Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yeşil Pasaport ile Ulusal Vize Başlangıç Tarihinden Önce Almanya'ya Giriş

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Cevarsiyonal

Yeşil Pasaport ile Ulusal Vize Başlangıç Tarihinden Önce Almanya'ya Giriş

Mesaj gönderen Cevarsiyonal » Prş Tem 14, 2022 9:40 am

Herkese Merhaba,
Dün sabah Ulusal Öğrenci Vizem elime ulaştı ancak vize başlangıç tarihini benim belirttiğim şekilde 21 Eylüle değil, 23 eylüle verilmiş. Malumunuz uçak fiyatları hızla yükselirken ben de biletimi erkenden almıştım. Bilet değişim ve fiyat farkı gibi ek masraflarla uğraşmak hem de almanyaya haftasonundan hemen önce cuma günü gitmek istemiyorum. Başlıkta da belirttiğim gibi yeşil pasaportum var ve 90 gün hakkımı kullanmadım. Sizce 21 Eyülde giriş yapmam halinde havalimanında sorun yaşar mıyım? Ve bu sorumu dile getirebileceğim bir mail adresi ya da kurum var mı? Sorum, bu konuda daha önce tecrübesi olan kişiler ve admine. Cevaplarsanız çok müteşekkir olurum.

bjedug.emir

Re: Yeşil Pasaport ile Ulusal Vize Başlangıç Tarihinden Önce Almanya'ya Giriş

Mesaj gönderen bjedug.emir » Prş Tem 14, 2022 9:54 am

Cevarsiyonal yazdı: Prş Tem 14, 2022 9:40 am Herkese Merhaba,
Dün sabah Ulusal Öğrenci Vizem elime ulaştı ancak vize başlangıç tarihini benim belirttiğim şekilde 21 Eylüle değil, 23 eylüle verilmiş. Malumunuz uçak fiyatları hızla yükselirken ben de biletimi erkenden almıştım. Bilet değişim ve fiyat farkı gibi ek masraflarla uğraşmak hem de almanyaya haftasonundan hemen önce cuma günü gitmek istemiyorum. Başlıkta da belirttiğim gibi yeşil pasaportum var ve 90 gün hakkımı kullanmadım. Sizce 21 Eyülde giriş yapmam halinde havalimanında sorun yaşar mıyım? Ve bu sorumu dile getirebileceğim bir mail adresi ya da kurum var mı? Sorum, bu konuda daha önce tecrübesi olan kişiler ve admine. Cevaplarsanız çok müteşekkir olurum.
Merhaba,

seninle ayni durumdayim ve ben de ulusal vize baslangic tarihinden once seyahat etmeyi planliyorum. Hic bir kuruma danismadim ancak sahsen mumkun oldugunu dusunuyorum. Sonucta halihazirda schengen vizesi sahibiyiz.

bakguc

Mesaj gönderen bakguc » Prş Tem 14, 2022 12:12 pm

Ben de bu sorunun cevabını merak ediyorum. Siz vize aldığınız için sizin yabancılar ofsine mail atsanız sorsanız olur mu acaba? Oturum almak için gittiğimizde gene onlar ilgilenecek malum. Bana vize erken gelirse mail atamayı düşünüyordum. Okul başlamadan ev bulmak eşya almak zor olacak. Hiç esnek değiller bu konuda. 2-3 hafta öncesinden giriş izni veriyolar tamam da bir de o ülkeye oryantasyon olayı var. Almanya'ya girip 1 hafta sonra okula başlamak zor hele ki zor bir bölümde okuyan kalacak yeri de olmayan arkadaşların işi daha da zor.

2. olarak da şöyle bir yol gelmişti aklıma: Yakın bir avrupa ülkesine önce uçuş olur örneğin Amsterdam bana yakın. Oraya iniş yapsak vizeden önce. İlk giriş başka bir avrupa ülkesi olursa Almanya'ya ne zaman girdiğimizin çok önemi olmaz gibi. Başka bir Avrupa ülkesinden Almanya'ya giriş çıkış kaydı yok gibi. Soran olursa da yeşil pasaport var zaten.

Cevarsiyonal

Mesaj gönderen Cevarsiyonal » Prş Tem 14, 2022 1:04 pm

bjedug.emir yazdı: Prş Tem 14, 2022 9:54 am Merhaba,

seninle ayni durumdayim ve ben de ulusal vize baslangic tarihinden once seyahat etmeyi planliyorum. Hic bir kuruma danismadim ancak sahsen mumkun oldugunu dusunuyorum. Sonucta halihazirda schengen vizesi sahibiyiz.
Bana da mantıklı geldi, hayır giremezsinizin spesifik bir sebebi yoksa hakkımız sonuçta.

