Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

İnformatik için Matematik bölümü yeterli mi ?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
zAHo

İnformatik için Matematik bölümü yeterli mi ?

Mesaj gönderen zAHo » Pzt Tem 18, 2022 9:06 pm

Selamlar herkese, YKS açıklandı beklediğimden iyi bir net, beklediğim gibi bir puan ve beklemediğim bir sıralama ile karşı karşıyayım. Sanırım bu sebep ile sanırım Matematik bölümünü seçeceğim. Amacım nc-frei bir informatik bölümünden kabul almak. Matematik bölümüne yerleşen biri İnformatikten kabul alabilir mi ? Bu durum yazılım/bilgisayar mühendisliği seçmekten daha mı riskli ?

Şu durumda sizce ne yapmam lazım ?

wh0isdeniz

Re: İnformatik için Matematik bölümü yeterli mi ?

Mesaj gönderen wh0isdeniz » Sal Tem 19, 2022 1:29 pm

Hocam bende aynı durumdayım, bu sene olan yığılma fena vurdu bizi. Umarım ikimiz de halledebiliriz.
Konunun takipçisiyim

zAHo

Mesaj gönderen zAHo » Sal Tem 19, 2022 3:14 pm

wh0isdeniz yazdı: Sal Tem 19, 2022 1:29 pm Hocam bende aynı durumdayım, bu sene olan yığılma fena vurdu bizi. Umarım ikimiz de halledebiliriz.
Konunun takipçisiyim
Maalesef durum bu yönde hocam ama kararsız kaldım tercih yapıp yapmamak konusunda. Sizler süreci nasıl ilerletmeyi düşünüyorsunuz ?

leylamahsun

Mesaj gönderen leylamahsun » Sal Tem 19, 2022 3:24 pm

zAHo yazdı: Pzt Tem 18, 2022 9:06 pm Selamlar herkese, YKS açıklandı beklediğimden iyi bir net, beklediğim gibi bir puan ve beklemediğim bir sıralama ile karşı karşıyayım. Sanırım bu sebep ile sanırım Matematik bölümünü seçeceğim. Amacım nc-frei bir informatik bölümünden kabul almak. Matematik bölümüne yerleşen biri İnformatikten kabul alabilir mi ? Bu durum yazılım/bilgisayar mühendisliği seçmekten daha mı riskli ?

Şu durumda sizce ne yapmam lazım ?
2 konu öncesi sorunun cevabı verilmiş.

zAHo

Mesaj gönderen zAHo » Sal Tem 19, 2022 3:31 pm

leylamahsun yazdı: Sal Tem 19, 2022 3:24 pm 2 konu öncesi sorunun cevabı verilmiş.
Berkay bey'in dediği cevabı söylüyorsanız ona teşekkürler bir nebze mutlu etti ancak konu hakkında kesin bir cevap arıyorum. Açıkcası durum korkutuyor. Duruma göre tekrar sınava hazırlanıp mühendislik seçeceğim.

wh0isdeniz

Mesaj gönderen wh0isdeniz » Sal Tem 19, 2022 5:54 pm

zAHo yazdı: Sal Tem 19, 2022 3:14 pm Maalesef durum bu yönde hocam ama kararsız kaldım tercih yapıp yapmamak konusunda. Sizler süreci nasıl ilerletmeyi düşünüyorsunuz ?
Hocam şuana dek matematik kazanarak Informatik okuyamazsınız diyen duymadım, bu konuda tecrübeli olanlar okuyabilirsiniz dedi hep. Şahsi olarak Almanya da Informatik için ilk semestr da NC-Free olan çok iyi üniversiteler var, kalanları da (hepsi değil) ilk semestr haricinde transfer için NC istemiyor olabiliyor. Ben şahsen bu sebeple mezuna kalmayı çok mantıklı bulmuyorum, ama tabii ki siz bilirsiniz. YKS sınavı da her sene çok daha saçma bir hal alabiliyor şahsen bu da büyük bir risk bence

