Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantor Belgesi ( Verplichtungserklaerung )

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
bancy

Mesaj gönderen bancy » Çrş Eyl 08, 2010 10:33 pm

Peki, erasmus ogrencilerinin vizelerinin cok istisnai bir durum olmadikca 3-4 gun icinde cikmasi kesin midir? Bu tarihin uzama ihtimali neye baglidir?

Baslikla ilgili degil pek ama...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Eyl 09, 2010 7:43 pm

Erasmus ya da normal ogrenci olsun ,vizeler icin bir gun soylemek imkansiz..
Keyfi bir durum yani..1 ay da alan da var 1 gunde de..Ancak eger burslu erasmus ogrencisiysen daha hizli cikar.

lessien

Mesaj gönderen lessien » Çrş Eyl 15, 2010 8:24 pm

merhaba! B)
cok acil birsey sormak istiyrm. bana garantor belgesi cikaracak olan kisi yabancilar polisiyle gorusmus ve benim onun yaninda kalacagimi gostermesi gerektigini soylemisler. ama ev sahibi bunun icin gerekli olan belgeyi imzalamayi reddetmis. acaba garantor belgesi cikartirken bunun yapilmasini herkesten mi istiyrlar? formda daha once boyle birseye rastlamadigimdan bunu ogrendigimde sasirdim dogrusu. yurtta kalacagimi fln soylese kabul etmezler mi ki?hmmm
cevaplariniz icin simdiden tesekkurler!:D

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Eyl 16, 2010 2:14 am

cok nadir cikiyor boyle cins istekler bu tip cinslerden. garantor olacak kisi o kadar cok sey soyleyebilirdiki :

1- o kagida imza atmakla bisey kaybetmezdi. yani sen oraya imza atacaksin diye illaki orda kalacaksin diye bi mecburiyet yok.

2- Gelene kadar biz ona bir ev veya yurt ayarlayacak diyebilirdi.

3- Geldikten sonra kalacak bir yer bulana kadar bizde kalacak diyebilirdi.

lessien

Mesaj gönderen lessien » Prş Eyl 16, 2010 1:27 pm

cok tesekkur ederim gercekten:ap

dokuzonbes

Mesaj gönderen dokuzonbes » Prş Eyl 16, 2010 1:33 pm

bizim akrabalardanda bir koseli adam yokki garantor belgesi isteyelim.
allahini seven defansa gelsin

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cum Eyl 17, 2010 7:00 pm

Selam.Bugun garantor belgem elime gecti.Aciklama kisminda "fur die Dauer der Studienvorbereitung" yaziyor. Once 3 aylik dil kursum var,daha sonra master yapacgm. Sizce aciklama kisminda bir yanlislik var mi?Carsamba vize gorusmem var ve bu belgeden cok endiseliyim.yardimci olursaniz sevinirim

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Eyl 17, 2010 7:10 pm

Dogru bir yanlislik yok sadece "Studienvorbereitung" kismi eksik gibi..Yani universiteye baslayana kadar bir anlam cikarilabilir.
Ancak konsoloslugun dogru anlayacagini zannediyorum yani simdiden bir telas yapma.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cum Eyl 17, 2010 7:21 pm

Almanca ogretmenligini bitirdim ben de Turkiye\'de ve senin yazdigin gibi bir anlam cikiyor turkcesini dusunursek.O yuzden icim pek rahat degil

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cum Eyl 17, 2010 9:32 pm

Simdi aradim garantoru.Her seyi dogru aciklamislar polise. "Sprachkurs+ studium" demisler.O da bunu yazmis.Zaten 2 senelik imzalamislar ve dil kursumun sadece 3 ay oldugunu da soylemisler.Insallah her sey yolunda gider.Tesekkur ederim cevabin icin.tschusss

alp22

Mesaj gönderen alp22 » Çrş Eyl 29, 2010 8:59 pm

mrb beyler ;
garantor belgesi hakkinda bir sorum olcak.gecen oturumu uzatmak icin gittigimde memur bayan,bu belgeyi guncellemem gerektigini soyledi.ama benim belgede egitimi boyunca garantor olacam ibaresi var.
ayrica bankayi arayip son uc ayin hesap dokumuyle ilgili bilgi alacam dedi.ben her ne kadar parayi herzaman havale etmiyor desem de kadin bakacam dedi.
ben garantor arkadasi tanimiyorum bile,bir kurus da parasini almis degilim.
bu durumla karsilasip sorun yasayan olmus mudur acaba.
kadin korkutmak icin mi soledi bilmem ama,eger bankada size para akisi gormesem polise bildircem felan dedi.
bu konuda benzer seyler yasayan varsa paylasabilir mi ,simdiden tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Eyl 29, 2010 9:28 pm

tam cinse catmisin. parayi garantorden elden aliyorum yeri geldiginde de ailem gonderiyor, zaten biraz birikmis paraylada gelmistim deseydin susmasi gerekirdi. bulabilirsen bi yerlerden bi kac gunlugune 2000 euro civari bul yatir kontona susarlar, yukarda dediklerimi de bi dene.

