Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Expatrio (Bloke Hesap)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Re: Expatrio (Bloke Hesap)

Mesaj gönderen Expatrio » Cum Tem 29, 2022 2:22 pm

LeoparTankı yazdı: Çrş Tem 27, 2022 10:27 pm Merhaba 36f kodlu lisans sartli kabul icin expatrioda hesap acarken ,,what will you be doing in Germany” sorusuna ne cevap verilmeli ? Language student , study applicant , bachelor student? (1 yillik acilacak hesap)

Tesekkurler
Merhaba, öncesinde dil okulu okuyacaksanız, language student olarak açılması gerekiyor.
Expatrio 28 Mart'ta İstanbul'da! Almanya'da eğitim konusundaki tüm şüphelerinizi gidermek için bu harika fırsatı kaçırmayın!
Kayıt formu: https://www.expatrio.com/tr/lp/expatrio ... ve-bulusma

Laptus

Mesaj gönderen Laptus » Pzt Ağu 01, 2022 11:39 am

Merhaba,

Expatrio ile bloke hesap açacağım. Ödemeyi Almanya'da bulunan arkadaşım kendi hesabından (Commerzbanktan) yapacak ancak hesabı benim adıma açacak. Bunun için izlenmesi gereken adımlar hakkında fikri olan var mı?

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Pzt Ağu 01, 2022 3:09 pm

Laptus yazdı: Pzt Ağu 01, 2022 11:39 am Merhaba,

Expatrio ile bloke hesap açacağım. Ödemeyi Almanya'da bulunan arkadaşım kendi hesabından (Commerzbanktan) yapacak ancak hesabı benim adıma açacak. Bunun için izlenmesi gereken adımlar hakkında fikri olan var mı?
Merhaba, para gönderilecek ülke kısmında Almanya'yı seçersiniz, size verilen IBAN'a Almanya'dan transfer yapabilirsiniz.
Expatrio 28 Mart'ta İstanbul'da! Almanya'da eğitim konusundaki tüm şüphelerinizi gidermek için bu harika fırsatı kaçırmayın!

Laptus

Mesaj gönderen Laptus » Pzt Ağu 01, 2022 4:59 pm

Merhaba yeniden,

Para gönderimini başka bir hesap yapacak ama hesap benim adıma olacak. Gönderim aşamasında bu soruluyor değil mi? Expatrio'nun sitesindeki aşamalarda başkası ödeme yapabilir diye açıklama var ancak hangi kısımda bunu belirtmemiz gerektiği yazılmamış. :/ şu anda mail onayi bekliyorum ardından yatıracağız. Emin olmak istedim..

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Sal Ağu 02, 2022 1:36 pm

Laptus yazdı: Pzt Ağu 01, 2022 4:59 pm Merhaba yeniden,

Para gönderimini başka bir hesap yapacak ama hesap benim adıma olacak. Gönderim aşamasında bu soruluyor değil mi? Expatrio'nun sitesindeki aşamalarda başkası ödeme yapabilir diye açıklama var ancak hangi kısımda bunu belirtmemiz gerektiği yazılmamış. :/ şu anda mail onayi bekliyorum ardından yatıracağız. Emin olmak istedim..
Merhaba, hesap onayı sonrası Expatrio kullanıcı portalında para gönderme talebi açarken bu bilgiyi giriyorsunuz.

Laptus

Mesaj gönderen Laptus » Sal Ağu 02, 2022 2:18 pm

Expatrio yazdı: Sal Ağu 02, 2022 1:36 pm Merhaba, hesap onayı sonrası Expatrio kullanıcı portalında para gönderme talebi açarken bu bilgiyi giriyorsunuz.
Teşekkür ederim. Ödemeyi kim yapacak gibi bir soru sorulmadı (açıklamalarda herhangi biri ödeme yapabilir bunun için ek belge istenmiyor yazıyor) sadece hangi ülkeden gideceği soruldu. Bu durumda ödemeyi gönderirken açıklamada ek olarak belirtmem gerekir mi acaba?

