Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vizede İngilizce Tercümeli Belge Göstermek

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
tekamolo

Vizede İngilizce Tercümeli Belge Göstermek

Mesaj gönderen tekamolo » Prş Tem 07, 2022 2:22 pm

Yakında vize görüşmem var. Ancak orijinali Türkçe olan belgelerim İngilizceye tercüme edildi, Almancaya değil.

Idata'nın belge listesinde Türkçe belgelerin "Almanca tercümeli" olması gerektiği yazıyor. Ve okuduğum kadarıyla çoğu kişi de Almanca'ya tercüme ettirmiş. Ben İngilizce tercümeli götürürsem sorun çıkma ihtimali var mı?

Broody

Re: Vizede İngilizce Tercümeli Belge Göstermek

Mesaj gönderen Broody » Cum Tem 08, 2022 1:25 pm

tekamolo yazdı: Prş Tem 07, 2022 2:22 pm Yakında vize görüşmem var. Ancak orijinali Türkçe olan belgelerim İngilizceye tercüme edildi, Almancaya değil.

Idata'nın belge listesinde Türkçe belgelerin "Almanca tercümeli" olması gerektiği yazıyor. Ve okuduğum kadarıyla çoğu kişi de Almanca'ya tercüme ettirmiş. Ben İngilizce tercümeli götürürsem sorun çıkma ihtimali var mı?
Almanca, İngilizce ve Fransızca Avrupa Birliği resmi dilleri olduğu için bu dildeki orjinal belgelerde tercümeye gerek yok. Ama Türkçe'den Almanca yerine İngilizceye tercüme ettirmeniz biraz garip olmuş :)

tekamolo

Re: Vizede İngilizce Tercümeli Belge Göstermek

Mesaj gönderen tekamolo » Cum Tem 08, 2022 1:27 pm

Broody yazdı: Cum Tem 08, 2022 1:25 pm Almanca, İngilizce ve Fransızca Avrupa Birliği resmi dilleri olduğu için bu dildeki orjinal belgelerde tercümeye gerek yok. Ama Türkçe'den Almanca yerine İngilizceye tercüme ettirmeniz biraz garip olmuş :)
Konsolosluğa mail attım olur dediler