Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 8 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
berrak tutkum

Mesaj gönderen berrak tutkum » Çrş Eyl 08, 2010 6:32 pm

Endoplazmik, ups de zaten isim,soyisim,adres yaziyor,islem takibi yoktur yaziyor birde,zaten kargoya verildigi zaman pasaport telefona mesaj gonderiyorlar,bende vize bekliyorum agustosun 6 sinda basvuruda bulundum,eylul un 1 inde benimde kursum basliyordu fakat hala vize sonucum gelmedi 4 hafta oldu,birde konsoloslugu arayip sormaniza gerek yok cunku vizeyi veren konsolosluk degil,almanyada yabancilar subesi,konsolosluga ulasamayinca sikintiya girmeyin..

maykireos

Mesaj gönderen maykireos » Prş Eyl 09, 2010 8:43 pm

Arkadaslar oncelikle herkesin bayramini kutlarim. Bu ayin 6sinda Izmir alman konsoloslugunda vize gorusmesine gittim. Gorusme gayet olumlu gecti ve dun alman konsoloslugunun sitesinde yayinladigi olumlu sonuc pdf inde benim barkod numaramin oldugunu gordum :S. Bunun anlami kabul mu aldim yoksa red cevaplari da burdan mi yayinlaniyorr panik yaptim..

hasanakkus

Mesaj gönderen hasanakkus » Prş Eyl 09, 2010 9:08 pm

hangi vizeye basvurmustun?
uk

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Eyl 09, 2010 9:10 pm

Cok erken geliyorsa,pek iyiye yorumlanmaz..

maykireos

Mesaj gönderen maykireos » Prş Eyl 09, 2010 9:12 pm

Ogrenci adayi vizesi icin basvurmustum. Pazartesi gunu gorcez bakalim. Ama merak ettigim su ki orda olumlu sonuc listesi yaziyor ve barkod numarasi burda yazanlar pasaportlarini getirip vizelerini alabilir falan yaziyor o yuzden olumlu mu degil mi supheye dustum. Red cevaplari da burdan mi yayinlaniyor ki ?

hasanakkus

Mesaj gönderen hasanakkus » Prş Eyl 09, 2010 9:23 pm

evet soyledigin sistemi biliyorum.

izmir almanbaskonsoloslugundaki vize sonuclari bolumunde pdf dosyasi var, eger bu dosyada numaran varsa vizen cikmis demektir,

ama daha pazartesi basvurmussun vizeye 4gunde onay vermeleri mumkun mu bilmiyorum.

vize alirsan rekor kirarsin bence :)
uk

maykireos

Mesaj gönderen maykireos » Prş Eyl 09, 2010 9:29 pm

4 gun bile degil 2 gun :S umarim olumludur yaaa

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Cum Eyl 10, 2010 4:09 am

numaran yazdiysa almissin vizeni hayirlisi olsun beni aylarca ugrastiran konsolosluk 4 gundede verebiliyormus demekki vize.

