Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2022

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
sedakarakus

Re: Vize Ani Defteri - 2022

Mesaj gönderen sedakarakus » Cum Tem 29, 2022 12:55 pm

Muhendis yazdı: Prş Tem 28, 2022 11:10 pm İlk defa böyle bir şey duyuyorum. Bölümümüz neydi?
Bende de böyle bir durum var okulumda H+ var ama bölümüm yazmıyor. Okulda ki saçma sapan bölümler bile yazıyor. Bu vizeyi etkiler mi?

blackrock

Mesaj gönderen blackrock » Cum Tem 29, 2022 1:00 pm

sedakarakus yazdı: Cum Tem 29, 2022 12:55 pm Bende de böyle bir durum var okulumda H+ var ama bölümüm yazmıyor. Okulda ki saçma sapan bölümler bile yazıyor. Bu vizeyi etkiler mi?
Benim bildiğim bölümünü ayrı okulunu ayrı alıyorsun anabinden. Benim de mesela okulumun içinde bölümüm yazmıyor ama bizim bölümden bir sürü kişi Almanya'ya hem okumaya hem de çalışmaya gitti.

whateven

Mesaj gönderen whateven » Cum Tem 29, 2022 1:49 pm

Merhaba. Vize görüşmem Çarşamba günüydü. Ankara Konsolosluğuna ek belge göndermek istiyorum. Benden daha talep edilmedi ancak önemli bir belge.

1) Belgeyi konsolosluğun mail adresine atarken, isim/soy isim ve vize türü (39F) dışında bir kişisel bilgi gerekiyor mu? PNR numarası falan?

2) Atacağım bu mailin metnini hangi dilde yazmalıyım? Türkçe, Almanca, İngilizce?

3) Belgeyi mail olarak attıktan sonra, konsolosluğa gidip elden de teslim edebilir miyim/etmeli miyim?

4) Belgeyi bugün değil de haftaya Salı-Çarşamba gönderirsem çok mu geç olur?

Ceydak

Mesaj gönderen Ceydak » Cum Tem 29, 2022 2:07 pm

whateven yazdı: Cum Tem 29, 2022 1:49 pm Merhaba. Vize görüşmem Çarşamba günüydü. Ankara Konsolosluğuna ek belge göndermek istiyorum. Benden daha talep edilmedi ancak önemli bir belge.

1) Belgeyi konsolosluğun mail adresine atarken, isim/soy isim ve vize türü (39F) dışında bir kişisel bilgi gerekiyor mu? PNR numarası falan?

2) Atacağım bu mailin metnini hangi dilde yazmalıyım? Türkçe, Almanca, İngilizce?

3) Belgeyi mail olarak attıktan sonra, konsolosluğa gidip elden de teslim edebilir miyim/etmeli miyim?

Merhaba konu hakkinda bilgi yok ama birsey sormak istiyorum.
Dilde hangi seviyedeydiniz ve gorusmeniz nasil gecti acaba 🙏

sedakarakus

Mesaj gönderen sedakarakus » Cum Tem 29, 2022 2:32 pm

blackrock yazdı: Cum Tem 29, 2022 1:00 pm Benim bildiğim bölümünü ayrı okulunu ayrı alıyorsun anabinden. Benim de mesela okulumun içinde bölümüm yazmıyor ama bizim bölümden bir sürü kişi Almanya'ya hem okumaya hem de çalışmaya gitti.
Benim görüşmem dün oldu 41f üzerinden. Tek eksik belgem anabindi. Onun içinde hallederiz hemen dedi ordaki görevli hanımefendi. Görüşme idata ankara ofisinde oldu. Anabin belgesi olarak sadece okul üzerinden alındı ama orda artıya tıklanıp bölümler açıldığında benim bölümüm yoktu. Bu vizeyle ilgili bir sıkıntı yaratır mı acaba?

whateven

Mesaj gönderen whateven » Cum Tem 29, 2022 2:44 pm

Ceydak yazdı: Cum Tem 29, 2022 2:07 pm Merhaba konu hakkinda bilgi yok ama birsey sormak istiyorum.
Dilde hangi seviyedeydiniz ve gorusmeniz nasil gecti acaba 🙏
IELTS İngilizce C2 ve Goethe Almanca B1 sertifikam vardı. İngilizce lisans eğitimine gitmeye çalışıyorum. Görüşme kötü geçti açıkçası.