Son bir sorum olacak, ödemeyi Almanya'dan Commerzbank'tan yapacağım için Mangopay üzerinden ödeme yöntemini seçtim. Ancak gönderilen banka bilgileri Fransa'daki hesaba ait.

Bu durumda farklı ülkeye transfer yapacağım için para kesintisi olacak mı? İki ödeme yöntemi arasındaki farkı çok anlayamadım açıkçası. Her halükarda überweisung kesintisi oluyor mu?

heisenbergg01

Mesaj gönderen heisenbergg01 » Sal Ağu 02, 2022 2:42 pm

Arkadaslar merhabalar formda yeniyim ve de öncelikle formda emegi gecenlere tesekkür etmek istiyorum. Kisa bir süre sonra vize randevum var bloke hesap basligi altindaki tüm mesajlari okudum fakat birkac sey aklima takildi cevaplayabilirseniz cok sevinirim. Öncelikle kendi basvurumdan vb kisaca bahsetmek gerekirse Lisans sartli kabul ile kendi bilgilerimi doldurduktan sonra 36F: Yükseköğrenime Hazırlık Amaçlı Dil Kursu adina randevum olusturuldu. Su anda Bloke hesap süreciyle ugrasiyorum ve de benim takildigim nokta Expatrio`nun bizlere sundugu 3 adet "German Private Health Insurance" paketleri(Comfort - Comfort+ - Plus). Ben AT 11 belgesine sahibim ve benim edindigim bilgilere göre AT 11 belgesine sahip bireyler bu 3 adet paketten muaf tutuluyor diye tahmin ediyorum fakat bu 3 paketten birini secmezsek bir sonraki adima ilerleyemiyoruz. Yani bu üc adimdan birini secmek zorunda kaliyoruz eger Expatrio ile hesap acmak istersek. Benim tamda bu noktada kafam karisti bilgisi olan arkadaslar cevaplayabilirlerse cok sevinirim umarim herkesin süreci en kisa zamanda olumlu olarak sonuclanir, basarilar...

Laptus

Mesaj gönderen Laptus » Sal Ağu 02, 2022 3:26 pm

heisenbergg01 yazdı: Sal Ağu 02, 2022 2:42 pm Arkadaslar merhabalar formda yeniyim ve de öncelikle formda emegi gecenlere tesekkür etmek istiyorum. Kisa bir süre sonra vize randevum var bloke hesap basligi altindaki tüm mesajlari okudum fakat birkac sey aklima takildi cevaplayabilirseniz cok sevinirim. Öncelikle kendi basvurumdan vb kisaca bahsetmek gerekirse Lisans sartli kabul ile kendi bilgilerimi doldurduktan sonra 36F: Yükseköğrenime Hazırlık Amaçlı Dil Kursu adina randevum olusturuldu. Su anda Bloke hesap süreciyle ugrasiyorum ve de benim takildigim nokta Expatrio`nun bizlere sundugu 3 adet "German Private Health Insurance" paketleri(Comfort - Comfort+ - Plus). Ben AT 11 belgesine sahibim ve benim edindigim bilgilere göre AT 11 belgesine sahip bireyler bu 3 adet paketten muaf tutuluyor diye tahmin ediyorum fakat bu 3 paketten birini secmezsek bir sonraki adima ilerleyemiyoruz. Yani bu üc adimdan birini secmek zorunda kaliyoruz eger Expatrio ile hesap acmak istersek. Benim tamda bu noktada kafam karisti bilgisi olan arkadaslar cevaplayabilirlerse cok sevinirim umarim herkesin süreci en kisa zamanda olumlu olarak sonuclanir, basarilar...
Bloke hesap tutarını oluşturduktan sonra 2. aşamada çıkıyor söylediğin seçenekler oradaki health insurance seçeneği default olarak aktif geliyor. Onu kapatıp bir sonraki aşamaya geçmen lazım. Görselde işaretlediğim alan.