zAHo

Mesaj gönderen zAHo » Sal Tem 19, 2022 6:45 pm

wh0isdeniz yazdı: Sal Tem 19, 2022 5:54 pm Hocam şuana dek matematik kazanarak Informatik okuyamazsınız diyen duymadım, bu konuda tecrübeli olanlar okuyabilirsiniz dedi hep. Şahsi olarak Almanya da Informatik için ilk semestr da NC-Free olan çok iyi üniversiteler var, kalanları da (hepsi değil) ilk semestr haricinde transfer için NC istemiyor olabiliyor. Ben şahsen bu sebeple mezuna kalmayı çok mantıklı bulmuyorum, ama tabii ki siz bilirsiniz. YKS sınavı da her sene çok daha saçma bir hal alabiliyor şahsen bu da büyük bir risk bence
Haklısınız hocam. Peki ilk semestr dediğiniz yaz dönemi değil değil mi ?

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Sal Tem 19, 2022 10:54 pm

zAHo yazdı: Sal Tem 19, 2022 6:45 pm Haklısınız hocam. Peki ilk semestr dediğiniz yaz dönemi değil değil mi ?
Merhaba, size tavsiyem bence Bilg. Mühendisligi yazin. Matematik de olsa sorun olmayacagini söylemistik ama sanirim halen tam olarak anlayamadiniz. Kendi iciniz rahat olsun istiyosaniz bence Bilg. mühendisligi yazin gitsin kafa karistirmaya gerek yok diye düsünüyorum.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

wh0isdeniz

Mesaj gönderen wh0isdeniz » Sal Tem 19, 2022 11:58 pm

zAHo yazdı: Sal Tem 19, 2022 6:45 pm Haklısınız hocam. Peki ilk semestr dediğiniz yaz dönemi değil değil mi ?
Yok hocam yaz dönemi değil, yaz dönemi başlayan daha az program var kış dönemine kıyasla

zAHo

Mesaj gönderen zAHo » Çrş Tem 20, 2022 12:03 am

Computer_Berkay yazdı: Sal Tem 19, 2022 10:54 pm Merhaba, size tavsiyem bence Bilg. Mühendisligi yazin. Matematik de olsa sorun olmayacagini söylemistik ama sanirim halen tam olarak anlayamadiniz. Kendi iciniz rahat olsun istiyosaniz bence Bilg. mühendisligi yazin gitsin kafa karistirmaya gerek yok diye düsünüyorum.
Anladım hocam tekrar teşekkür ederim. Biliyorum söylediğinizi ama netleşmesini istedim. Tercihler başlayacak ancak Gürkan bey tatil sebebi ile danışmanlık ve sorulara cevap veremiyor diye önden burada sormak istedim.

deutschequalitat

Mesaj gönderen deutschequalitat » Cmt Eki 22, 2022 11:46 am

Computer_Berkay yazdı: Sal Tem 19, 2022 10:54 pm Merhaba, size tavsiyem bence Bilg. Mühendisligi yazin. Matematik de olsa sorun olmayacagini söylemistik ama sanirim halen tam olarak anlayamadiniz. Kendi iciniz rahat olsun istiyosaniz bence Bilg. mühendisligi yazin gitsin kafa karistirmaya gerek yok diye düsünüyorum.
Selamlar, ben bu sene Gemi Makineleri Mühendisliği kazandım ama İTÜ'de fakülte Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi olarak geçiyor Mühendislik fakültesi değil ama ben Almanya'da Informatik için başvuru yapacağım, bölüm mühendislik olmasına rağmen fakülte adı sakat olduğu için sorun çıkar mı acaba?

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cmt Eki 22, 2022 7:51 pm

deutschequalitat yazdı: Cmt Eki 22, 2022 11:46 am Selamlar, ben bu sene Gemi Makineleri Mühendisliği kazandım ama İTÜ'de fakülte Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi olarak geçiyor Mühendislik fakültesi değil ama ben Almanya'da Informatik için başvuru yapacağım, bölüm mühendislik olmasına rağmen fakülte adı sakat olduğu için sorun çıkar mı acaba?
Merhaba, sansinizi deneyin isterseniz bence kabul edilebilir ama sorun da olabilir etrafimda buna benzer bir sey görmedim o yüzden kesin bir sey diyemeyecem :?
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering