Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2022

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Seyit.

Re: Vize Ani Defteri - 2022

Mesaj gönderen Seyit. » Pzt Tem 18, 2022 2:15 pm

kubilayemir yazdı: Pzt Tem 18, 2022 4:54 am Peki vize görüşmesinde nerede kalacaksın diye sordular mı ? Sen ne dedin ? Şimdilerde bunu dert etmeye başladım nasıl bunu nasıl halledebiliriz diye
bende 29 nisanda rndevuya gittim Ankara Konsolosluğuna ve 5 Mayısta eksik belge verdim bundan yaklaşık 3-4 hafta önce konsolosluğu aradığımda pasaportumun hala işlemde olduğunu söyledi ve bugün 18 temmuz hala bekliyorum.
sizce ne yapmalıyım ? tekrardan arasam bi sorun olurmu ?

plasmidsnake

Mesaj gönderen plasmidsnake » Pzt Tem 18, 2022 2:37 pm

Vize çıkma süresi gidilen şehre göre farklılık gösteriyor mu?

bakguc

Mesaj gönderen bakguc » Pzt Tem 18, 2022 8:31 pm

Seyit. yazdı: Pzt Tem 18, 2022 2:15 pm bende 29 nisanda rndevuya gittim Ankara Konsolosluğuna ve 5 Mayısta eksik belge verdim bundan yaklaşık 3-4 hafta önce konsolosluğu aradığımda pasaportumun hala işlemde olduğunu söyledi ve bugün 18 temmuz hala bekliyorum.
sizce ne yapmalıyım ? tekrardan arasam bi sorun olurmu ?
Bence konsolosluk değil de bağlı olduğun yabancılar ofisine mail at. Ordan gelecek cevaba göre konsolosluğu ara bence. İstenilen eksik belgeden de bahset. acaba ellerine mi geçmedi? Neydi eksik belge?

bakguc

Mesaj gönderen bakguc » Pzt Tem 18, 2022 8:34 pm

plasmidsnake yazdı: Pzt Tem 18, 2022 2:37 pm Vize çıkma süresi gidilen şehre göre farklılık gösteriyor mu?
Vize anı defterlerinden okuduğum rivayetlere göre en hızlıdan en yavaşa İstanbul>Ankara>İzmir
Doğru mu bilmiyorum başvuru yoğunluklarını bilmek lazım beklemek biraz stresli olduğu için çoğumuz olayları duygusal algılıyoruz yorumlara çok güvenmiyorum bu konuda.

leylasso

Mesaj gönderen leylasso » Sal Tem 19, 2022 9:28 am

bağlı olduğumuz yabancılar dairesini nasıl öğreniyoruz

tekamolo

Mesaj gönderen tekamolo » Sal Tem 19, 2022 7:38 pm

Arkadaşlar, vize sonucu ortalama kaç haftada çıkıyor?

Vize görüşmesinden sonra 6-7 hafta içerisinde gelir mi mesela 39f? Diğer türlü okula kayıt tarihini kaçırıyorum da.

Bazıları 30 gün bazıları aylarca beklemiş ama hangisi normal bilmiyorum

berywho

Mesaj gönderen berywho » Sal Tem 19, 2022 8:22 pm

Ali3462 yazdı: Prş Mar 17, 2022 3:13 pm Güncelleme:Konsolosluk bugün attığı mailde 6 aylık seyahat sağlık sigortası yaptırıp kendilerine iletmemi istedi, allianzdan yaptırıp gönderdim tekrardan, daha önce vize görüşmesine girerken 6 aylık yaptırıp teslim etmiştim fakat bunun üstünden 3 ay geçtiği için sanırım yeniden gerek duydular, umarım iyi sonuçlanacak.
Merhabalar, sağlık sigortasına ne kadar ödediniz acaba?

bjedug.emir

Mesaj gönderen bjedug.emir » Sal Tem 19, 2022 9:52 pm

tekamolo yazdı: Sal Tem 19, 2022 7:38 pm Arkadaşlar, vize sonucu ortalama kaç haftada çıkıyor?

Vize görüşmesinden sonra 6-7 hafta içerisinde gelir mi mesela 39f? Diğer türlü okula kayıt tarihini kaçırıyorum da.

Bazıları 30 gün bazıları aylarca beklemiş ama hangisi normal bilmiyorum
Merhaba,

39F icin vizem konsolosluk gorusmemden 1 ay sonra elime ulasti. Okuduklarim kadariyla da genel olarak bu surede vize sonucu teslim ediliyor.