deeply disturbed

Mesaj gönderen deeply disturbed » Cmt Eyl 11, 2010 11:47 am

Merhaba, ben de 8 eylulde Izmir konsoloslugunda gorusmeye gittim. gorusmem saat 9.30\'daydi. kalabalalik olmadigi icin vaktinde iceri aldilar. bir gorevli tum evraklarima tek tek bakti, gerekli olmayanlari bana geri verdi, gorusme esnasinda istenirse verirsin dedi. pasaportum, basvuru formlarim, kabul belgem, diplomam, transcriptim, ZDP dil sertifikam, bloke hesap formum, seyahat saglik sigortam, okulun maille yolladigi kabul belgesi ve oryantasyon tarihleri ( bunu da hangi tarihte orda olmam gerektigini gorebilsin diye koymustum) ve en ustte de niyet mektubum. asagi yukari 15 dk sonra siram geldi. gorevli bana nerdeyse hicbir sey sormadi, sadece formlarda ya da diger belgelerde yazanlari teyit ettirdi, cevabi evet olan sorular sordu genelde:) bolumun Sehir ve Bolge Planlama mi dedi, evet dedim, nolcak bu Izmir\'in hali falan diye muhabbet etmeye basladik. sonra niyet mektubumu okudu ama hicbir sey soylemedi. madride gitmissin neden dedi, gezmek icin dedim. kabul belgemi inceledi, bu pek kabul belgesi gibi degil orda hangi bolumde okuyacagini yazmamislar dedi,( hakkaten yazmiyor cok ilginc) ben de maille goderdikleri kabul belgesinde oldugunu soyledim. ama gorevli fotokopisini koymayi unutmus, kos hemen cektir gel dedi. allahtan icerde fotokopi makinasi vardi. sonra imzalamamislar kabul belgesini dedi. ben de sustum kaldim, aman imzalamazlarsa imzalamasinlar dedi. orda Stadtebau okuyacaksin, burda da mi onu okudun dedi, burda okudugum bolumun almancasini soyledim, pek bi hosuna gitti tesekkur etti:)))kurs yapicak misin dedi, ben de orda okulun sokacagi sinava bagli bilemiyorum, sinav 27 eylulde dedim. yetisemezsin 1 ekimden once alamazsin dedi. bi terslik olmazsa 1 ekimde cikar ama sanmiyorum aksilik olcagani dedi. sonra da barkod numaramin yazdigi bir kagit verdi, uzerine SCHWEIGEFRIST gibi bisi yazdi, 1 ekime kadar aksi bi yanit gelmezse vize verilecek demekmis.
genel olarak olumlu gecti. tam olarak 10.30 da cikmistim konsolosluktan. simdi beklemedeyim bakalim, umarim gorevlinin dedigi gibi 1 ekimde alabilirim.
buarada forum yoneticilerine ve uyelere cok tesekkur ederim, gercekten cok faydalandim. burda ogrendiklerim dogrultusunda eksigim gedigim olmadan kendime guvenerek gittim gorusmeye. umarim hepimiz istedigimiz zamanda istedigimiz yerlerde olabiliriz. gorusmek uzere.

ybrk

Mesaj gönderen ybrk » Sal Eyl 14, 2010 11:47 am

13 Agustos\'ta basvurmustum, 14 Eylul\'de vizem geldi.
90 gunluk, sadece Almanya icin gecerli ve coklu giris cikis mumkun.

Darisi basiniza diyorum

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Sal Eyl 14, 2010 1:36 pm

hayirlisi olsun

duffie

Mesaj gönderen duffie » Çrş Eyl 15, 2010 11:07 am

26 Temmuzda vize gorusmesine gittim. Sonucu ogrenmek icin arife gunu yabancilar dairesini aradim 4 Eylul de evraklarini gonderdik dediler. Pazartesi Istanbul Konsoloslugunu aradim. Takip numarasini verdim. Henuz sonuclanmamis dediler. Yabancilar dairesinin soylediklerini ilettim. Telefonda bir sure bekletti ve sizden ek evrak talep edildi mi dediler. Hayir dedim. Bugun sizi telefonla arayabilirler. Evraginiz mudurun odasinda (bu da ne demekse?) dediler. Dun ve bugun kulagim telefona yapisircasina ariyorum ama surreeekkli mesgul!! Ne yapacagimi sasirdim :help

maykireos

Mesaj gönderen maykireos » Çrş Eyl 15, 2010 5:12 pm

Evet arkadaslar bugun gidip vizemi aldim. Ogrenci adayi vizesi vermisler. Vize de studienbewerber erwerbstatigkeit nicht gestattet
aufenthaltsanzeige nach einreise abh. hagen stv. Diye yaziyor. Bu tam olarak ne anlama gelmekte acaba? Ayrica sanirim vize rekoru bana gecti 6 eylulde basvurdum 8 eylulde kabul aldim ayrica garantor belgesi ile basvurdum. Umarim herkesin vizesi boyle cikarrr

