönderen chetawe06 » Sal Eyl 21, 2010 1:11 pm

birde seyehat amacimi ve sartlarini kanitlayan belge olarak ne sunabilirim aklima tek gelen 2010-2011 acikogretim kayit yenileme kagidi ama bunuda kaale alan yok malesef ordaki gorevlide belirtti bunu baska ek olarak ne sunabilirim arkadaslar lutfen yardim

ecselite

Mesaj gönderen ecselite » Sal Eyl 21, 2010 2:59 pm

arkadaslar herkese tesekkur ederim. Itiraz dilekcesi sonucu vizemi aldim ancak soyle birsey oldu.
Ben kuzenim dugunu icin gidicektim ayin 17 sindeydi. ancak vizeyi 18 inden baslatmislar. Zaten pasaport da elime 18 inde ulasti. Kasitli olarak mi yaptilar bilmiyorum.:@ Okulda basladigi icin artik gidemicem. Seneye tekrar basvurmayi dusunuyorum ozaman icin kolaylik olr heralde vizeyi almis olmam?

@chetawe06

Dostum ben dilekceyi kafama gore yazdim. kabaca burayada yazayim.

Ankara Almanya Konsolosluguna,

xxx tarihinde yapmis oldugum vize basvurusu davet eden kisi ile akrabalik derecesini kanitlamadigim gerekcesi ile reddedilmistir.
Kanitlayici belgeler ekdedir. Bu belgelere gore basvurumun yeniden degerlendirilmesini arz ederim.

adres. imza
pasaport no. isim

Bu sekilde yazdim ve yanina eksik belgeler ve pasaportu koyarak Ptt ile gonderdim. ayin 6 sinda gonderdim araya bayram falan girdi. 18 inde pasaport vize verilmis halde elime ulasti. 18 tl kargo parasi verdim:)
Davet eden teyzem oldugu icin kanitlayici olarak annemin nufus kayit ornegi ve almanyadan teyzemin evlenme cuzdani faxini istemistim onu gonderdim.

Umarim sende alirsin vizeyi ben gidemiyorum bari sen git:)

copurcan

Mesaj gönderen copurcan » Sal Eyl 21, 2010 5:35 pm

merhabalar chetawe06
bende ecselite nin yazdigi dilekce gibi yazdim. ve sonuna

itiraz dilekcemin sonucunu olumlu yada olumsuz tarafima birdirmenizi rica eder
gereginin yapilmasini arz ederim.

seklinde yazdim. ve ekteki olmazsi gereken evraklari gonderdim. umarim sende bende aliriz.
kolay gelsin simdiden.

chetawe06

Mesaj gönderen chetawe06 » Sal Eyl 21, 2010 6:07 pm

kardesim cok sagol ellerine saglik ben ankaradayim ptt ile gondermeme gerek varmi?bide benim simdi dayimin hanimi gonderdi yengem bunu soyle kanitlicam dedemin ve yengemin nufus kagit ornegini burdan cikartip evlilik cuzdanlarinida faks isticem almanyada buraya dilekceyide senin yazdigin gibi hazirlicam ama benim 2 sebepten dolayi red geldi 2.sebep ise Ongorulen seyahatin amaci ve sartlarini gosteren kanitlayici belgeler inandirici degildir.budur buna nasil bi cozum bulmam lazim.acikogretim ogrencisiyim ve kendi sirketimizde yani babama ait olan sirkette 1 sene calismaktayim sigortali olarak baska inanmalari icin ek belge olarak ne gosterebilirim yardimci olursan cok iyi olur kardesim sagol simdiden.

chetawe06

Mesaj gönderen chetawe06 » Sal Eyl 21, 2010 10:01 pm

kardesim simdi sebep olarak bunu yazmislar ama ;

8.  Ongorulen seyahatin amaci ve sartlarini gosteren kanitlayici belgeler inandirici degildir

Aciklamalar

Davet eden kisi ile aranizdaki akrabalik iliskisini kanitlamadiniz (or. Nufus kayit ornegi ile).

aciklama olarak bunu sebep olarak vermisler simdi ongorulen seyehat amaci ve sartlari inandiri degil diyor ya davet eden kisiye inanmadiklari icinmi oyle yazmislar ben simdi davet kisi yengem olduguna inandirsam o sebepde ortadan kalkiyor dimi davet eden kisiyle akraba olduguma inanmadilari icin ongorulen seyehat ve amacini sebep olarak gostermisler yani ben bunu anladim nufus kagit ornegiyle bunu kanitlasam sorun olmaz dmi.senindemi boyle yaziyordu 8.kutucugu isaretlemisler ve aciklamalardada davet eden kisiye inanmadiklarini soyluyorlar boyle yani dmi seninkide.

chetawe06

Mesaj gönderen chetawe06 » Sal Eyl 21, 2010 11:01 pm

arkadaslar ankarada oturuyorum red islemini nasil yapicam evraklari konsolosluga faks cekicem tekrar randevu almam gerekiyormu yoksa telefonlami anlaticam passportumu falan nasil gondericem bi bilgilendirirmisiniz

chetawe06

Mesaj gönderen chetawe06 » Çrş Eyl 22, 2010 2:22 pm

arkadaslar dayimin ve annemin nufus kagitlarini cikartarak itiraz dilekcemle beraber konsolosluga fakx\'ladim umarim iyi yanit verirler.bu sure ne kadardir acaba ve tel numarami yazdim arayarakmi solicekler yoksa fakx falanmi cekerler,nasil olacak simdi islemler yorumlarinizi bekliyorum iyi gunler

chetawe06

Mesaj gönderen chetawe06 » Çrş Eyl 22, 2010 4:00 pm

copurcan ne yaptin kardes sende faks yoluyla yollamistin dmi cevap geldimi 2 3 gun oldu senin benim daha ilk gun bugun verdim bekliyorum cep numarami yazdim ararlar ins :)

serhadyuce

Mesaj gönderen serhadyuce » Prş Eyl 23, 2010 11:04 am

merhaba degeerlli deutschstudent ailesi....lutfen benim acil yardima ihtiyacim var.. simdi ben 16 agustosta ankarada ogrenci vizesi basvurusunda bulunmustum fakat iki hafta sonra red geldi ve red gerekceleri senin almanyada universite okuyacagina inanmiyoruz gercekci bulmadik sacma bi neden tabi.....simdi benim almancam yok ama universitenin kendi bunyesinde verdigi dilk kursu kabul belgesi ve universit e kabul belgesi alip onlara konsolosluga goturdum ......yani butun evraklari eksizksiz bir sekilde gomturmustum....simdi ise almanyada itiraz icin abim avukat tutmus ve avukat devreye girecek...sizce itiraz etmek mi daha iyi yoksa tekrar basvurmak mi?lutfen acil yardim lutfennnnnnnnnnnnn........
[/b