Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Expatrio (Bloke Hesap)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Re: Expatrio (Bloke Hesap)

Mesaj gönderen Expatrio » Sal Tem 12, 2022 11:25 am

reha5858 yazdı: Prş Tem 07, 2022 11:24 pm Arkadaşlar expatrioya para göndermek istiyorum da türk bankasında ki hesabımda para euro olarak duruyor. transwise ile euro olan paramı euro olarak transfer edebilyor muyum yoksa bankadaki para kesinlikle tl cinsinden olmazsa wise ile transfer edilmiyor mu
Wise ile TL'ye çevirip gönderebilirsiniz. Bankanızda EUR var ise en uygun yöntem direkt olarak bankadan gönderim sağlamanız olur.

Sevgiler,
Expatrio Ekibi

blackrock

Mesaj gönderen blackrock » Cum Tem 15, 2022 7:45 pm

Merhaba arkadaşlar, ben expatrio hesabıma, expatrio payments kullanarak dolar ile gönderim yaptım. 3 iş günü oldu halen daha hesabıma ulaşmadı. Sizin kaç iş gününde paranız hesabınıza yattı?

blackrock

Mesaj gönderen blackrock » Cum Tem 15, 2022 7:47 pm

Fordakin yazdı: Pzt Tem 04, 2022 4:52 pm Merhabalar bugun euro hesabimla isbankasiyla swift islemini gerceklestirdim expatrio benden transfer sonrasi dekont istedi fakat is bankasi ingilizce dekont uretemiyormus :( Ben de swift messajini koydum. Is bankasindan kontrol ettigimde paranin ulastigini goruyorum fakat expatrioda bir degisiklik yok. Cuma gunu vize randevum var sizce cumaya kadar onay gelir mi? Tesekkurler
Selam yetişti mi? Kaç gün içinde hesabına yattı?

sedakarakus

Mesaj gönderen sedakarakus » Pzr Tem 17, 2022 2:13 pm

Merhaba arkadaşlar, ben bugün expatriodan bloke hesap ve sağlık sigortası için başvuru yaptım. TK'dan bana bir mail geldi bir döküman istedikleri üzerine. Adım soyadım ve işte "Daimi ikametgahımı Almanya olarak değiştireceğimi onaylıyorum. Kayıt olur olmaz, size Almanya'daki kaydımı da göndereceğim." gibi bir mail yazıp PDF dosyası olarak TK'ya gönderin diye nasıl bişey yapmam gerekiyor. Bir yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Bir de benim vize tarihim 28 temmuzda o zamana kadar bloke hesabım açılmış olur mu?
Şimdiden çok teşekkür ederim

Ecemece92

Mesaj gönderen Ecemece92 » Pzt Tem 18, 2022 3:27 pm

merhaba para transferi başlat dediğimde ülke seçtikten sonra ödeme seçenekleri gelmeden para transferiniz bekleniyor diyor ve ödeme seçeneği seçtirmiyor dolayısı ile GB uzantılı ibana ulaşamıyorum yardımcı olabilecek varmı acaba

sedakarakus

Mesaj gönderen sedakarakus » Pzt Tem 18, 2022 5:15 pm

Merhaba arkadaşlar, ben bugün expatriodan bloke hesap ve sağlık sigortası için başvuru yaptım. TK'dan bana bir mail geldi bir döküman istedikleri üzerine. Adım soyadım ve işte "Daimi ikametgahımı Almanya olarak değiştireceğimi onaylıyorum. Kayıt olur olmaz, size Almanya'daki kaydımı da göndereceğim." gibi bir mail yazıp PDF dosyası olarak TK'ya gönderin diye nasıl bişey yapmam gerekiyor. Bir yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Bir de benim vize tarihim 28 temmuzda o zamana kadar bloke hesabım açılmış olur mu?
Şimdiden çok teşekkür ederim

sedakarakus

Mesaj gönderen sedakarakus » Pzt Tem 18, 2022 11:00 pm

iyanas yazdı: Çrş Mar 23, 2022 11:51 pm Arkadaşlar saolsun kimse yazmadı. Benim param teb de € hesabındaydı ve swift yaparak co hort galiba ingiltereye gönderdim saat 2 de, 3 civarı teb hesabımdan para düştü dekontu indirip yükledim saat 23.30 gibi de 06 blocked account confirmation belgesi geldi yani toplam 8-9 saatte işim halloldu.
Merhabalar, bende yarın swift işlemini yaptıracağım GB ıbanıyla acaba kısaca bankaya gidince yapmamız gerekenlerden biraz bahsedebilir misiniz?
Çok teşekkür ederim şimdiden.