Kolay gelsin.

kaank21

Mesaj gönderen kaank21 » Sal Tem 19, 2022 11:40 pm

Arkadaşlar selamlar, 41f vizesi için iData'dan randevu atması bekliyorum ve belgelerle ilgili birkaç sorum olacak. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
  • Diploma, transkript gibi belgelerin fotokopileri okuldan onaylı mı olmalı yoksa doğrudan fotokopisini almak yeterli midir?
  • E-devletten alınan hizmet dökümünün, çalışılan yerden alınan faaliyet belgesinin ve ingilizce yazılmış motivasyon mektubunun almanca çevirisi gerekli mi?

studentin

Mesaj gönderen studentin » Çrş Tem 20, 2022 7:11 pm

kaank21 yazdı: Sal Tem 19, 2022 11:40 pm Arkadaşlar selamlar, 41f vizesi için iData'dan randevu atması bekliyorum ve belgelerle ilgili birkaç sorum olacak. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
  • Diploma, transkript gibi belgelerin fotokopileri okuldan onaylı mı olmalı yoksa doğrudan fotokopisini almak yeterli midir?
  • E-devletten alınan hizmet dökümünün, çalışılan yerden alınan faaliyet belgesinin ve ingilizce yazılmış motivasyon mektubunun almanca çevirisi gerekli mi?
merhaba, vize görüşmesi için fotokopilere ek bir şey yapmanız gerekmiyor, orijinalleri yanınızda götürmeniz gerekli. Motivasyon mektubu ingilizce de kabul ediliyor. diğer evraklar benden istenmediği için bir bilgim yok.

uraskyra

Mesaj gönderen uraskyra » Prş Tem 21, 2022 12:58 pm

I-DATA Vize Talebi oluşturma: 11 Nisan 2022
Tarihin belli olduğu gün: 3 Haziran 2022
Görüşme Tarihi:21 Temmuz 2022
Görüşme Yeri: İzmir/Balçova Almanya Konsolosluğu

Merhaba Herkese,

Taze taze görüşmeden çıktım çıkar çıkmaz buraya yazmak istedim ki unutmadan sizlerle de paylaşayım.

Sabah saat 08.00 görüşmesiydi daha kimsecikler yoktu. 07.45 sularında konsolosluğun önünde beklerken birisi vize için görüşme bekleyen var mı diye seslendi evraklarımı vermemi istedi kendisine bende kendisine evraklarımı verdim.

08.00 da güvenlikten birisi adımı seslendi ve içeri geçmemi istedi. Telefon ve saatimi kutuya koyduktan sonra içeriye geçtim. Evraklarımı alan kişinin masasına oturdum ve evraklarımı düzenlemiş. Bende fazlalık olan evraklarımı aldım ve gerekli olan evraklarımla birlikte görüşme yapacağım perona geçtim. Karşımdaki hanımefendi gerçekten işini çok ciddi yapan birisiydi. Başlarda çok gerildim ve bunu hissetti ve ufak bir espri ile ortamı yumuşattı bu yüzden ona çok teşekkür ederim eğer okuyorsa burayı. :)

Evraklarımı ortadaki çekmeceden kendisine uzattım daha sonra başvuru formlarına bakarak bana bazı sorular sordu kendim ile ilgili.

Zaten şöyle ki işin çoğu evrakları sisteme işlemek ile geçiyor. Daha sonra ben aslında hazırlık yapmıştım gitmeden sorulabilecek sorular ile ilgili bana. İşin güzel yanı tamda çalıştığım yerlerden sordular.

-Neden Almanya ya gelmek istiyorsun.
-2018'de üniversite sınavına girdin bu sırada ne yaptın?
-Neden Clausthal?
-Eğer red alırsan ne yapacaksın?
-Geçimini nasıl sağlayacaksın gibi sorular sordular.

Bende kendimce cevaplar verdim karşı tarafa.

Ortalama 38 dakika kadar sürdü görüşmemiz ve görüşmenin belki sadece 10 dakikası kadar konuştuk kendisiyle.

Daha sonra çıkarken ekstradan bir belge aldı çıktı olarak ve onu verdi bana.

Takibi nasıl yapacağımı sorunca kargo geldiği zaman maalesef bir takip sistemi olmadığını söyledi.

Bende teşekkür ettim ve Konsolosluktan çıkış yaptım.

