Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

KLINIK PSIKOLOJI YÜKSEK LISANS

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
student9494

KLINIK PSIKOLOJI YÜKSEK LISANS

Mesaj gönderen student9494 » Cmt Mar 16, 2019 4:26 pm

Merhaba arkadaşlar yeni kayıt oldum yardımcı olan olursa sevinirim. Psikoloji bölümünden mezun olacağım kendi imkanlarımla almanca öğreniyorum okul ortalamam şu an 3.22/4 Ben almanyada Göttingen Üniversitesi veya Braunschweig Üniversitesi Klinik psikoloji programına başvurmak istiyorum ama kabul edilme şansım var mıdır.? Almanya'daki dayım benim için sormuş ama oradaki sekreter çok zor falan demiş ama ben yine de başvuru yapacağım Tecrübeli olanlar lütfen bilgilendirsin

Bilker

Re: KLINIK PSIKOLOJI YÜKSEK LISANS

Mesaj gönderen Bilker » Pzr Mar 17, 2019 11:30 pm

ortalaman cok iyi aslinda kabul sansin yüksek bence.

student9494

Mesaj gönderen student9494 » Pzt Mar 18, 2019 12:52 am

Türkiye için iyi bir ortalama demiş, sanırım fazla başvuru varmış o sebeple öyle bir şey söylemiş olabilir. Yine de şansımı deneyeceğim 😊

Zeynep Zengin

Mesaj gönderen Zeynep Zengin » Cmt Tem 02, 2022 2:05 am

Merak ettim sonuçlandı mi ? Şuan ben de bu tür bir araştırma içerisindeyim.

io94

Mesaj gönderen io94 » Pzt Tem 04, 2022 11:33 am

Merhabalar,

Ben de Psikoloji lisansı için araştırma yapıyorum bir süredir. Öğrendiğime göre psikoloji lisans öğrencilerinin üzerinde yüksek not baskısı çok fazlaymış. Çünkü master için üniversitelerin çok yüksek not beklentisi varmış. (Alman youtuberları da dinledim) Buradan NC puanı hesaplamanızı yapabilirsiniz. https://msingermany.co.in/german-grade-calculator/

3.22 GPA, 1.78 NC'ye denk geliyor. Bir alman arkadaşımın dediğine göre sondaki rakam sayılmıyormuş. Yani 1.8'e yuvarlanmaz, 1,7 diye hesaplanır, diyor. En azından onun bildiği böyle. Yabancı öğrencilere özel ya da eyaletlere özel bir hesaplama var mı bilmiyorum.
Yüksek bir dil puanı ve iyi bir motivasyon mektubuyla şansınızı deneyebilirsiniz. Okullar genelde Telc C1 Hochschule istiyor. Bazı okullar bu sınavda befridigend ve üzerine not almanızı bekliyorlar. Bunun için de ciddi bir çalışma gerekiyor. Tabii bu araştırmalarım lisans için, masterda daha yüksek seviye isteyip istemediklerini bilmiyorum.

Giessen ve Magdeburg'un NC puanı lisans için 1.5'ti. Buralara da başvurabilirsiniz :) Her ihtimale karşı psikoloji lisansıyla başvurabileceğiniz başka bölümleri de deneyebilirsiniz. Çünkü aslında gayet iyi bir not ortalamanız var. Eğer klinik yüksek lisansa hemen kabul alamazsanız, tekrar tekrar deneyebilirsiniz böylece. Öğrendiğim kadarıyla Almanlar da bunu tekrar tekrar denemek durumunda kalabiliyorlar bu yüksek not baskısından ötürü.