Kabul mektubumun üzerinde "şartlı kabul" yazmasını sorun ettiler. Normalde evet dil belgem var, yani okuldan direkt kabul aldım. "Şartlı" demesinin sebebi aslında daha resmi kaydımı tamamlamamış olmamdı. Ancak okul kaydımı vizeden önce yapmak zorunda değildim bence, zira kayıt için gerekli belgelerden bir tanesi oturum izni :) Vizemi almadan oturum iznini nasıl alayım ki? Neyse, görevli hanımefendi bu yüzden vizemin red gelebileceğini falan söyledi. Derdimi bir türlü anlatamadım.

Vize görüşmesinden sonra hemen kaydımı yaptırdım, ve okuldan bunu kanıtlayan bir belge geldiği an onu konsolosluğa ileteceğim. Umarım Pazartesi atarlar. Bu arada görevli bayan başvuru formumun üzerine kırmızı kalemle bir takım notlar almıştı, umarım normaldir bu

Ceydak

Mesaj gönderen Ceydak » Cum Tem 29, 2022 3:15 pm

whateven yazdı: Cum Tem 29, 2022 2:44 pm IELTS İngilizce C2 ve Goethe Almanca B1 sertifikam vardı. İngilizce lisans eğitimine gitmeye çalışıyorum. Görüşme kötü geçti açıkçası.

Kabul mektubumun üzerinde "şartlı kabul" yazmasını sorun ettiler. Normalde evet dil belgem var, yani okuldan direkt kabul aldım. "Şartlı" demesinin sebebi aslında daha resmi kaydımı tamamlamamış olmamdı. Ancak okul kaydımı vizeden önce yapmak zorunda değildim bence, zira kayıt için gerekli belgelerden bir tanesi oturum izni :) Vizemi almadan oturum iznini nasıl alayım ki? Neyse, görevli hanımefendi bu yüzden vizemin red gelebileceğini falan söyledi. Derdimi bir türlü anlatamadım.

Vize görüşmesinden sonra hemen kaydımı yaptırdım, ve okuldan bunu kanıtlayan bir belge geldiği an onu konsolosluğa ileteceğim. Umarım Pazartesi atarlar. Bu arada görevli bayan başvuru formumun üzerine kırmızı kalemle bir takım notlar almıştı, umarım normaldir bu
Anladim umarim olumlu gelir, bir sorun olmaz🙏

blackrock

Mesaj gönderen blackrock » Cum Tem 29, 2022 3:39 pm

sedakarakus yazdı: Cum Tem 29, 2022 2:32 pm Benim görüşmem dün oldu 41f üzerinden. Tek eksik belgem anabindi. Onun içinde hallederiz hemen dedi ordaki görevli hanımefendi. Görüşme idata ankara ofisinde oldu. Anabin belgesi olarak sadece okul üzerinden alındı ama orda artıya tıklanıp bölümler açıldığında benim bölümüm yoktu. Bu vizeyle ilgili bir sıkıntı yaratır mı acaba?
Ben de dün Istanbulda 41f görüşmesine girdim böyle bir belge istemediler. Sizden neden istediler acaba? Sıkıntı olursa belge talep ederler herhalde ederlerse kendi bölümünün çıktısını iletirsin veya anabine yaz ekleme yapsınlar.

studentin

Mesaj gönderen studentin » Cum Tem 29, 2022 3:54 pm

whateven yazdı: Cum Tem 29, 2022 1:49 pm Merhaba. Vize görüşmem Çarşamba günüydü. Ankara Konsolosluğuna ek belge göndermek istiyorum. Benden daha talep edilmedi ancak önemli bir belge.