alp22

Mesaj gönderen alp22 » Çrş Eyl 29, 2010 10:25 pm

haci cok sagol kadin turklere sorun cikarior biliorum,bi kac arkadas da sorun yasamis.ya ole birsele karsilasmainca insan o anda ne dicegini de bilmior.almanca da zayif ustumuze geliolar .
benle ayni durumda olan baska arkadaslar baska memurda yapmis ne guncelleme istemisler ne de banka hesabi inceleme.saol gene de.guncelleip vercem bakalim ne olcak

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Prş Eyl 30, 2010 6:34 pm

merhaba arkadaslar, garantorum kassel\'de. dun gorusmeye gitmis kagidi vermisler. ben ornek olarak sitedekilerden gondermistim bunun gibi olacak diye. ama sorun su ki, garantorum ona hic bisey sormadiklarini soyledi. yani ne benim giris yapmak istedigim tarih, ne kalacak yer konusu. bu beni kuskulandirdi, ornektekinin aynisi oldugunu soyledi ama studium\'la ilgili bisey yazmiyor dedi. cok korkuyorum yanlis olacak diye. ozellikle dedim turistik davet belgesiyle karistiriliyor diye ama, ayni kagit diyor. malesef gondermeden inceleme firsatim da yok. sizce bi sorun varmidir?
eger belge yanlis olursa tekrar cikarttirilabilir mi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Eyl 30, 2010 8:07 pm

sen de gelince burda bi gosterirsin bakariz. yanlislik olursa tekrar cikartilabilir elbette.

emilie

Mesaj gönderen emilie » Prş Eyl 30, 2010 8:31 pm

Garantor Belgesini vermemek icin her turlu canbazligi yapan sayin Koln Yabancilar Polisine sevgilerimi burdan iletmek istiyorum oncelikle! :P

Okuma sanlari olsa keske bu yazilarimi diyorum... Ama onlar ne kadar zorlasada biz o belgeyi alicaz Rabbin izniyle. :ap

Ilgili makamlara tesekkurlerimi ilettikten sonra asil soruma gecmek istiyorum izninizle.Almanyadan gelecek olan Garantor Belgemin yaninda birde Aile Garantorlugu sunucam arkadaslar ve gittigim Noter taahhutname iceriginin nasil olacagini cok fazla bilmiyor. Internetten bir ornek yazi buldum bununla ilgili.

Sormak istedigim bu buldugum ornek belgede 3 senelik egitimim boyunca garantor olunacaginin taahhut edilebilecegi yazili fakat bir arkadasimdan ogrendigim kadariyla ailem en fazla bir sene garantor olabiliyormus ve her sene bu kagidin Almayadaki oturumumun uzatilmasi icin yenilenmesi gerekiyormus sanirim. Acaba bu dogru mudur ? :) Tesekkurler!

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Prş Eyl 30, 2010 9:07 pm

Emilie,Almanya Federal bir ulke oldugu icin bu gibi kurallar bolgeden bolgeye degisebiliyor.Mesela benim garantorum Munih\'ten.Oradaki polis de 6 ayda bir yenilenmesi gerektigini soylemis.Garantorunun bu durumu basvuru yaptigi polisten ogrenmesi en saglikli olani.

emilie

Mesaj gönderen emilie » Prş Eyl 30, 2010 11:26 pm

[quote]MERVE ASCI tarafindan yazilan metin:
Emilie,Almanya Federal bir ulke oldugu icin bu gibi kurallar bolgeden bolgeye degisebiliyor.Mesela benim garantorum Munih\'ten.Oradaki polis de 6 ayda bir yenilenmesi gerektigini soylemis.Garantorunun bu durumu basvuru yaptigi polisten ogrenmesi en saglikli olani.[/quote]

Mervecim cevabin icin tesekkur ederim. Ama benim sormak istedigim Almanyada ki garantorumun garanturluk suresi degil,Ailemin garantorluk suresi icin herhangi bir sure kisitlamanin olup olmadigiydi. :help

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Cum Eki 01, 2010 5:00 pm

belge elime ulasti studium yazmiyor :o arkada ki kisimda da sadece nachgewiesen kismi isaretli :|

http://www.resimupload.com/ds120041968_2.html

bir de behordenvermerke kismi bos, garantor olacak kisinin sirket adi yaziyor yanlizca arkada baska da bisey yok :help
turistik garantor belgesi mi vermisler ya yoksa :@

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eki 01, 2010 6:08 pm

bisey okunmuyor

Kilitli