Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'daki universitelerin not ortalama degerlendirmeleri

Studieren in Deutschland
Kaan93

Mesaj gönderen Kaan93 » Pzr Eyl 12, 2010 9:28 pm

Merhaba arkadaslar,

bu Web sayfasinda miydi hatirlamiyorum ama bir not tablosu vardi bir karsilastirma yapmak istiyorum. Ornegin 0-30 arasi not olarak almanyada ki universitelere kabul edilmek icin bizim bu not sistemimizden hesapladigimiz zaman onlarda neye tekabul ediyor bilen var mi? yada boyle bir tabloyu nerede bulabilirim. Benim diploma notum diyelim ki yuz uzerinden 62 bu almanlarin sistemine gore 2,00 mi yada kac bana lutfen bir ornek verir misiniz?

Tesekkurler

Kaan

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Eyl 13, 2010 1:15 am

gecme notu kacti sizin uni de o da onemli. ama % 62 kesinlikle 2,0 gelmez o kadari biraz iyimserlik olur:)

ywzslm

Mesaj gönderen ywzslm » Pzt Eyl 13, 2010 1:27 am

6 uzerinde 5.26 ile mezun oldum bunun yaninda burs ve proje odullerim bolum baskanlarinda referans mektuplarim ve uzerinde calistigim projeleride ekleyince Koln universtesine kabulum geldi ama yuksek lisasn ta notun cok bi onemi oldugunu sanmiyorum kabul sarti icin.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Eyl 13, 2010 1:29 am

[quote]ywzslm tarafindan yazilan metin:
6 uzerinde 5.26 ile mezun oldum bunun yaninda burs ve proje odullerim bolum baskanlarinda referans mektuplarim ve uzerinde calistigim projeleride ekleyince Koln universtesine kabulum geldi ama yuksek lisasn ta notun cok bi onemi oldugunu sanmiyorum kabul sarti icin.[/quote]

o da basvurdugun universite ve bolume bagli. 6 li bi not sistemi de ilk defa duydum bu arada ama 6 uzerinden 5,26 bitirdiysen oldukca iyi.

ywzslm

Mesaj gönderen ywzslm » Pzt Eyl 13, 2010 11:44 pm

varnaya ilk gittigimde bende zor alistim 6lik sistem 2 kaliyor 1 die bir not yok garip iste bulgar isi diyelim ortalama tuturmak hem kolay hem zor ama calisinca oluyor bakalim almanayada neler gorecegiz hayirlisiyla bir de ciksa su vize