Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ulusal Vize Başvuru Formu - Almanya'da Kalmayı Planladığınız Yer

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
eylembrl

Ulusal Vize Başvuru Formu - Almanya'da Kalmayı Planladığınız Yer

Mesaj gönderen eylembrl » Pzt Eyl 14, 2020 12:17 pm

Merhaba,

Yüksek lisans için Almanya'dan Humboldt Üniversitesi'nden kabul aldım. Bu hafta vize görüşmem var ve ulusal vize başvuru formundaki şu soru kafamı karıştırdı:

6. Vorgesehener Aufenthaltsort in der Bundesrepublik Deutschland Almanya Federal Cumhuriyeti`nde kalmayı planladığınız yer
Straße, Hausnummer (sofern bekannt)
Cadde, Ev Numarası (biliniyorsa)
Postleitzahl, Ort
Posta Kodu, Yer

Wie werden Sie untergebracht sein? Nerede kalacaksınız?
Einzelzimmer Tek kişilik oda
Wohnung mit Zimmern odalı daire
Sammelunterkunft Toplu konaklama
Sonstiges (bitte erläutern): Diğer (lütfen açıklayınız):

Başvurduğum bir yer var ancak yeni açılacak bir öğrenci yurdu olduğu için şu an rezervasyon almıyorlar ve rezervasyon sisteminin Eylül sonu gibi açılacağını söylüyorlar. Yani şu an için kesin bir durum değil. Bu durumda bu yurdun adresini versem sorun yaşar mıyım? Ayrıca açıklamam gerekir mi niyet mektubunda vs.?

Aynı durumu yaşamış birileri varsa ve yardımcı olabilirse çok sevinirim.
Dosya ekleri
başvuruformuyer.png

irmak_alp

Re: Ulusal Vize Başvuru Formu - Almanya'da Kalmayı Planladığınız Yer

Mesaj gönderen irmak_alp » Pzt Eyl 14, 2020 6:32 pm

ben sadece einzelzimmer seçeceğini işaretlemiştim, çünkü kolacağım yer belli değildi. Başvuru esnasında da konuyla ilgili soru almadım ve vizem de bir sıkıntı olmadan geldi. Daha önce Erasmus vizemi de aynı şekilde doldurarak almıştım. Tabi bu bölüme farklı şeyler yazan arkadaşlar da var mesela yurda başvurduklarını falan

eylembrl

Mesaj gönderen eylembrl » Pzt Eyl 14, 2020 7:28 pm

irmak_alp yazdı: Pzt Eyl 14, 2020 6:32 pm ben sadece einzelzimmer seçeceğini işaretlemiştim, çünkü kolacağım yer belli değildi. Başvuru esnasında da konuyla ilgili soru almadım ve vizem de bir sıkıntı olmadan geldi. Daha önce Erasmus vizemi de aynı şekilde doldurarak almıştım. Tabi bu bölüme farklı şeyler yazan arkadaşlar da var mesela yurda başvurduklarını falan
Anladım, çok teşekkürler. Öyleyse çok da önemli olmayan bir formalite bu. Ben de başvurduğumu ve beklediğimi yazabilirim İngilizce olarak. Sağ olun. :)

irmak_alp

Mesaj gönderen irmak_alp » Pzt Eyl 14, 2020 8:37 pm

eylembrl yazdı: Pzt Eyl 14, 2020 7:28 pm Anladım, çok teşekkürler. Öyleyse çok da önemli olmayan bir formalite bu. Ben de başvurduğumu ve beklediğimi yazabilirim İngilizce olarak. Sağ olun. :)
Aynen, başvurduğunuzu ve beklediğinzi yazabilirsiniz diye düşünüyorum. Forumda öyle yaptığını yazan bir çok kişiye denk gelmiştim. :)

Laptus

Mesaj gönderen Laptus » Çrş Tem 06, 2022 1:13 pm

Merhaba bu konuda bir şey danışmak istiyorum;

FAU'dan şartlı kabul aldım. Okul kaydı Einstufungtest'ten sonra yapılabiliyormuş ancak benim seviye belirleme sınavım 06.10'da yani o testten sonra okula kayıt yaptırabileceksem, Ekim'de yurtlar zaten dolu olacak, bu durumda yurtta yer bulmam imkansız. Şartlı kabul belgesi ile öğrenci yurduna başvuru yapmak mümkün değil mi acaba?

cchem

Mesaj gönderen cchem » Prş Tem 21, 2022 3:17 pm

Laptus yazdı: Çrş Tem 06, 2022 1:13 pm Merhaba bu konuda bir şey danışmak istiyorum;

FAU'dan şartlı kabul aldım. Okul kaydı Einstufungtest'ten sonra yapılabiliyormuş ancak benim seviye belirleme sınavım 06.10'da yani o testten sonra okula kayıt yaptırabileceksem, Ekim'de yurtlar zaten dolu olacak, bu durumda yurtta yer bulmam imkansız. Şartlı kabul belgesi ile öğrenci yurduna başvuru yapmak mümkün değil mi acaba?
Bunu en iyi okul calisanlari cevaplayabilir. accommodation@fau.de ýe mail atabilirsiniz