Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

41F Kategorisinden Ulusal Vize için Gereken Evrakların Dili

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ffv97

41F Kategorisinden Ulusal Vize için Gereken Evrakların Dili

Mesaj gönderen ffv97 » Pzt May 09, 2022 9:33 pm

Merhaba arkadaşlar,

İngilizce bir yüksek lisans programından kabul aldım. Tüm belgelerim İngilizce olarak hazır. Vize başvurusu için bu belgeleri İngilizce olarak sunmam yeterli mi yoksa Almanca'ya tercümesini yaptırmam şart mı?

Vakit ayırdığınız için teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: 41F Kategorisinden Ulusal Vize için Gereken Evrakların Dili

Mesaj gönderen Physiker » Prş May 12, 2022 11:29 pm

Ingilizce yeterli.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

elvanabus

Mesaj gönderen elvanabus » Cum Haz 24, 2022 1:09 am

Merhabalar, Ben almanyada ki okuldan yüksek lisans kabul aldım. Eğitim dilim ingilizce. ösd a1 belgem var. ben iDATA'DAN RANDEVU ALDIĞIMDA 41 F geldi. Benim almanca seviyem a1. Bu randevu şeklini değiştirmem mi gerekir yoksa 41f doğru mu?

Tebrik ederim bu arada

ffv97

Mesaj gönderen ffv97 » Cum Haz 24, 2022 10:47 am

Physiker yazdı: Prş May 12, 2022 11:29 pm Ingilizce yeterli.
Geç cevap verdiğim için kusura bakmayın. Teşekkür ederim.

ffv97

Mesaj gönderen ffv97 » Cum Haz 24, 2022 11:03 am

elvanabus yazdı: Cum Haz 24, 2022 1:09 am Merhabalar, Ben almanyada ki okuldan yüksek lisans kabul aldım. Eğitim dilim ingilizce. ösd a1 belgem var. ben iDATA'DAN RANDEVU ALDIĞIMDA 41 F geldi. Benim almanca seviyem a1. Bu randevu şeklini değiştirmem mi gerekir yoksa 41f doğru mu?

Tebrik ederim bu arada
%100 İngilizce olan bir bölümden kabul aldığınızı varsayarak ya %100 İngilizce veren bir okuldan mezun oldunuz ya da İngilizce yeterliliğini kanıtlayacağınız bir belgeniz (TOEFL, IELTS vs.) var. Dolayısıyla 41F'ye başvurmanız gerekir. %100 İngilizce veren bir bölümde okuyacağınız için vize başvurusu dahil herhangi bir Almanca dil sertifikasına ihtiyacınız yok. Ben 31 Mayıs'ta tüm belgelerim İngilizce olacak şekilde iDATA'ya sundum, herhangi bir sorun yaşamadım. Şu sıralar vizemin gelmesini bekliyorum. Teşekkürler.

elvanabus

Mesaj gönderen elvanabus » Cum Haz 24, 2022 4:21 pm

Çok teşekkür ederim, içimi rahatlattınız :) İyi günler dilerim.

surisi

Mesaj gönderen surisi » Cmt Haz 25, 2022 2:08 pm

elvanabus yazdı: Cum Haz 24, 2022 1:09 am Merhabalar, Ben almanyada ki okuldan yüksek lisans kabul aldım. Eğitim dilim ingilizce. ösd a1 belgem var. ben iDATA'DAN RANDEVU ALDIĞIMDA 41 F geldi. Benim almanca seviyem a1. Bu randevu şeklini değiştirmem mi gerekir yoksa 41f doğru mu?

Tebrik ederim bu arada
41F vizesi gelip gelmediğini nasıl anlıyoruz acaba? ben randevu aldım IDATA'dan ancak hangi vize türü olduğunu nasıl anlıycam bilmiyorum

elvanabus

Mesaj gönderen elvanabus » Cmt Haz 25, 2022 10:41 pm

surisi yazdı: Cmt Haz 25, 2022 2:08 pm 41F vizesi gelip gelmediğini nasıl anlıyoruz acaba? ben randevu aldım IDATA'dan ancak hangi vize türü olduğunu nasıl anlıycam bilmiyorum
merhaba, idatanın verdiği randevu sayfasından gerekli evrakları indir gibi bir kısmı var ordan bakabilirsiniz

surisi

Mesaj gönderen surisi » Cmt Haz 25, 2022 11:43 pm

ffv97 yazdı: Cum Haz 24, 2022 11:03 am %100 İngilizce olan bir bölümden kabul aldığınızı varsayarak ya %100 İngilizce veren bir okuldan mezun oldunuz ya da İngilizce yeterliliğini kanıtlayacağınız bir belgeniz (TOEFL, IELTS vs.) var. Dolayısıyla 41F'ye başvurmanız gerekir. %100 İngilizce veren bir bölümde okuyacağınız için vize başvurusu dahil herhangi bir Almanca dil sertifikasına ihtiyacınız yok. Ben 31 Mayıs'ta tüm belgelerim İngilizce olacak şekilde iDATA'ya sundum, herhangi bir sorun yaşamadım. Şu sıralar vizemin gelmesini bekliyorum. Teşekkürler.
motivasyon mektubunuzda mı İngilizceydi acaba yoksa Almanca mı teslim ettiniz

