Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Goethe-Zertifikat B1 sınavı yardım

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
zombiebat

Goethe-Zertifikat B1 sınavı yardım

Mesaj gönderen zombiebat » Pzt Ara 19, 2016 2:34 pm

Merhaba daha önce B1 sınavına girdim ve hören, lesen sınavlarını geçtim fakat schreiben ve sprechenı geçemedim geçer not 60 ben sprechendan 57 ile kaldım tekrar girdim daha iyi geçmesine rağmen, kesin geçtim derken 55 aldım.Schreiben ise zaten kötüydü ilki 35 ikincisi 45 şimdi 3.ye hazırlanıyorum ne yapmalıyım daha önce giripte geçen taktik verebilir mi? Sırf bu yüzden deadlineları kaçırdım gelecek kış dönemine kaldım :cry: :oops:

rozva

Re: Goethe-Zertifikat B1 sınavı yardım

Mesaj gönderen rozva » Pzt Ara 19, 2016 5:51 pm

B1 sınavını 3. girisinde verebilmis biri olarak sana belli basli tavsiyelerde bulunabilirim:

- Telc’in, Hueber’in örnek B1 sınavlarını çöz. (Google‘a Hueber Modelltest pdf yazarak her birine rahatlikla ulasabilirsin).
- Deutsche Welle’de Top Thema Vokabeln adi altinda B1 duzeyinde kaleme alinmis Almanca makaleler var. Lesen icin siddetle tavsiye ederim.
- Hören için Youtube‘da Easy German kanalina abone ol, yine Deutsche Welle’nin hazirladigi Jojo Sucht Das Glück dizisinin tüm bolumlerini izle (Almanca altyazilidir ve sonunda alistirmalari vardir). Almanca ne kadar yayin varsa (anla veya anlama) dinle. Ve tabii ki yukarida zikrettigim modelltestlerin mp3 dosyalarini indirip hören testlerini tekrar tekrar yap.
- Schreiben icin yapman gereken sey sadece yazmak. Aklina ne geliyorsa yaz. Gramer konularina calismayi da ihmal etme.
- Sprechen’ı ise özel ders almadan veya herhangi bir Almanca kursuna gitmeden gecebilmen Türkiye sartlarinda mumkun degil.

Simdiden basarilar...

zombiebat

Mesaj gönderen zombiebat » Sal Ara 20, 2016 2:47 am

rozva yazdı:B1 sınavını 3. girisinde verebilmis biri olarak sana belli basli tavsiyelerde bulunabilirim:

- Telc’in, Hueber’in örnek B1 sınavlarını çöz. (Google‘a Hueber Modelltest pdf yazarak her birine rahatlikla ulasabilirsin).
- Deutsche Welle’de Top Thema Vokabeln adi altinda B1 duzeyinde kaleme alinmis Almanca makaleler var. Lesen icin siddetle tavsiye ederim.
- Hören için Youtube‘da Easy German kanalina abone ol, yine Deutsche Welle’nin hazirladigi Jojo Sucht Das Glück dizisinin tüm bolumlerini izle (Almanca altyazilidir ve sonunda alistirmalari vardir). Almanca ne kadar yayin varsa (anla veya anlama) dinle. Ve tabii ki yukarida zikrettigim modelltestlerin mp3 dosyalarini indirip hören testlerini tekrar tekrar yap.
- Schreiben icin yapman gereken sey sadece yazmak. Aklina ne geliyorsa yaz. Gramer konularina calismayi da ihmal etme.
- Sprechen’ı ise özel ders almadan veya herhangi bir Almanca kursuna gitmeden gecebilmen Türkiye sartlarinda mumkun degil.

