Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sprachkurs und Studium - Oturum uzatma 36f

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
io94

Sprachkurs und Studium - Oturum uzatma 36f

Mesaj gönderen io94 » Pzt Tem 04, 2022 11:48 am

Merhaba arkadaşlar,

2021 ekim ayında 36 vizesiyle Almanya'ya geldim. Vizemde Sprachkurs und Studium yazıyor. Vize ilk 6 aylık verildi. Dil kursum henüz bitmediğinden vizemi 6 ay daha uzattırdım. Haziran sonunda TELC C1 Hochschule sınavına girdim. Dil sınavı sonucum 15 temmuz'daki son başvuru tarihine yetişmeyebilir. Bazı okullar dil belgesini teslim için kayıt dönemine 15 ağustos'a kadar süre veriyorlar. Ancak olur da sınavı geçemezsem ve dil belgemi yetiştiremezsem, buradaki oturumumu 6 ay ya da bir yıl daha uzatma şansım var mı? Açıkçası Almancamın henüz yeterli olduğunu da düşünmüyorum.

Studiumvorbereitende Visum olduğu için 2 yıla kadar uzatabileceğimi tahmin ediyorum, en azından internetteki bilgi bu şekilde. Benzer bir deneyim yaşayan var mı acaba?

bengizzz

Re: Sprachkurs und Studium - Oturum uzatma 36f

Mesaj gönderen bengizzz » Pzt Haz 05, 2023 9:42 am

io94 yazdı: Pzt Tem 04, 2022 11:48 am Merhaba arkadaşlar,

2021 ekim ayında 36 vizesiyle Almanya'ya geldim. Vizemde Sprachkurs und Studium yazıyor. Vize ilk 6 aylık verildi. Dil kursum henüz bitmediğinden vizemi 6 ay daha uzattırdım. Haziran sonunda TELC C1 Hochschule sınavına girdim. Dil sınavı sonucum 15 temmuz'daki son başvuru tarihine yetişmeyebilir. Bazı okullar dil belgesini teslim için kayıt dönemine 15 ağustos'a kadar süre veriyorlar. Ancak olur da sınavı geçemezsem ve dil belgemi yetiştiremezsem, buradaki oturumumu 6 ay ya da bir yıl daha uzatma şansım var mı? Açıkçası Almancamın henüz yeterli olduğunu da düşünmüyorum.

Studiumvorbereitende Visum olduğu için 2 yıla kadar uzatabileceğimi tahmin ediyorum, en azından internetteki bilgi bu şekilde. Benzer bir deneyim yaşayan var mı acaba?
Merhaba, ben de şu an sizinle aynı durumdayım. Nasıl bir yol izlediniz acaba bana yardımcı olabilir misiniz?