Resim
Dosya ekleri
Screenshot_1.png

heisenbergg01

Mesaj gönderen heisenbergg01 » Çrş Ağu 03, 2022 11:00 am

Laptus yazdı: Sal Ağu 02, 2022 3:26 pm Bloke hesap tutarını oluşturduktan sonra 2. aşamada çıkıyor söylediğin seçenekler oradaki health insurance seçeneği default olarak aktif geliyor. Onu kapatıp bir sonraki aşamaya geçmen lazım. Görselde işaretlediğim alan.

Resim

Tamamdir dostum cok tesekkür ederim Bloke hesap miktarini denklestirmeye calisiyorum. Bugün deneyecegim, islemlerin benim tarafimdan yapilmasi gereken kismini bir aksilik cikmazsa halletmeyi planliyorum.

heisenbergg01

Mesaj gönderen heisenbergg01 » Prş Ağu 04, 2022 2:06 pm

Wise üzerinden TL olarak Bloke hesap ücretini göndermek istedigimde su anda 1227 TL(su anki kurla 67 EURO) transfer ücreti kesilecegi yaziyor. Bu fiyat normal midir arkadaslar sizlere sormak istedim. Burada bircok arkadas transfer ücreti vb alinmadigini hatta alinan kisilerdende cok düsük miktarlar alindigini belirtmisti. Yardimci olabilirseniz sevinirim.

LeoparTankı

Mesaj gönderen LeoparTankı » Prş Ağu 04, 2022 7:35 pm

Merhaba,

Kritik bir sorum var, cevaplarsanız çok sevinirim. Geçen sene bu aylarda kendime bir expatrio hesabı açıp bloke tutarını yine benim adıma olan Lüxemburg’da expatrio tarafından açılan hesaba hesap bana ait olduğu için güvenli bir şekilde Euro olarakTürkiye’den swift yapmıştım. Şimdi aynı işlemi kuzenim için yapmaya çalıştığımda international bank transfer kısmında Euro için ya cohort ya da transferwise üzerimden atmam gerekiyor. Şimdi cohort yönteminde verilen banka bilgileri direk Avusturalya da bir şirkete ait. Bu normal midir sistem değişmiş sanırım. Kullanıcı adına hesap açılmıyor sanırım cohortta… Malum meblağ büyük olunca:)

Şimdiden teşekkürler.

nisegis

Mesaj gönderen nisegis » Prş Ağu 04, 2022 8:07 pm

LeoparTankı yazdı: Prş Ağu 04, 2022 7:35 pm Merhaba,

Kritik bir sorum var, cevaplarsanız çok sevinirim. Geçen sene bu aylarda kendime bir expatrio hesabı açıp bloke tutarını yine benim adıma olan Lüxemburg’da expatrio tarafından açılan hesaba hesap bana ait olduğu için güvenli bir şekilde Euro olarakTürkiye’den swift yapmıştım. Şimdi aynı işlemi kuzenim için yapmaya çalıştığımda international bank transfer kısmında Euro için ya cohort ya da transferwise üzerimden atmam gerekiyor. Şimdi cohort yönteminde verilen banka bilgileri direk Avusturalya da bir şirkete ait. Bu normal midir sistem değişmiş sanırım. Kullanıcı adına hesap açılmıyor sanırım cohortta… Malum meblağ büyük olunca:)

Şimdiden teşekkürler.
ben de ayni sekilde gecen hafta yolladim 2 is gunu icinde ulasti ingiltere ibanina swift yaptim sirket Avustralya sirketiydi

Laptus

Mesaj gönderen Laptus » Cum Ağu 05, 2022 1:40 pm

Merhaba,

Bloke hesap tutarını Sparkasse'den verilen IBAN'a transfer ettim. Ancak online bankacılıkta dekontu PDF olarak indirebileceğim bir şey bulamadım. Bankayı aradığımda hesap kesim tarihinde gönderileceğini söylediler.

Expatrio 'tranfer proof' kısmına paranın hesabımdan düştüğünü ve diğer bilgileri içerek bir ekran görüntüsü yüklemek zorunda kaldım. Bu ekran görüntüsü kanıt için yeterli midir acaba?