Cevarsiyonal

Mesaj gönderen Cevarsiyonal » Prş Tem 14, 2022 1:05 pm

bakguc yazdı: Prş Tem 14, 2022 12:12 pm Ben de bu sorunun cevabını merak ediyorum. Siz vize aldığınız için sizin yabancılar ofsine mail atsanız sorsanız olur mu acaba? Oturum almak için gittiğimizde gene onlar ilgilenecek malum. Bana vize erken gelirse mail atamayı düşünüyordum. Okul başlamadan ev bulmak eşya almak zor olacak. Hiç esnek değiller bu konuda. 2-3 hafta öncesinden giriş izni veriyolar tamam da bir de o ülkeye oryantasyon olayı var. Almanya'ya girip 1 hafta sonra okula başlamak zor hele ki zor bir bölümde okuyan kalacak yeri de olmayan arkadaşların işi daha da zor.

2. olarak da şöyle bir yol gelmişti aklıma: Yakın bir avrupa ülkesine önce uçuş olur örneğin Amsterdam bana yakın. Oraya iniş yapsak vizeden önce. İlk giriş başka bir avrupa ülkesi olursa Almanya'ya ne zaman girdiğimizin çok önemi olmaz gibi. Başka bir Avrupa ülkesinden Almanya'ya giriş çıkış kaydı yok gibi. Soran olursa da yeşil pasaport var zaten.
Yabancılar ofisine ve konsolosluğa mail göndereceğim bugün, ayrıca yanıt verememeleri durumunda ilgili kurumun iletişim bilgilerini soracağım. Haber veririm bu başlık üzerinden, diğer seçenek sizin için olumsuz bir cevap durumunda mantıklı ancak benim için değil çünkü hali hazırda Düsseldorfa uçak biletim var.

bar2an

Mesaj gönderen bar2an » Prş Tem 14, 2022 6:25 pm

hocam yaniltmak istemem hicbirinizi ama ben yesil pasaportun icine basilmis d tipi vize ile giris yaparken, vizenin tarihine bile bakmadilar, daha once yesille nasil girdiysem ayni prosedur isledi.

bakguc

Mesaj gönderen bakguc » Cum Tem 15, 2022 11:58 am

bar2an yazdı: Prş Tem 14, 2022 6:25 pm hocam yaniltmak istemem hicbirinizi ama ben yesil pasaportun icine basilmis d tipi vize ile giris yaparken, vizenin tarihine bile bakmadilar, daha once yesille nasil girdiysem ayni prosedur isledi.
ülkeye girilir ondan sorun olmaz da ülkeye girdikten sonra yabancılar ofisine vizeyi oturuma çevirmek için başvuru yapacağız. Adamlar olur da sisteme bakarlarsa ve vize tarihinden önce ülkeye girdiğimiz anlaşılırsa oturum konusunda kafa ütülemesinler. oradan gidince oturum almak da işin başka bir boyutu oturum almazsak deport bile edebilirler.

Bermula

Mesaj gönderen Bermula » Cum Tem 15, 2022 3:06 pm

Bende aynı durumdayım vize başlangıç tarihini sağolsunlar 2 gün önceye vermişler.

Cevarsiyonal

Mesaj gönderen Cevarsiyonal » Cum Tem 15, 2022 4:14 pm

bakguc yazdı: Cum Tem 15, 2022 11:58 am ülkeye girilir ondan sorun olmaz da ülkeye girdikten sonra yabancılar ofisine vizeyi oturuma çevirmek için başvuru yapacağız. Adamlar olur da sisteme bakarlarsa ve vize tarihinden önce ülkeye girdiğimiz anlaşılırsa oturum konusunda kafa ütülemesinler. oradan gidince oturum almak da işin başka bir boyutu oturum almazsak deport bile edebilirler.
Sonuçta kaçak girmiyoruz, schengen vizesi olarak geçiyor yeşil pasaport ve bizim orada ulusal vizeyle 6 ay hakkımız var.

bar2an

Mesaj gönderen bar2an » Cum Tem 15, 2022 5:08 pm

bakguc yazdı: Cum Tem 15, 2022 11:58 am ülkeye girilir ondan sorun olmaz da ülkeye girdikten sonra yabancılar ofisine vizeyi oturuma çevirmek için başvuru yapacağız. Adamlar olur da sisteme bakarlarsa ve vize tarihinden önce ülkeye girdiğimiz anlaşılırsa oturum konusunda kafa ütülemesinler. oradan gidince oturum almak da işin başka bir boyutu oturum almazsak deport bile edebilirler.
söylediğim gibi yanıltmak istemem ve konunun uzmanı değilim, oturum kartımı 2 hafta önce teslim aldım ve bir sorun yaşamadım. yabancılar polisine mail atmayı deneyebilirsiniz.

