Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil Okulu ve Vize Sorunu

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
andxii

Dil Okulu ve Vize Sorunu

Mesaj gönderen andxii » Pzr Tem 24, 2022 7:00 pm

Merhaba, Almanya'da master yapmak için dil kursu arayışındayım Köln ve Düsseldorf taraflarında. Gidip de memnun kaldığınız veya kalmadığınız kursları belirtirseniz çok sevinirim.
Bir diğer sorum Ankara Konsolosluğu hakkında. Ankaradan B1 olmadan vize almanın çok zor olduğunu duydum, İstanbul ve İzmir A2 ile vermesine karşın ankara için mutlaka B1 lazım diyorlar. Aynı zamanda A2 ile alan da birkaç kişiye denk geldim. Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar bilgi verebilirse sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Dil Okulu ve Vize Sorunu

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Tem 25, 2022 9:43 am

Istanbul dan B2 ile red alan ögrenci de gördüm, Ankara dan A1 ile vize alani da. Genel olarak ögrenci profiline bakarlar.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

elifxyil

Mesaj gönderen elifxyil » Pzt Tem 25, 2022 10:19 am

Physiker yazdı: Pzt Tem 25, 2022 9:43 am Istanbul dan B2 ile red alan ögrenci de gördüm, Ankara dan A1 ile vize alani da. Genel olarak ögrenci profiline bakarlar.
Öğrenci profili olarak görüşme boyunca kendimizi ifade edişimiz gibi kriterlere mi bakılır yoksa aldığımız ÖSYM puanı ve transkript gibi puanlarımıza mı bakılır? Ben lisans için başvurucam ve devam etmiş olduğum okulun lisans ortalaması iyi değil. Vizede bana sorun çıkarır mı merak ediyorum.

sule.ozkan

Mesaj gönderen sule.ozkan » Pzt Tem 25, 2022 1:14 pm

Physiker yazdı: Pzt Tem 25, 2022 9:43 am Istanbul dan B2 ile red alan ögrenci de gördüm, Ankara dan A1 ile vize alani da. Genel olarak ögrenci profiline bakarlar.
Merhaba,

Hazır siz bu entry'e yanıt vermişken benzer bir konu hakkında bilgi alabilir miyim acaba? Forumlarda çok aradım ancak yanıt alamadım. Ben de dil okulu ile Almanya'da eğitim aldıktan sonra yüksek lisansıma orada devam etmek istiyorum. Ancak dil okulu başvurularını üniversitelere yaptım (Regensburg ve Nürnberg). Doğal olarak bana verdikleri kabul belgesi ön kabul veya şartlı kabul olarak değil. Sadece Kein Abschuluss (Deutschkurs) yazıyor. Böyle bir kabul belgesinin vize onayında özel dil okullarına nazaran farkı var mıdır? Çünkü sitenizde dil kursu vizesi için ve öğrenci adayı vizesi için farklı süreçler mevcut olduğu yazıyor. Ben bu durumda hangisine dahil olmuş oluyorum? Bu arada vize randevumu aldım ve 36F (yükseköğrenime hazırlık amaçlı dil kursu) kapsamında tüm belgelerimi toparlamam gerekiyor. Bu konu hakkında benzer sorular gördüm ancak oralarda da yanıt alamamış arkadaşlar. Yanıt verirseniz çok memnun olurum.

Saygılarımla,
Şule

akpolatsafa

Mesaj gönderen akpolatsafa » Sal Tem 26, 2022 10:21 pm

sule.ozkan yazdı: Pzt Tem 25, 2022 1:14 pm Merhaba,

Hazır siz bu entry'e yanıt vermişken benzer bir konu hakkında bilgi alabilir miyim acaba? Forumlarda çok aradım ancak yanıt alamadım. Ben de dil okulu ile Almanya'da eğitim aldıktan sonra yüksek lisansıma orada devam etmek istiyorum. Ancak dil okulu başvurularını üniversitelere yaptım (Regensburg ve Nürnberg). Doğal olarak bana verdikleri kabul belgesi ön kabul veya şartlı kabul olarak değil. Sadece Kein Abschuluss (Deutschkurs) yazıyor. Böyle bir kabul belgesinin vize onayında özel dil okullarına nazaran farkı var mıdır? Çünkü sitenizde dil kursu vizesi için ve öğrenci adayı vizesi için farklı süreçler mevcut olduğu yazıyor. Ben bu durumda hangisine dahil olmuş oluyorum? Bu arada vize randevumu aldım ve 36F (yükseköğrenime hazırlık amaçlı dil kursu) kapsamında tüm belgelerimi toparlamam gerekiyor. Bu konu hakkında benzer sorular gördüm ancak oralarda da yanıt alamamış arkadaşlar. Yanıt verirseniz çok memnun olurum.

Saygılarımla,
Şule
Merhaba,
Rica etsem Regensburg üniversitesinin dil kursu fiyatı hakkında bilgi verebilir misiniz? Çok teşekkürler.

sule.ozkan

Mesaj gönderen sule.ozkan » Pzr Tem 31, 2022 11:56 am

akpolatsafa yazdı: Sal Tem 26, 2022 10:21 pm Merhaba,
Rica etsem Regensburg üniversitesinin dil kursu fiyatı hakkında bilgi verebilir misiniz? Çok teşekkürler.
Halbuki üniversitenin sitesine girip bakmak çok kolay..

https://www.uni-regensburg.de/center-la ... index.html