Benim böyle geçti görüşmem hiç almanca veya ingilizce konuşmadık tüm sohbet türkçe geçti.

Görüşmesi olan arkadaşlara şimdiden başarılar diliyorum

beratbiber

Mesaj gönderen beratbiber » Prş Tem 21, 2022 3:59 pm

Arkadaşlar merhaba, yakında vize randevum var. Bazı sorularım var, aslında neredeyse hepsi e-devlet ile alakalı.

1) E-devlet'ten alınan mezuniyet belgesi ve transkript'i verebiliyor muyuz?

2) E-devlet'ten alınan tam tekmil vukuatlı nüfüs kayıt örneği'ni verebiliyor muyuz?

3) 3 aylık seyahat sağlık sigortası geçiyor mu, yoksa en az 6 aylık mı yaptırmak zorundayız?

Şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için.

nimesay33

Mesaj gönderen nimesay33 » Cum Tem 22, 2022 11:06 am

Merhaba arkadaşlar, almanyaya gittiğimde teyzemin yanında kalacağım ve konsolosluk benden teyzemin Einladung, Meldebescheinigung, Mietvertrag belgelerini istemiş. Bu belgeleri yabancılar ofisine mi vermesi gerekiyor? Yoksa mail olarak konsolosluğa mı atmalıyım? Bir de teyzem şu an Türkiyede o yüzden almanyadaki kızı da teyzem adına bu belgeleri alabilir mi?

dreiundzwanzig

Mesaj gönderen dreiundzwanzig » Cum Tem 22, 2022 2:21 pm

Merhaba herkese,

Güncel olarak şartlı kabul için vize başvurusunda A2 seviyesinde Almanca isteniyor diye bir duyum aldım (önceden istenmiyordu deniliyor). Yakın zamanda şartlı kabulden vize alan birisi cevaplayabilirse memnun olurum.

burakkktunaa

Mesaj gönderen burakkktunaa » Cmt Tem 23, 2022 11:20 am

Dostum eline sağlık yazmışsın umarım kabul almışsındır.
Bir sorum olacaktı. 2018'de üniversite sınavına girdin bu zamana kadar naptın sorusuna ne cevap verdin? Çünkü bir arkadaşım 2019'da girdi de muhtemelen ona da sorulacak aynı sorudan. Bir cevap arıyoruz açıkcası :D

uraskyra yazdı: Prş Tem 21, 2022 12:58 pm I-DATA Vize Talebi oluşturma: 11 Nisan 2022
Tarihin belli olduğu gün: 3 Haziran 2022
Görüşme Tarihi:21 Temmuz 2022
Görüşme Yeri: İzmir/Balçova Almanya Konsolosluğu

Merhaba Herkese,

Taze taze görüşmeden çıktım çıkar çıkmaz buraya yazmak istedim ki unutmadan sizlerle de paylaşayım.

Sabah saat 08.00 görüşmesiydi daha kimsecikler yoktu. 07.45 sularında konsolosluğun önünde beklerken birisi vize için görüşme bekleyen var mı diye seslendi evraklarımı vermemi istedi kendisine bende kendisine evraklarımı verdim.

08.00 da güvenlikten birisi adımı seslendi ve içeri geçmemi istedi. Telefon ve saatimi kutuya koyduktan sonra içeriye geçtim. Evraklarımı alan kişinin masasına oturdum ve evraklarımı düzenlemiş. Bende fazlalık olan evraklarımı aldım ve gerekli olan evraklarımla birlikte görüşme yapacağım perona geçtim. Karşımdaki hanımefendi gerçekten işini çok ciddi yapan birisiydi. Başlarda çok gerildim ve bunu hissetti ve ufak bir espri ile ortamı yumuşattı bu yüzden ona çok teşekkür ederim eğer okuyorsa burayı. :)

Evraklarımı ortadaki çekmeceden kendisine uzattım daha sonra başvuru formlarına bakarak bana bazı sorular sordu kendim ile ilgili.

Zaten şöyle ki işin çoğu evrakları sisteme işlemek ile geçiyor. Daha sonra ben aslında hazırlık yapmıştım gitmeden sorulabilecek sorular ile ilgili bana. İşin güzel yanı tamda çalıştığım yerlerden sordular.

-Neden Almanya ya gelmek istiyorsun.
-2018'de üniversite sınavına girdin bu sırada ne yaptın?
-Neden Clausthal?
-Eğer red alırsan ne yapacaksın?
-Geçimini nasıl sağlayacaksın gibi sorular sordular.