Cevarsiyonal

Mesaj gönderen Cevarsiyonal » Cum Tem 15, 2022 5:23 pm

bar2an yazdı: Cum Tem 15, 2022 5:08 pm söylediğim gibi yanıltmak istemem ve konunun uzmanı değilim, oturum kartımı 2 hafta önce teslim aldım ve bir sorun yaşamadım. yabancılar polisine mail atmayı deneyebilirsiniz.
Tamamdır, öyle yapacağım. Çok teşekkür ederim

bakguc

Mesaj gönderen bakguc » Pzr Tem 17, 2022 12:33 am

bar2an yazdı: Cum Tem 15, 2022 5:08 pm söylediğim gibi yanıltmak istemem ve konunun uzmanı değilim, oturum kartımı 2 hafta önce teslim aldım ve bir sorun yaşamadım. yabancılar polisine mail atmayı deneyebilirsiniz.
tamam hocam siz yeşil pasaport ile vize tarihinden önce ülkeye girip oturum kartını aldıysanız sorun yok demektir. Ülkeye erken girebiliriz sizin gibi.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzr Tem 17, 2022 12:53 am

Merhaba,öyle yapan bir arkadasim vardi vize tarihinden önce yesil pasaportla ülkeye girmisti oturum da almisti bir sorun olacagini sanmiyorum.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

aylinaras

Mesaj gönderen aylinaras » Pzt Tem 18, 2022 8:06 pm

merhabalar niye böyle bir iki gün geç vermiş olabilecekleri hakkında bir tahminiz var mı? sigorta başlangıç tarihiniz vb. gibi. ben de bu hafta randevumda vize başlangıcım için 18 eylül yazacağım, 19-23 eylül arası international öğrencilere welcome week olduğu için. dönem 1 ekimde başlıyor. acaba 1 ekime kıyasla çok erken bi tarih 18 eylül diye daha geçe mi verirler diye korkuyorum. sizin durumun sizce sebebi neydi? motivasyon mektubunuzda veya herhangi forma yazarken belirtmiş miydiniz neden erken gitmek istediğinizi? belki ondan olabilir mi :(

Cevarsiyonal

Mesaj gönderen Cevarsiyonal » Sal Tem 19, 2022 10:00 pm

aylinaras yazdı: Pzt Tem 18, 2022 8:06 pm merhabalar niye böyle bir iki gün geç vermiş olabilecekleri hakkında bir tahminiz var mı? sigorta başlangıç tarihiniz vb. gibi. ben de bu hafta randevumda vize başlangıcım için 18 eylül yazacağım, 19-23 eylül arası international öğrencilere welcome week olduğu için. dönem 1 ekimde başlıyor. acaba 1 ekime kıyasla çok erken bi tarih 18 eylül diye daha geçe mi verirler diye korkuyorum. sizin durumun sizce sebebi neydi? motivasyon mektubunuzda veya herhangi forma yazarken belirtmiş miydiniz neden erken gitmek istediğinizi? belki ondan olabilir mi :(
Danışman bir kişiyle görüştüm, 7-10 gün öncesine kadar sorun olmaz dedi, ben de tam 9-10 gün öncesini yazdım. Tam 1 hafta öncesine vermişler, sizin özel bir durumunuz varsa belirtin isterseniz ama motivasyon mektubunda böyle bir şeye yer vermek istemedim. Bu arada sizde mi Aachenda okuyacaksınız?

Ozangunn

Mesaj gönderen Ozangunn » Çrş Şub 28, 2024 2:24 am

Girebildiniz mi yeşil pasaportla oturum almada veya havaalanında falan sorun çıktı mi

Ozangunn

Mesaj gönderen Ozangunn » Çrş Şub 28, 2024 2:25 am

bjedug.emir yazdı: Prş Tem 14, 2022 9:54 am Merhaba,

Oturum almada veya havaalanında bir sorun oldu mu?