Eylo

Mesaj gönderen Eylo » Cmt Ağu 06, 2022 4:35 pm

Merhaba , yuksek lisansla Almanya'ya giderken bloke kart istiyorlar ya 1 yillik. Sizce 1 yil doldugunda vizeyi ikinci yila uzatirken de yani uninin ikinci yilina gecerken de yine bloke kartimizda 12 aylik yetecek kadar para olmasi gerekiyor mu?

Laptus

Mesaj gönderen Laptus » Pzt Ağu 08, 2022 12:10 pm

nisegis yazdı: Prş Ağu 04, 2022 8:07 pm ben de ayni sekilde gecen hafta yolladim 2 is gunu icinde ulasti ingiltere ibanina swift yaptim sirket Avustralya sirketiydi
Merhabalar,

Mangopay ile mi gönderdiniz acaba? Ben geçtiğimiz perşembe günü gönderdim bu cuma vize randevum var. Para hesaptan kesildi ancak hala gönderilmedi. Bir başka sorun da Sparkasse online bankacılıkta dekont vermiyor. Bankaya gelin alın diyorlar ki mümkün değil şu anda. Expatrio'ya ss'i yükleyebildim sadece. Bu konuda bir bilginiz var mı acaba bu transfer kanıtı yeterli olur mu?

Laptus

Mesaj gönderen Laptus » Pzt Ağu 08, 2022 12:24 pm

Ben Almanya'dan Sparkasse ile doğrudan gönderdim. Şimdi bana aşağıdaki maili göndermişler.

Please note that you need to transfer the money via a remitter like WIse. Otherwise, the payment will be rejected.

Please contact your sender bank and recall the payment if the payment has already been made.

And please proceed the transfer again via a remitter.

Bu durumda iptal edip ille de Transfergo veya Wise ile mi yapmalıyım?

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Çrş Ağu 10, 2022 4:11 pm

Laptus yazdı: Cum Ağu 05, 2022 1:40 pm Merhaba,

Bloke hesap tutarını Sparkasse'den verilen IBAN'a transfer ettim. Ancak online bankacılıkta dekontu PDF olarak indirebileceğim bir şey bulamadım. Bankayı aradığımda hesap kesim tarihinde gönderileceğini söylediler.

Expatrio 'tranfer proof' kısmına paranın hesabımdan düştüğünü ve diğer bilgileri içerek bir ekran görüntüsü yüklemek zorunda kaldım. Bu ekran görüntüsü kanıt için yeterli midir acaba?
Merhaba,

Ekran görüntüsü kanıt için yeterlidir.

Sevgiler,
Expatrio Ekibi

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Çrş Ağu 10, 2022 4:14 pm

Laptus yazdı: Pzt Ağu 08, 2022 12:24 pm Ben Almanya'dan Sparkasse ile doğrudan gönderdim. Şimdi bana aşağıdaki maili göndermişler.

Bu durumda iptal edip ille de Transfergo veya Wise ile mi yapmalıyım?
para gönderme talebi açarken, gönderilecek ülkeyi Almanya seçmelisiniz. Oradaki IBAN'a doğrudan Sparkasse'den para gönderince paranın ulaşması gerekiyor.

Min.ozer
İletişim:

Mesaj gönderen Min.ozer » Çrş Ağu 10, 2022 8:13 pm

arkadaşlar merhaba
expatrio hesabıma transfergo ile mi wise ile mi para göndermeliyim?
daha önce para göndermiş arkadaşlar deneyimlerini yazabilir mi? hangisi daha hızlı ve güvenilir?

Eylo

Mesaj gönderen Eylo » Prş Ağu 11, 2022 1:46 pm

Merhaba, expatrioya gerekli parayı yatırdım ve expatriodan bloke hesap, sigorta ve seyahat sağlık sigortası yaptırdım. Gerekli belgeler hazır expatriodan ancak bu belgeleri yani vize randevusuna giderken götürmem gereken belgeleri inceliyordum ve seyahat sağlık sigortası dışındaki belgelerde herhangi bir imza kaşe ya da mühür olmadığını farkettim. Bu normal mi?