Bende kendimce cevaplar verdim karşı tarafa.

Ortalama 38 dakika kadar sürdü görüşmemiz ve görüşmenin belki sadece 10 dakikası kadar konuştuk kendisiyle.

Daha sonra çıkarken ekstradan bir belge aldı çıktı olarak ve onu verdi bana.

Takibi nasıl yapacağımı sorunca kargo geldiği zaman maalesef bir takip sistemi olmadığını söyledi.

Bende teşekkür ettim ve Konsolosluktan çıkış yaptım.

Benim böyle geçti görüşmem hiç almanca veya ingilizce konuşmadık tüm sohbet türkçe geçti.

Görüşmesi olan arkadaşlara şimdiden başarılar diliyorum

Özgür123

Mesaj gönderen Özgür123 » Cmt Tem 23, 2022 5:55 pm

bjedug.emir yazdı: Sal Tem 19, 2022 9:52 pm Merhaba,

39F icin vizem konsolosluk gorusmemden 1 ay sonra elime ulasti. Okuduklarim kadariyla da genel olarak bu surede vize sonucu teslim ediliyor.

Kolay gelsin.
Merhaba hangi konsolosluğa başvurdunuz.Basvurunuz ve atamaniz ne zaman yapıldı ve hangi gün görüşmeye girdiniz.🙏🙏

bjedug.emir

Mesaj gönderen bjedug.emir » Cmt Tem 23, 2022 6:11 pm

Özgür123 yazdı: Cmt Tem 23, 2022 5:55 pm Merhaba hangi konsolosluğa başvurdunuz.Basvurunuz ve atamaniz ne zaman yapıldı ve hangi gün görüşmeye girdiniz.🙏🙏
Ankara Konsoloslugunda gorusmeye girdim. 31 Mart tarihinde IDATA basvurumu yaptim. Tarih atamasi 18 Nisan'da oldu. Gorusme tarihi de 11 Mayis Pazartesi olarak atandi. Yaklasik 1 ay sonra da 10 Temmuz'da vizem elime ulasti.

Kolay gelsin. :-))

Özgür123

Mesaj gönderen Özgür123 » Cmt Tem 23, 2022 6:20 pm

bjedug.emir yazdı: Cmt Tem 23, 2022 6:11 pm Ankara Konsoloslugunda gorusmeye girdim. 31 Mart tarihinde IDATA basvurumu yaptim. Tarih atamasi 18 Nisan'da oldu. Gorusme tarihi de 11 Mayis Pazartesi olarak atandi. Yaklasik 1 ay sonra da 10 Temmuz'da vizem elime ulasti.

Kolay gelsin. :-))
2 ay olmuş 10 temmuz dediniz.Ne için basvurmustunuz.Ben lisans için başvuruyorum . Birinci sınıfı bitirdim ortalamam 2.63 .A2 sertifikam var ÖSD 79 puanla .Sizde bu konularda bana bilgi verebilir misiniz?🙏🙏🙏

bjedug.emir

Mesaj gönderen bjedug.emir » Cmt Tem 23, 2022 9:30 pm

Özgür123 yazdı: Cmt Tem 23, 2022 6:20 pm 2 ay olmuş 10 temmuz dediniz.Ne için basvurmustunuz.Ben lisans için başvuruyorum . Birinci sınıfı bitirdim ortalamam 2.63 .A2 sertifikam var ÖSD 79 puanla .Sizde bu konularda bana bilgi verebilir misiniz?🙏🙏🙏
Ben Turk-Alman Universitesi'nde dil egitimi aldim. Daha sonrasinda lisans egitimi icin basvuruda bulundum. Halen lisans egitimi gormedigim icin bastan egitim alacagim. Bu nedenle sizin durumunuz hakkinda bilgim yok maalesef.

Bunun disindaki konularda bilgim oldugu takdirde yardim etmekten mutlukuk duyarim. Kolay gelsin. 😊

Özgür123

Mesaj gönderen Özgür123 » Cmt Tem 23, 2022 9:33 pm

feyzveal yazdı: Cum Haz 03, 2022 1:21 pm merbalar ben ikametimi istanbula aldırdıktan sonra başvuru yaptım
.
İkametinizi yaptığınız tarih ile vize görüşmeniz arasında ne kadar süre vardı.

Kilitli