berrak tutkum

Mesaj gönderen berrak tutkum » Çrş Eyl 15, 2010 6:10 pm

Merhaba arkadaslar.Benim size bir sorum olacak,bilen arkadaslar varsa yardimci olabilirlerse sevinirim.6 agustosta vize basvurusunda bulundum istanbuldan,eksik evrak olarakta iyi niyet mektubu ve ozgecmis istediler,onlarida 9 agustosta teslim ettim,vize beklemekteyim bugun 36 gun oldu 1 eylulde almanca kursu basliyordu,garantorum essende yabancilar subesine evraklarimi sormus fakat oraya boyle bir evrak gelmedigini belirtmisler,benim merak ettigim herkesin evraklarini yabancilar subesine gonderiyorlar mi,vize yi asil veren yabancilar subesi mi,ben bunu ogrenmek istiyorum,normalinin bu sekilde oldugunu biliyordum,bu surec bu sekilde mi gerceklesiyor,yoksa benim evraklarim hala yabancilar subesine gitmemis mi? Cevaplariniz icin simdiden tesekkurler...

hasanakkus

Mesaj gönderen hasanakkus » Çrş Eyl 15, 2010 11:24 pm

[quote]ybrk tarafindan yazilan metin:

Darisi basiniza diyorum[/quote]

schengen vizesi aldin sanirim?
uk

ybrk

Mesaj gönderen ybrk » Prş Eyl 16, 2010 1:15 am

[quote]hasanakkus tarafindan yazilan metin:
[quote]ybrk tarafindan yazilan metin:

Darisi basiniza diyorum[/quote]

schengen vizesi aldin sanirim?[/quote]

Schengen degil, daha once aldigim vizelerle karsilastirdim. Daha once turistik aldiklarimda "Schengen Ulkelerinde Gecerlidir" yaziyordu
Bunda sadece "Almanya\'da gecerlidir" yaziyor

Vize tipi zaten "D"

Direkt olarak ogrenci vizesi zaten aciklamalar kisminda "yuksek lisans" diye belirtmisler

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Eyl 16, 2010 3:41 am

[quote]maykireos tarafindan yazilan metin:
Evet arkadaslar bugun gidip vizemi aldim. Ogrenci adayi vizesi vermisler. Vize de studienbewerber erwerbstatigkeit nicht gestattet
aufenthaltsanzeige nach einreise abh. hagen stv. Diye yaziyor. Bu tam olarak ne anlama gelmekte acaba? Ayrica sanirim vize rekoru bana gecti 6 eylulde basvurdum 8 eylulde kabul aldim ayrica garantor belgesi ile basvurdum. Umarim herkesin vizesi boyle cikarrr[/quote]

Tebrikler maykireos.
Studienbewerber ; universite ogrenci adayi
erwerbstatigkeit nicht gestattet ; Calisma iznin yok
aufenthaltsanzeige nach einreise abh. hagen stv ; Oturma izni icin basvuracagin yabancilar dairesi Hagen.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Eyl 16, 2010 3:48 am

[quote]berrak tutkum tarafindan yazilan metin:
Merhaba arkadaslar.Benim size bir sorum olacak,bilen arkadaslar varsa yardimci olabilirlerse sevinirim.6 agustosta vize basvurusunda bulundum istanbuldan,eksik evrak olarakta iyi niyet mektubu ve ozgecmis istediler,onlarida 9 agustosta teslim ettim,vize beklemekteyim bugun 36 gun oldu 1 eylulde almanca kursu basliyordu,garantorum essende yabancilar subesine evraklarimi sormus fakat oraya boyle bir evrak gelmedigini belirtmisler,benim merak ettigim herkesin evraklarini yabancilar subesine gonderiyorlar mi,vize yi asil veren yabancilar subesi mi,ben bunu ogrenmek istiyorum,normalinin bu sekilde oldugunu biliyordum,bu surec bu sekilde mi gerceklesiyor,yoksa benim evraklarim hala yabancilar subesine gitmemis mi? Cevaplariniz icin simdiden tesekkurler...[/quote]

Bu konu tam bir muamma..Benim tahminimce vizeler Almanya\'ya gonderilmiyor onemli olan konsolosluklarin onay verip vermemesi..
Cunku 2 gunde vize alan arkadas var ,onun vizeleri ne zaman Almanya\'ya gidecekte geri gonderilecek.Oyalama taktigi sadece.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Eyl 16, 2010 4:02 am

Kilitli