Merhaba,
Mail atarken konu kısmına konsolosluk görüşmesinde 75 euro ödediğinize dair verilen belgenin sağ üst kısmında (yanlış hatırlamıyorsam) bir barkot var o numarayı yazacaksınız.
Mail dili olarak ben genelde İngilizce yazdım ama konsolosluk bir kere cevabını Türkçe iletti. Bence herhangi birini kullanabilirsiniz.
Mail attıktan sonra konsolosluğa elden teslim etmenize gerek kalmıyor. Ama konsolosluğa gidip güvenliğe ek belge bırakan arkadaşların yazılarını geçmişte okumuştum.
Benim dil belgem görüşmeme yetişmemişti, görüşmeden 2 gün sonra arayıp bu belgeyi talep ettiler bir hafta sonra göndermiştim. sanırım bir hafta problem yaratmayacaktır.

zrbrk

Mesaj gönderen zrbrk » Cum Tem 29, 2022 4:02 pm

blackrock yazdı: Cum Tem 29, 2022 3:39 pm Ben de dün Istanbulda 41f görüşmesine girdim böyle bir belge istemediler. Sizden neden istediler acaba? Sıkıntı olursa belge talep ederler herhalde ederlerse kendi bölümünün çıktısını iletirsin veya anabine yaz ekleme yapsınlar.
Merhaba, acaba randevu talep tarihiniz ile randevu atama tarihini paylaşabilir misiniz?

blackrock

Mesaj gönderen blackrock » Cum Tem 29, 2022 4:05 pm

zrbrk yazdı: Cum Tem 29, 2022 4:02 pm Merhaba, acaba randevu talep tarihiniz ile randevu atama tarihini paylaşabilir misiniz?
Tabii

randevu talep tarihi: 15 Temmuz
randevu ataması: 18 Temmuz
randevu tarihi: 28 Temmuz

sedakarakus

Mesaj gönderen sedakarakus » Cum Tem 29, 2022 4:23 pm

zrbrk yazdı: Cum Tem 29, 2022 4:02 pm Merhaba, acaba randevu talep tarihiniz ile randevu atama tarihini paylaşabilir misiniz?
Tabiki hemen söyleyeyim

Randevu Talep : 15 Haziran
Randevu Ataması: 24 Haziran
Randevu Tarihi: 28 Temmuz

sedakarakus

Mesaj gönderen sedakarakus » Cum Tem 29, 2022 4:24 pm

blackrock yazdı: Cum Tem 29, 2022 3:39 pm Ben de dün Istanbulda 41f görüşmesine girdim böyle bir belge istemediler. Sizden neden istediler acaba? Sıkıntı olursa belge talep ederler herhalde ederlerse kendi bölümünün çıktısını iletirsin veya anabine yaz ekleme yapsınlar.
Hiç bilmiyorum neden istediler ama sadece okul denkliği olan bir belge çıkarttılar onda da bölümüm yazmıyordu. Galiba ektra bir belge bu. Umarım sorun çıkarmaz

zrbrk

Mesaj gönderen zrbrk » Cum Tem 29, 2022 4:32 pm

sedakarakus yazdı: Cum Tem 29, 2022 4:23 pm Tabiki hemen söyleyeyim

Randevu Talep : 15 Haziran
Randevu Ataması: 24 Haziran
Randevu Tarihi: 28 Temmuz
Seda Hanım sizin başvuru yeriniz de mi İstanbul?

whateven

Mesaj gönderen whateven » Cum Tem 29, 2022 4:37 pm

studentin yazdı: Cum Tem 29, 2022 3:54 pm Merhaba,
Mail atarken konu kısmına konsolosluk görüşmesinde 75 euro ödediğinize dair verilen belgenin sağ üst kısmında (yanlış hatırlamıyorsam) bir barkot var o numarayı yazacaksınız.
Mail dili olarak ben genelde İngilizce yazdım ama konsolosluk bir kere cevabını Türkçe iletti. Bence herhangi birini kullanabilirsiniz.
Mail attıktan sonra konsolosluğa elden teslim etmenize gerek kalmıyor. Ama konsolosluğa gidip güvenliğe ek belge bırakan arkadaşların yazılarını geçmişte okumuştum.
Benim dil belgem görüşmeme yetişmemişti, görüşmeden 2 gün sonra arayıp bu belgeyi talep ettiler bir hafta sonra göndermiştim. sanırım bir hafta problem yaratmayacaktır.
Çok teşekkürler

bsrbsr

Mesaj gönderen bsrbsr » Cum Tem 29, 2022 5:34 pm

Merhaba, almanyada %100 ingilizce master programından kabul aldım. Üniversite başvuru şartlarında almanca bilgisi yoktu. Şu an izmirden master vize başvurusu yapacağım. Ancak almanca dil belgem yok sadece TOEFL ingilizce belgem var.