Simdiden basarilar...
çok sağolun hepsine bakıcam, kursa gitmiştim aslında sprechenı neden geçemedim anlam veremiyorum youtube daki örnek videolardakiler bile çok basit konuşuyodu
bu arada siz hangi modülleri geçememiştiniz?

rozva

Mesaj gönderen rozva » Sal Ara 20, 2016 7:34 am

Hören ve lesen’dan birer ikiser puanlarla kalmistim (H:53 L:57). Ama sonra lesen’ı 70, hören’ı da 68 puana çekerek mevzuyu kapattim nihayet. :D

atakk00

Mesaj gönderen atakk00 » Pzt Mar 07, 2022 12:09 pm

Ben de ilk Göethe B1 sınavımda sprechen ve schreiben geçtim, lesen ve hören kısımlarından kaldım . Lesen ve hören için neler yaptınız ekstra olarak ? Teşekkür ederim.

freakazoid

Mesaj gönderen freakazoid » Sal Nis 12, 2022 4:27 pm

atakk00 yazdı: Pzt Mar 07, 2022 12:09 pm Ben de ilk Göethe B1 sınavımda sprechen ve schreiben geçtim, lesen ve hören kısımlarından kaldım . Lesen ve hören için neler yaptınız ekstra olarak ? Teşekkür ederim.
Merhaba bende bu şekilde bir durum içindeyim girdiniz mi sınava ya da başvuru yaptınız mı vizeye

pelin92

Mesaj gönderen pelin92 » Pzr Tem 24, 2022 8:57 pm

Merhabalar 5.07.2022 tarihinde Goethe b1 sınavına girdim. Kendim hazırlanıp katıldım. Schreiben 84 Sprechen ve Lesen kısmından 73 aldım Hören kısmında kaldım. Önerileriniz nelerdir ? Youtube dan Horen alıştırmaları baya çözmüştüm yeterli olmamış.

Schreiben için : 84 aldım Klett B1 kitabını bitirdim içinde 10 tane deneme var.
Sprechen için : 73 aldım Klett B1 kitabını bitirdim. 10 deneme var. Youtube dan THiNK GERMAN takip edebilirsiniz. Sunum kısmında kesinlikle Klett kitabın içindeki Sprechen ilk denemesinde olan kalıp cümleleri ezberlemeniz gerekıyor.
Lesen için : 73 aldım Lesen B1 Klett aynı zamanda Klett B1 deneme kitabını bitirdim. ( 2 kitap )

Sizlerle paylaşacaklarımı yazdım. Hören için desteklerinizi rica ediyorum. Tesekkurler

lilas

Mesaj gönderen lilas » Pzt Tem 25, 2022 9:22 am

Selamlar,

Ben sınava girmedim ama telc b1 için çok güzel tavsiyeler verilen bir başlık var forumda. (Link: viewtopic.php?t=16368)

buradaki çalışma tavsiyelerinden yararlanabilirsiniz.

eclipsali

Mesaj gönderen eclipsali » Pzt Tem 25, 2022 4:24 pm

pelin92 yazdı: Pzr Tem 24, 2022 8:57 pm Merhabalar 5.07.2022 tarihinde Goethe b1 sınavına girdim. Kendim hazırlanıp katıldım. Schreiben 84 Sprechen ve Lesen kısmından 73 aldım Hören kısmında kaldım. Önerileriniz nelerdir ? Youtube dan Horen alıştırmaları baya çözmüştüm yeterli olmamış.

Schreiben için : 84 aldım Klett B1 kitabını bitirdim içinde 10 tane deneme var.
Sprechen için : 73 aldım Klett B1 kitabını bitirdim. 10 deneme var. Youtube dan THiNK GERMAN takip edebilirsiniz. Sunum kısmında kesinlikle Klett kitabın içindeki Sprechen ilk denemesinde olan kalıp cümleleri ezberlemeniz gerekıyor.
Lesen için : 73 aldım Lesen B1 Klett aynı zamanda Klett B1 deneme kitabını bitirdim. ( 2 kitap )

Sizlerle paylaşacaklarımı yazdım. Hören için desteklerinizi rica ediyorum. Tesekkurler
Selam,
Hueber’in Zertifikat B1 neu diye geçen 15li denemeleri var, ordaki hören alıştırmalarına bakabilirsiniz youtube’dan ziyade

zone

Mesaj gönderen zone » Pzt Tem 25, 2022 10:10 pm

merhabalar acaba b1 seviyesine ulaşmanız ne kadar sürdü ortalama?