Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Kabul Alıp Gitmek

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
josephthelegit

Kabul Alıp Gitmek

Mesaj gönderen josephthelegit » Prş Tem 28, 2022 2:08 pm

Merhaba iyi günler, şuan danışman ve dil kursuyla anlaştım 1sene burda dil kursuna gidicem geriye tercih yapmam kaldı. Benim kafama takılan ben burda özel üniversitede matematik yazıp orda informatik veya matematik okumak istiyorum, danışmanım informatik olmasada matematik için kesin yolluyabileceğini söylüyor, burda kalırsam kesin mezuna kalıcaktım beni tedirgin eden kabul alamamak veya gidememek sizce kesin gidebilir miyim burda matematik yazıp (yks puanım 260)

ozbek12345

Re: Kabul Alıp Gitmek

Mesaj gönderen ozbek12345 » Prş Tem 28, 2022 3:05 pm

Merhaba,
Öncelikle danışman firmanızı değiştirmenizi şiddetle tavsiye ederim. Neye göre kesinlik ifade ettiğini anlamadim?
Kabul alıp alamama durumunuz tamamiyle o sene başvuran yabancı öğrenciler arasındaki sıralamanıza bağlı.
Çok daha yüksek puanlarla kabul alamayanlarda tanıdığım mevcut. Siz C1 i alın daha sonra bir şekilde kendinizi atmaya çalışırsınız fakat tekrar dediğim üzere bunların hiçbiri kesinlik belirtmez.

josephthelegit

Mesaj gönderen josephthelegit » Prş Tem 28, 2022 4:26 pm

ozbek12345 yazdı: Prş Tem 28, 2022 3:05 pm Merhaba,
Öncelikle danışman firmanızı değiştirmenizi şiddetle tavsiye ederim. Neye göre kesinlik ifade ettiğini anlamadim?
Kabul alıp alamama durumunuz tamamiyle o sene başvuran yabancı öğrenciler arasındaki sıralamanıza bağlı.
Çok daha yüksek puanlarla kabul alamayanlarda tanıdığım mevcut. Siz C1 i alın daha sonra bir şekilde kendinizi atmaya çalışırsınız fakat tekrar dediğim üzere bunların hiçbiri kesinlik belirtmez.
3-4 farklı yerle görüştüm eğer üniversite farketmezse mutlaka yerleştiririz dedi hepsi

josephthelegit

Mesaj gönderen josephthelegit » Prş Tem 28, 2022 4:52 pm

ozbek12345 yazdı: Prş Tem 28, 2022 3:05 pm Merhaba,
tanıdıkların hangi bölümlerden kabul alamadı kabul aldıkları üniversite hiç mi olmadı

ozbek12345

Mesaj gönderen ozbek12345 » Prş Tem 28, 2022 6:44 pm

Hayir böyle bir durum yok. Buna net olarak eminim.
Hee bazı üniversitelerin başvuru sayıları düşük ama bu diğer sene aynı şekilde düşük olacağı manasına gelmez.
Tam olarak hangi üniversitelere başvuru yaptiğini bilmiyorum ama Makine Mühendisliğiydi.