40F ve 41F vizesi arasında sıkışıp kaldım. İdata soru ağacından geçerken sizce ne seçmeliyim?

Teşekkürler

Min.ozer
İletişim:

Mesaj gönderen Min.ozer » Cum Tem 29, 2022 5:40 pm

bsrbsr yazdı: Cum Tem 29, 2022 5:34 pm Merhaba, almanyada %100 ingilizce master programından kabul aldım. Üniversite başvuru şartlarında almanca bilgisi yoktu. Şu an izmirden master vize başvurusu yapacağım. Ancak almanca dil belgem yok sadece TOEFL ingilizce belgem var.

40F ve 41F vizesi arasında sıkışıp kaldım. İdata soru ağacından geçerken sizce ne seçmeliyim?

Teşekkürler
Merhaba
41f e başvuracaksınız. okula toelf ile başvurduysanız yani okulun kriterine uygunsa toelf puanınınız toefl belgesini vereceksiniz.

Nuua

Mesaj gönderen Nuua » Cum Tem 29, 2022 7:21 pm

Min.ozer yazdı: Cum Tem 29, 2022 5:40 pm Merhaba
41f e başvuracaksınız. okula toelf ile başvurduysanız yani okulun kriterine uygunsa toelf puanınınız toefl belgesini vereceksiniz.
Merhaba. Benim de buna ek olarak bir sorum olacaktı. Ben lisans eğitimimi %100 İngilizce olarak aldım ve yüksek lisans için başvurduğum okul da %100 İngilizce okuduğuma dair bir belgeyle okula başvurabileceğimi belirtmişti. Bunun yanında da herhangi bir Almanca belgesi istemiyordu. Sadece ilk dönemin sonunda A1 belgesi vermemi istiyordu. Bu şartlar göz önüne alındığında bende mi 41f için başvuracağım? Birde %100 İngilizce okuduğuma dair belgeyi vize esnasında götürdüğümde herhangi bir sorun olmaz değil mi? Sonuçta bu belgeyle okula başvurumu yaptım.

Min.ozer
İletişim:

Mesaj gönderen Min.ozer » Cum Tem 29, 2022 7:56 pm

Nuua yazdı: Cum Tem 29, 2022 7:21 pm Merhaba. Benim de buna ek olarak bir sorum olacaktı. Ben lisans eğitimimi %100 İngilizce olarak aldım ve yüksek lisans için başvurduğum okul da %100 İngilizce okuduğuma dair bir belgeyle okula başvurabileceğimi belirtmişti. Bunun yanında da herhangi bir Almanca belgesi istemiyordu. Sadece ilk dönemin sonunda A1 belgesi vermemi istiyordu. Bu şartlar göz önüne alındığında bende mi 41f için başvuracağım? Birde %100 İngilizce okuduğuma dair belgeyi vize esnasında götürdüğümde herhangi bir sorun olmaz değil mi? Sonuçta bu belgeyle okula başvurumu yaptım.
Gerçekten bunu hiç bilmiyorum ya ben türkçe bölümden mezunum başvuruken ielts’e girmiştim oradan biliyorum. Okulunuzdan %100 ingilizce eğitim aldığınıza dair belge alabilirsiniz belki o geçerli olur. 41f direk herhangi bir almanca/ingilizce kursu almadan direk bölüm derslerine başlamak için veriliyor diye biliyorum ayrıca.

sedakarakus

Mesaj gönderen sedakarakus » Cum Tem 29, 2022 8:43 pm

zrbrk yazdı: Cum Tem 29, 2022 4:32 pm Seda Hanım sizin başvuru yeriniz de mi İstanbul?
Yok, hayır benim vize görüşmem Ankaradaydı.

Kilitli