Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Lisans Tamamlama

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
kaanozkan

Lisans Tamamlama

Mesaj gönderen kaanozkan » Pzr Şub 28, 2021 9:56 pm

Merhaba, ben Türkiye'de Açıköğretim fakültesinde Lojistik bölümü okuyorum. Bölümü Almanya'da tamamlamak istiyorum lakin şöyle bir sorun var ben Aöf kaydımı ikinci üniversite olarak yani puansız yaptım. Çünkü Lisans olarak tamamen farklı bir bölümde okuyorum. (Alman Dili ve Edebiyatı). Sorum şu ben bu şartlar altında kabul alabilir miyim? Lojistik bölümü ortalamam 2.90

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Lisans Tamamlama

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Mar 01, 2021 9:55 am

Lisans kabulü airsiniz ama cok ders tanittiramazsiniz, Almanya da lisansa nerdeyse sifirdan baslayabilirsiniz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

kaanozkan

Mesaj gönderen kaanozkan » Cmt Nis 03, 2021 1:06 am

Ders tanıttırma problem değil en baştan başlamak hatta benim için çok daha iyi olur bir başka sorum da ben Lojistik bölümünü Frankfurt yakınlarında hatta Frankfurt demeyeyim Rödermark yakınlarında bir yer olmasını istiyorum çünkü akrabalarım orada ve kalacak yer parasını en azından aradan çıkartmak istiyorum. Lojistik Lisansı bu bölgeye yakınlarda bir yerde var mıdır? Ben bulamadım. Teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Nis 03, 2021 11:04 am

Simdi öyle denir ama üniversiteye baslayinca 1 ders tanitmak icin gerekirse 1 ay ugrasir ögrenciler:)

HS Fulda, HS Darmstadt ve TH Mittelhessen de var.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

kaanozkan

Mesaj gönderen kaanozkan » Cmt Nis 03, 2021 7:17 pm

:D Ya orası tabii ki öyledir ben de isterim saydırabileceklerimi ama önemli olan o eğitimi orada almak istiyorum o yüzden hani o dersleri saydıramazsam da çok aşırı üzülmem :D teşekkürler yardımlarınız için

kaanozkan

Mesaj gönderen kaanozkan » Cum Nis 09, 2021 7:20 pm

Merhaba tekrardan rahatsız ediyorum. Benim Öğrenci belgemde ''Merkezi Yerleştirme Puanı ile Yatay Geçiş kapsamı dışında sınav ile yerleştirilerek kayıt yaptırmadı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi dışındaki diğer bir yükseköğretim programına yatay geçiş kapsamında
başvuru yapma hakkı bulunmamaktadır.'' Şeklinde bir yazı yazmakta bu benim Almanya'da okumam için engel teşkil eder mi lisans tamamlama açısından

sacmalik

Mesaj gönderen sacmalik » Prş Ağu 26, 2021 11:21 am

Merhabalar, aynı şekilde Sosyoloji örgün lisans öğrencisiyim ve AÖF Sınavsız İkinci Üniversite hakkı kapsamında Bilgisayar Programcılığı bölümüne kaydoldum ve Almanya'ya Bilgisayar Programcılığı eğitimimi lisansa tamamlatmak için gitmek istiyorum. Öğrenci belgesindeki bu ibareye dair yeni bir gelişme var mı, bu probleme dair kesin bir cevap alabildiniz mi merak ettim. Şimdiden teşekkür ederim.

oapao

Mesaj gönderen oapao » Prş Tem 21, 2022 9:02 pm

Physiker yazdı: Pzt Mar 01, 2021 9:55 am Lisans kabulü airsiniz ama cok ders tanittiramazsiniz, Almanya da lisansa nerdeyse sifirdan baslayabilirsiniz.
Ben de şu an aynı durumdayım. 2020 YKS ile Alman Dili ve Edebiyatı Programı'na yerleştim ve ikinci üniversite programı kapsamında Web Tasarımı ve Kodlama bitirdim. Şu an bu Web Tasarımı ve Kodlama Ön Lisans diplomamı kullanarak Almanya'da bir üniversitede okumak istiyorum ancak Anabin ve Uniassist'e baktığımda 12 Yıllık normal bir lise bitirmiş, ön lisans diplomalı birine ÖSYS Yerleştirme belgesini şart koşuyorlar, üniversiteler de bunu istiyor. Ancak bende Web Tasarımı ve Kodlama bölümüne yerleştiğime dair bir belge yok. Nasıl bir yol önerirsiniz?

Emintrk

Mesaj gönderen Emintrk » Sal Eyl 27, 2022 1:20 pm

oapao yazdı: Prş Tem 21, 2022 9:02 pm Ben de şu an aynı durumdayım. 2020 YKS ile Alman Dili ve Edebiyatı Programı'na yerleştim ve ikinci üniversite programı kapsamında Web Tasarımı ve Kodlama bitirdim. Şu an bu Web Tasarımı ve Kodlama Ön Lisans diplomamı kullanarak Almanya'da bir üniversitede okumak istiyorum ancak Anabin ve Uniassist'e baktığımda 12 Yıllık normal bir lise bitirmiş, ön lisans diplomalı birine ÖSYS Yerleştirme belgesini şart koşuyorlar, üniversiteler de bunu istiyor. Ancak bende Web Tasarımı ve Kodlama bölümüne yerleştiğime dair bir belge yok. Nasıl bir yol önerirsiniz?
Bu durumda lisans bölümüne yerleştiğiniz ÖSYS belgesinin geçerli olması gerekmez mi? Sonuçta o yerleştirme belgeniz olmasa ikinci üniversiteyi okuyamazdın.