Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize başvurusunda dil belgesinin eksik olması

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Gmzky

Vize başvurusunda dil belgesinin eksik olması

Mesaj gönderen Gmzky » Cmt Tem 16, 2022 5:04 pm

Merhabalar, ben Almanya’daki öğretim dili %100 İngilizce olan bir lisans programından kabul aldım. Başvurduğum üniversite Almanca yeterlilik istemiyor ama vize başvurusunda Almanca yeterliliği istendiğinden yani daha doğrusu olması çok daha iyi olur deniliyor bende A2 Almanca sınavına gireceğim fakat sınav sonucum vize randevuma yetişmiyor .Vize randevuma eksik belgeyle gitmek zorundayım. Sonucumu daha sonra konsolosluğa göndermek için tekrar mı randevu almam gerekiyor yoksa mail olarak mı atacağım ,dil sertifikalarını daha sonradan gönderen arkadaşlar bir sorun oldu mu ,vize kabulünüzü olumsuz etkiledi mi ? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

bar2an

Re: Vize başvurusunda dil belgesinin eksik olması

Mesaj gönderen bar2an » Cmt Tem 16, 2022 7:54 pm

Gmzky yazdı: Cmt Tem 16, 2022 5:04 pm Merhabalar, ben Almanya’daki öğretim dili %100 İngilizce olan bir lisans programından kabul aldım. Başvurduğum üniversite Almanca yeterlilik istemiyor ama vize başvurusunda Almanca yeterliliği istendiğinden yani daha doğrusu olması çok daha iyi olur deniliyor bende A2 Almanca sınavına gireceğim fakat sınav sonucum vize randevuma yetişmiyor .Vize randevuma eksik belgeyle gitmek zorundayım. Sonucumu daha sonra konsolosluğa göndermek için tekrar mı randevu almam gerekiyor yoksa mail olarak mı atacağım ,dil sertifikalarını daha sonradan gönderen arkadaşlar bir sorun oldu mu ,vize kabulünüzü olumsuz etkiledi mi ? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.
ingilizce dil yeterlilik sertifikanız var mı?

Gmzky

Mesaj gönderen Gmzky » Cmt Tem 16, 2022 8:02 pm

bar2an yazdı: Cmt Tem 16, 2022 7:54 pm ingilizce dil yeterlilik sertifikanız var mı?
evet ,okulun istediği yeterlilikte IELTS belgesine sahibim

bar2an

Mesaj gönderen bar2an » Cmt Tem 16, 2022 8:07 pm

Gmzky yazdı: Cmt Tem 16, 2022 8:02 pm evet ,okulun istediği yeterlilikte IELTS belgesine sahibim
o zaman bir sorun olmayacaktır. ingilizce lisans kabulu için konsolosluk görüşmesinde 4-5 formalite icabı almanca soru soruldu sadece. bu durum sizin eksik belgeniz ve/veya vize sürecinizi olumsuz etkileyecek bir durum değil.

Gmzky

Mesaj gönderen Gmzky » Cmt Tem 16, 2022 8:11 pm

bar2an yazdı: Cmt Tem 16, 2022 8:07 pm o zaman bir sorun olmayacaktır. ingilizce lisans kabulu için konsolosluk görüşmesinde 4-5 formalite icabı almanca soru soruldu sadece. bu durum sizin eksik belgeniz ve/veya vize sürecinizi olumsuz etkileyecek bir durum değil.
çok teşekkür ederim yanıtınız için dil konusunda çok endişeleniyordum, siz de mi dili İngilizce olan bir lisans programına başvurmuştunuz ? Vize süreci hakkında bilgilendirebilirsiniz çok yararlı olur

bar2an

Mesaj gönderen bar2an » Cmt Tem 16, 2022 8:16 pm

Gmzky yazdı: Cmt Tem 16, 2022 8:11 pm çok teşekkür ederim yanıtınız için dil konusunda çok endişeleniyordum, siz de mi dili İngilizce olan bir lisans programına başvurmuştunuz ? Vize süreci hakkında bilgilendirebilirsiniz çok yararlı olur
evet ocakta izmir konsolosluğunda gerçekleştirdim görüşmemi. ingilizce lisans kabul mektubu dahil olmak uzere ielts ve istenen evrakları eksiksiz götürdüm. görüşme çok sakin geçti, kendinizi tanıtacak almanca birkaç cümle söyler misiniz sorusu dışında almancaya dair bir konuşma geçmedi.

4 hafta içinde ise ulaştı vizem.

Gmzky

Mesaj gönderen Gmzky » Cmt Tem 16, 2022 8:24 pm

bar2an yazdı: Cmt Tem 16, 2022 8:16 pm evet ocakta izmir konsolosluğunda gerçekleştirdim görüşmemi. ingilizce lisans kabul mektubu dahil olmak uzere ielts ve istenen evrakları eksiksiz götürdüm. görüşme çok sakin geçti, kendinizi tanıtacak almanca birkaç cümle söyler misiniz sorusu dışında almancaya dair bir konuşma geçmedi.

4 hafta içinde ise ulaştı vizem.
Tekrardan çok teşekkür ederim birkaç sorum daha olacaktı
Motivasyon mektubu vs .belgelerinizi İngilizce'ye mi Almanca'ya mı çevirdiniz ? ve Almanca dil sertifikası koydunuz mu ?

bar2an

Mesaj gönderen bar2an » Cmt Tem 16, 2022 8:26 pm

Gmzky yazdı: Cmt Tem 16, 2022 8:24 pm Tekrardan çok teşekkür ederim birkaç sorum daha olacaktı
Motivasyon mektubu vs .belgelerinizi İngilizce'ye mi Almanca'ya mı çevirdiniz ? ve Almanca dil sertifikası koydunuz mu ?
hayır almanca dil bilgim yok denilecek seviyedeydi zaten dolayısıyla hiçbir belge sunmadim, mektubu ingilizce yazdım ve orijinali turkce olan bütün belgeleri ingilizceye cevirdim.