Eyluly

Mesaj gönderen Eyluly » Çrş Tem 20, 2022 10:39 am

sedakarakus yazdı: Pzt Tem 18, 2022 11:00 pm Merhabalar, bende yarın swift işlemini yaptıracağım GB ıbanıyla acaba kısaca bankaya gidince yapmamız gerekenlerden biraz bahsedebilir misiniz?
Çok teşekkür ederim şimdiden.
Merhaba,

Online bankacılık üzerinden siz de yapabilirsiniz. Ben Akbank üzerinden yaptım.
Yaparken IBAN'a ek olarak Müşteri adı ve adresi de istedi. Expatrio üzerinden ödeme bilgilerinin yer aldığı sayfada yer alıyor bu bilgiler.

Bir de muhabir banka ücretleri sizden mi kesilsin diye bir seçenek oluyor, onu evet işaretlemeyi unutmayın ki tam para ulaşsın Expatrio'ya.

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Çrş Tem 20, 2022 10:48 am

Ecemece92 yazdı: Pzt Tem 18, 2022 3:27 pm merhaba para transferi başlat dediğimde ülke seçtikten sonra ödeme seçenekleri gelmeden para transferiniz bekleniyor diyor ve ödeme seçeneği seçtirmiyor dolayısı ile GB uzantılı ibana ulaşamıyorum yardımcı olabilecek varmı acaba
Merhaba, üniversite öğrencisi hariç bir sebepten dolayı bloke hesaba başvurduysanız, bu kısım otomatik olarak seçili geliyor ve size FR uzantılı bir IBAN adresi iletiliyor.
Bu adrese yalnızca transfergo veya transferwise gibi aracılarla gönderim yapabiliyorsunuz.

Ecemece92

Mesaj gönderen Ecemece92 » Çrş Tem 20, 2022 7:21 pm

Merhaba
Para aktarımını bu şekilde yaptım ve para Expatrio ya geçti ve göme kısmında tutar görünüyor ancak bu seferde 06 nolu dosya oluşmadı ulaşamıyorum hiçbir kategoriden 24 saat bekledim ancak hala yok bu neden olur acaba

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Prş Tem 21, 2022 2:07 pm

Ecemece92 yazdı: Çrş Tem 20, 2022 7:21 pm Merhaba
Para aktarımını bu şekilde yaptım ve para Expatrio ya geçti ve göme kısmında tutar görünüyor ancak bu seferde 06 nolu dosya oluşmadı ulaşamıyorum hiçbir kategoriden 24 saat bekledim ancak hala yok bu neden olur acaba
Merhaba, konu ile alakalı service@expatrio.com adresine mail atabilir misiniz?

Musto58

Mesaj gönderen Musto58 » Prş Tem 21, 2022 8:59 pm

Selamlar, salı günü avustralya hesabına swift yaptım (hesapta dolar olduğu için), aynı gün benim hesaptan para düştü, dekontu sisteme yükledim fakat işlem hala sonuçlanmadı. Pazartesi sabah randevum var ve biraz stres oldum açıkçası. Yarına kadar tamamlanmazsa mecburen randevuyu erteleyeceğim. Benzer bir durum yaşayan var mıydı daha önceden?

Musto58

Mesaj gönderen Musto58 » Cum Tem 22, 2022 6:19 am

Musto58 yazdı: Prş Tem 21, 2022 8:59 pm Selamlar, salı günü avustralya hesabına swift yaptım (hesapta dolar olduğu için), aynı gün benim hesaptan para düştü, dekontu sisteme yükledim fakat işlem hala sonuçlanmadı. Pazartesi sabah randevum var ve biraz stres oldum açıkçası. Yarına kadar tamamlanmazsa mecburen randevuyu erteleyeceğim. Benzer bir durum yaşayan var mıydı daha önceden?
Edit: Bu sabah saat 5'te belge gönderilmiş. Sonuç olarak toplam dört günde işlem gerçekleşti.

eclipsali

Mesaj gönderen eclipsali » Cum Tem 22, 2022 10:04 am

Merhabalar, expatrio hesabımı açtım ve initiate transfer yaptım ama 05 nolu belgeyi vermedi, onun yerine blocked account transfer details görüyorum. Yanlış bir şey mi yaptım acaba yoksa böyle olması mı gerekiyor? Bir de swift yaparken alıcı adına ne yazıyoruz, gelen belgede belirtilmemiş

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Cum Tem 22, 2022 11:22 am

eclipsali yazdı: Cum Tem 22, 2022 10:04 am Merhabalar, expatrio hesabımı açtım ve initiate transfer yaptım ama 05 nolu belgeyi vermedi, onun yerine blocked account transfer details görüyorum. Yanlış bir şey mi yaptım acaba yoksa böyle olması mı gerekiyor? Bir de swift yaparken alıcı adına ne yazıyoruz, gelen belgede belirtilmemiş
Merhaba, üniversite öğrencisi olarak açtıysanız bloke hesabı, bu süreç doğru. Orada bulunan GB uzantılı IBAN adresine transferi yapmanız gerekiyor.

