Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Okul Seçimi Yapmam Gerek

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
whateven

Okul Seçimi Yapmam Gerek

Mesaj gönderen whateven » Pzr Tem 17, 2022 5:36 pm

Arkadaşlar merhaba vize görüşmem 7 gün sonra ve ben hala hangi okula gitmek istediğime karar veremedim.
Belki fikir verirsiniz diye burada sormak istedim. Lisans için gidiyorum ve bölümler 100% ingilizce. 3 okul arasında kaldım.

1- Jade Hochschule- international business studies (Wilhelmshaven'da)
2- Trier Hochschule- international business (Trier'de)
3- Fachschule Südwestfalen- international business with informatics (Soest'da)

Çok araştırdım aslında ama kişisel olarak bir şeyler bilen, duyan vardır belki. Hepsi nazaran küçük okullar oldukları için
internette pek de bir şey yok zaten.

bar2an

Re: Okul Seçimi Yapmam Gerek

Mesaj gönderen bar2an » Pzr Tem 17, 2022 7:15 pm

whateven yazdı: Pzr Tem 17, 2022 5:36 pm Arkadaşlar merhaba vize görüşmem 7 gün sonra ve ben hala hangi okula gitmek istediğime karar veremedim.
Belki fikir verirsiniz diye burada sormak istedim. Lisans için gidiyorum ve bölümler 100% ingilizce. 3 okul arasında kaldım.

1- Jade Hochschule- international business studies (Wilhelmshaven'da)
2- Trier Hochschule- international business (Trier'de)
3- Fachschule Südwestfalen- international business with informatics (Soest'da)

Çok araştırdım aslında ama kişisel olarak bir şeyler bilen, duyan vardır belki. Hepsi nazaran küçük okullar oldukları için
internette pek de bir şey yok zaten.
selamlar, ben halihazırda soest'ta okuyorum ve genel olarak memnunum. soest kucuk ve sosyal bir sehir, eyalet icindeki büyük sehirlere de gayet yakin. is bulmakta ve sosyal cevremi oluşturmakta zorlanmadim.

ama sizin burada dikkat etmeniz gereken bölüm olmalı. çünkü benim bolumde informatics dersleri ağır basıyor ve yatkinliginiz yoksa zorlanabilirsiniz.

jade hakkinda bir fikrim olmasa da sahsi gorusum trieri secmemeniz. turkiyeden almanyaya gidip sifirdan bir hayata başlayacak insanlar için ozellikle sosyal olmak uzere bircok sebeple buyuk birkac metropole yakin olunmasının cok faydası var.

whateven

Mesaj gönderen whateven » Pzt Tem 18, 2022 3:25 am

bar2an yazdı: Pzr Tem 17, 2022 7:15 pm selamlar, ben halihazırda soest'ta okuyorum ve genel olarak memnunum. soest kucuk ve sosyal bir sehir, eyalet icindeki büyük sehirlere de gayet yakin. is bulmakta ve sosyal cevremi oluşturmakta zorlanmadim.

ama sizin burada dikkat etmeniz gereken bölüm olmalı. çünkü benim bolumde informatics dersleri ağır basıyor ve yatkinliginiz yoksa zorlanabilirsiniz.

jade hakkinda bir fikrim olmasa da sahsi gorusum trieri secmemeniz. turkiyeden almanyaya gidip sifirdan bir hayata başlayacak insanlar için ozellikle sosyal olmak uzere bircok sebeple buyuk birkac metropole yakin olunmasının cok faydası var.
İnformatik ilgimi çekmiyor değil ama çok da bilgim olduğu söylenemez.

Aslında Trier de güzel bir şehire benziyor, siz Soest'deki kişisel tecrübelerinizden dolayı mı Trier'i önermiyorsunuz?

bar2an

Mesaj gönderen bar2an » Pzt Tem 18, 2022 6:19 am

whateven yazdı: Pzt Tem 18, 2022 3:25 am İnformatik ilgimi çekmiyor değil ama çok da bilgim olduğu söylenemez.

Aslında Trier de güzel bir şehire benziyor, siz Soest'deki kişisel tecrübelerinizden dolayı mı Trier'i önermiyorsunuz?
ben üniversite tercihi yaparken büyük şehirlere yakın olacak şekilde yapmıştım. dediğim gibi özellikle ingilizce konusan biri icin is bulmak, sosyalleşmek gibi olanaklar büyük şehirlerde daha kolay. soestta yaşamama rağmen işim ve bircok arkadaşım dortmundda 40 dakika içinde ulaşabiliyorum. ancak dediğim gibi bu şahsi görüşüm, belki trier sizin için daha uygundur.