Gmzky

Mesaj gönderen Gmzky » Cmt Tem 16, 2022 8:31 pm

bar2an yazdı: Cmt Tem 16, 2022 8:26 pm hayır almanca dil bilgim yok denilecek seviyedeydi zaten dolayısıyla hiçbir belge sunmadim, mektubu ingilizce yazdım ve orijinali turkce olan bütün belgeleri ingilizceye cevirdim.
tekrardan çok sağ olun

tekamolo

Mesaj gönderen tekamolo » Cmt Tem 16, 2022 11:30 pm

bar2an yazdı: Cmt Tem 16, 2022 8:26 pm hayır almanca dil bilgim yok denilecek seviyedeydi zaten dolayısıyla hiçbir belge sunmadim, mektubu ingilizce yazdım ve orijinali turkce olan bütün belgeleri ingilizceye cevirdim.
Merhaba, acaba vize görüşmesinde göstereceğimiz ÖSYM yerleştirme belgesi ıslak imzalı mı olmalı? Yoksa internet üzerinden çıktı almak yeterli midir? siz nasıl yaptınız

bar2an

Mesaj gönderen bar2an » Pzr Tem 17, 2022 12:20 am

tekamolo yazdı: Cmt Tem 16, 2022 11:30 pm Merhaba, acaba vize görüşmesinde göstereceğimiz ÖSYM yerleştirme belgesi ıslak imzalı mı olmalı? Yoksa internet üzerinden çıktı almak yeterli midir? siz nasıl yaptınız
merhaba, osym sitesinden indirdiğim belgeyi çevirip götürdüm. sorun olmadı zaten bildiğim kadarıyla e imzali o belgeler.

tekamolo

Mesaj gönderen tekamolo » Pzr Tem 17, 2022 4:40 am

bar2an yazdı: Pzr Tem 17, 2022 12:20 am merhaba, osym sitesinden indirdiğim belgeyi çevirip götürdüm. sorun olmadı zaten bildiğim kadarıyla e imzali o belgeler.
Çok teşekkür ederim. Bir de şey sorabilir miyim, hani her orijinal belgenin 2 fotokopisi isteniyor ya, tercüme edilmiş belgeri türkçe orijinal+ çevrilmiş hali + çevrilmiş halinin 2 fotokopisi olarak mı götüreceğiz?

bar2an

Mesaj gönderen bar2an » Pzr Tem 17, 2022 12:09 pm

tekamolo yazdı: Pzr Tem 17, 2022 4:40 am Çok teşekkür ederim. Bir de şey sorabilir miyim, hani her orijinal belgenin 2 fotokopisi isteniyor ya, tercüme edilmiş belgeri türkçe orijinal+ çevrilmiş hali + çevrilmiş halinin 2 fotokopisi olarak mı götüreceğiz?
yanlis hatirlamiyorsam zaten cevrilmis dedigimiz belgeler asılları ile birlikte zimbalanmis ve mühürlenmiş şekilde teslim ediliyor, bu dosyanin asli ile birlikte 2 kopyasini alsaniz yeter. eger farkli bir sekilde teslim edilirse size belgeler tavsiyem yanınızda iki halinin de orijinalini ve kopyalarini bulundurun.

Gmzky

Mesaj gönderen Gmzky » Pzr Tem 17, 2022 12:37 pm

bar2an yazdı: Pzr Tem 17, 2022 12:09 pm yanlis hatirlamiyorsam zaten cevrilmis dedigimiz belgeler asılları ile birlikte zimbalanmis ve mühürlenmiş şekilde teslim ediliyor, bu dosyanin asli ile birlikte 2 kopyasini alsaniz yeter. eger farkli bir sekilde teslim edilirse size belgeler tavsiyem yanınızda iki halinin de orijinalini ve kopyalarini bulundurun.
Belgelerin fotokopisini konsoloslukta mı çektirdiniz ? Bildiğim kadarıyla onlarda tasdik ve onay işlemi yapıyor

bar2an

Mesaj gönderen bar2an » Pzr Tem 17, 2022 12:41 pm

Gmzky yazdı: Pzr Tem 17, 2022 12:37 pm Belgelerin fotokopisini konsoloslukta mı çektirdiniz ? Bildiğim kadarıyla onlarda tasdik ve onay işlemi yapıyor
öyle olduğunu duymuştum lakin ben görüşme öncesi hallettim. ki görüşmeye gittiğimde sadece mulakat yaptığım banko açıktı ve içeride birkaç kişi vardı. sansa birakmayin derim ben

tekamolo

Mesaj gönderen tekamolo » Pzr Tem 17, 2022 2:11 pm

Gmzky yazdı: Pzr Tem 17, 2022 12:37 pm Belgelerin fotokopisini konsoloslukta mı çektirdiniz ? Bildiğim kadarıyla onlarda tasdik ve onay işlemi yapıyor
Yanında zaten orijinal belgeyi de goturdugunuz için sıradan fotokopi yetiyormuş. En azından ben forumda böyle okudum

yigitstn

Mesaj gönderen yigitstn » Pzt Tem 18, 2022 8:35 am

Merhaba, rica etsem vizede sunduğun motivasyon mektubunda kısaca nelere değindiğinden bahsedebilir misin senin için sakıncası yoksa? Teşekkürler