serden sait

Mesaj gönderen serden sait » Sal Tem 26, 2022 5:21 pm

Arkadaslar merhaba cok acil yardima ihtiyacim var. Enparadan Expatrionun verdigi IBAN'a para gondermeye calisirken surekli gecersiz swift kodu diyor. TCCLGB3L swift kodunu kullaniyorum XXX felan ekleyerek de denedim ama bir turlu olmadi. Enpara ile iletisime geciyorum derdimi anlatiyorum ama hic yardimci olmadilar ugrasmiyorlar. Internette TCCLGB22XXX diye ayni bankaya ait bir swift kodu buldum. Buraya gondersem hallolur mu expatrio'ya vs. mail attim ama yardimci olacaklarini sanmiyorum pek. Daha once enparadan gonderenler hangi swift koduna gonderdi soyleyebilirler mi acaba?

serifenurkoken

Mesaj gönderen serifenurkoken » Çrş Tem 27, 2022 10:34 am

Arkadaşlar merhaba, Wise üzerinden Expatrio'ya transfer yapacağım fakat işletme/organizasyon kısmına ne yazacağımı bilemedim. Expatrio mu yoksa MangoPay mi?

LeoparTankı

Mesaj gönderen LeoparTankı » Çrş Tem 27, 2022 10:27 pm

Merhaba 36f kodlu lisans sartli kabul icin expatrioda hesap acarken ,,what will you be doing in Germany” sorusuna ne cevap verilmeli ? Language student , study applicant , bachelor student? (1 yillik acilacak hesap)

Tesekkurler

bestek

Mesaj gönderen bestek » Çrş Tem 27, 2022 11:05 pm

fingerspitzengefuehl yazdı: Çrş Ağu 21, 2019 11:22 am Merhaba Helen,

AT11'i olan kişi Befreiung yaptırabiliyor, yani muaf olmuş oluyorsun. Befreiung almak için AOK'ya mail atabilirsin, ama ben ilk seyahatimde erasmus döneminde kendim yüzyüze yapmıştım.
Benim sigortam şu an hazır, okula da gönderdim kayıt için TK ile yaptık.
Sorun şu ki, Expatrio Value Package avantajı TK ile sigorta yaptıracaksan geçerli oluyor. Sigorta yaptırmayı düşünmüyorsan Coracle alternatif olarak düşünülebilir, birkaç euro ucuz oluyor gerçi.
Transferwise için de ben sorunsuz ve hızlı bir şekilde önce TL Türkiye hesabımdan Transferwise TL hesabıma 7 TL'ye EFT ile göndermiştim, Almanya'ya ise 100 tl gibi bir ücret tutmuştu. Benim için avantajlıydı Transferwise çünkü sperrkonto tutarım düşüktü. Swift yaparsan, ayrıca muhabir bankaların Swift ücretinin haricinde 50 Euro'ya kadar kesinti yaptığı da bir gerçek. Benim için uygun olan buydu. BSMV diye bir vergi de var %1 vs, ama Transferwise'da hiçbir ek ücret olmadan gönderebilmiştim.
Sana en uygun olanı araştır iyice, umarım sorunsuz bir şekilde halledersin.
Merhaba fingerspitzengefuehl,
Hocam derya deniz bilgilerinizden faydalanmak isterim - hicbir yerde bulunmaz bu bilgiler. Ben birkac gun icinde AT11 almayi planliyorum ama gidene kadar ozel saglik sigortam devreye girecek dolayisi ile AT11'i vize hizlansin diye aliyorum yalnizca, belgeyi aldiktan sonra da DAK'a gonderip (genelde en hizli cevap veren ve en yardimci olan bu firmaymis onerildigi uzere) okuluma 15 Agustos'a kadar iletmelerini isteyecegim. Fintiba dusunuyordum ben de bloke hesap icin cunku sigorta paketi almaya ihtiyacim yok teknik olarak ve cart fee curt fee odemek istemiyorum acikcasi, Expatrio'yu da ilk sizden okuyup arastirdim hafif tuzlu gorunuyor Fintiba'ya nazaran. Cok hizli para transferine ve saglik sigortasi satin almaya teknik olarak ihtiyacim olmadigi icin (bu bir secenek mi paketlerin icinde yoksa zorunlu mu onu da tam kavrayamadim ama) bu noktada bana ne onerirsiniz? Cok tesekkur ederim simdiden.

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Cum Tem 29, 2022 2:21 pm

serifenurkoken yazdı: Çrş Tem 27, 2022 10:34 am Arkadaşlar merhaba, Wise üzerinden Expatrio'ya transfer yapacağım fakat işletme/organizasyon kısmına ne yazacağımı bilemedim. Expatrio mu yoksa MangoPay mi?
merhaba, dosyanızda yer alan Account Name kısmında ne yazıyorsa onu girebilirsiniz.