Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ausbildung Diploma

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
bangbangs

Ausbildung Diploma

Mesaj gönderen bangbangs » Cmt Tem 23, 2022 1:04 am

Merhaba, şuan Almanyada FSJ yapıyorum.

Bundan sonra burada kalıp Ausbildung yapmak istiyorum ama başvuruda diploma hakkında bir sorum var.
Ben İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunuyum ve diplomam İngilizce olarak yanımda, direk bu diplomayla başvuru yapabilir miyim yoksa
lise diploması ve anerkennung gibi şeyler gerekli mi?

Daha önceden tecrübesi olan yardımcı olabilirse sevinirim, teşekkürler :)

duisburger

Re: Ausbildung Diploma

Mesaj gönderen duisburger » Cmt Tem 23, 2022 8:03 pm

FSJ nedir ve ne üzerine meslek egitimi almak istiyorsun?

ozcartman

Re: Ausbildung Diploma

Mesaj gönderen ozcartman » Pzr Tem 24, 2022 6:18 pm

bangbangs yazdı: Cmt Tem 23, 2022 1:04 am Merhaba, şuan Almanyada FSJ yapıyorum.

Bundan sonra burada kalıp Ausbildung yapmak istiyorum ama başvuruda diploma hakkında bir sorum var.
Ben İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunuyum ve diplomam İngilizce olarak yanımda, direk bu diplomayla başvuru yapabilir miyim yoksa
lise diploması ve anerkennung gibi şeyler gerekli mi?

Daha önceden tecrübesi olan yardımcı olabilirse sevinirim, teşekkürler :)
Yapacağınız Ausbilung'a göre değişir istenen şartlar. Ancak yanlış bilmiyor isem hepsi için minimum lise diploması şart ve denklik gerekiyor. En iyi bilgiyi Ausbildung için size eğitim verecek olan okuldan alabilirsiniz, zira sizin kayıt işleminizi onlar yapacaklar.