sedakarakus

Mesaj gönderen sedakarakus » Pzr Haz 26, 2022 6:04 pm

Merhabalar, bir sorum olacaktı. Almanyadan yüksek lisans kabülüm var. Ben vize görüşmesi için idata ankara ofisinden çağırıldım . Herhangi bir sorun yaşadınız mı acaba idata ofislerinde? Konsolosluktan farklı olarak neler oluyor ? Konsolosluk çıkması daha iyi olmaz mıydı? İdata'dan Konsolosluğa gönderilmesi gelmesi falan nerden işler daha da uzar mı? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

ffv97

Mesaj gönderen ffv97 » Pzt Haz 27, 2022 11:48 am

surisi yazdı: Cmt Haz 25, 2022 11:43 pm motivasyon mektubunuzda mı İngilizceydi acaba yoksa Almanca mı teslim ettiniz
Tüm belgelerim İngilizce idi.

ffv97

Mesaj gönderen ffv97 » Pzt Haz 27, 2022 11:59 am

sedakarakus yazdı: Pzr Haz 26, 2022 6:04 pm Merhabalar, bir sorum olacaktı. Almanyadan yüksek lisans kabülüm var. Ben vize görüşmesi için idata ankara ofisinden çağırıldım . Herhangi bir sorun yaşadınız mı acaba idata ofislerinde? Konsolosluktan farklı olarak neler oluyor ? Konsolosluk çıkması daha iyi olmaz mıydı? İdata'dan Konsolosluğa gönderilmesi gelmesi falan nerden işler daha da uzar mı? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Merhaba, herhangi bir sorun yaşamadım. Konsoloslukla daha önce vize görüşmesi yapmadığım için ne farklı oluyor bilemiyorum. iDATA belgelerimi teslim aldıktan sonra doldurmam için 4 soruluk küçük bir kağıt verdi ve son olarak da parmak izi verdim. 3 hafta 2 günlük sessizlik prosedürü olduğu için konsolosluğa geç ilettiklerini düşünmüyorum.

sedakarakus

Mesaj gönderen sedakarakus » Pzt Haz 27, 2022 1:11 pm

ffv97 yazdı: Pzt Haz 27, 2022 11:59 am Merhaba, herhangi bir sorun yaşamadım. Konsoloslukla daha önce vize görüşmesi yapmadığım için ne farklı oluyor bilemiyorum. iDATA belgelerimi teslim aldıktan sonra doldurmam için 4 soruluk küçük bir kağıt verdi ve son olarak da parmak izi verdim. 3 hafta 2 günlük sessizlik prosedürü olduğu için konsolosluğa geç ilettiklerini düşünmüyorum.
Çok teşekkür ederim

ffv97

Mesaj gönderen ffv97 » Çrş Haz 29, 2022 9:48 am

sedakarakus yazdı: Pzt Haz 27, 2022 1:11 pm Çok teşekkür ederim
Rica ederim

bilinmez21

Mesaj gönderen bilinmez21 » Pzt Tem 04, 2022 7:17 pm

arkadaşlar merhaba
ankara vize görüşmemin üzerinden yaklaşık 10 hafta geçti sessizlik prosedürünün süreside doldu ama vizenin durumuyla ilgili herhangi bir bilgi alamıyorum. Ne yapabilirim bu konuda. konsolosluk maillere cevap vermiyor.

ffv97

Mesaj gönderen ffv97 » Sal Tem 05, 2022 3:09 pm

bilinmez21 yazdı: Pzt Tem 04, 2022 7:17 pm arkadaşlar merhaba
ankara vize görüşmemin üzerinden yaklaşık 10 hafta geçti sessizlik prosedürünün süreside doldu ama vizenin durumuyla ilgili herhangi bir bilgi alamıyorum. Ne yapabilirim bu konuda. konsolosluk maillere cevap vermiyor.
31 Mayıs'ta başvurmuştum ben. Bugün kargoya verildi. En geç cuma günü gelir. 10 hafta çok çok uzun bir süre, bir yanlışlık olmalı.

bilinmez21

Mesaj gönderen bilinmez21 » Çrş Tem 06, 2022 1:57 am

Prosedürünüzle ilgili olarak, Almanya'daki göçmenlik makamlarıyla hala koordinasyon halinde olduğumuzu bildirmek isteriz. Ne yazık ki, oradaki işlem süreleri üzerinde hiçbir etkimiz yok.
Bu nedenle sizden biraz sabırlı olmanızı rica ediyoruz. Sürecinizde bir karar alır almaz sizinle iletişime geçeceğiz.

ve bugün gönderdikleri mail

surisi

Mesaj gönderen surisi » Çrş Tem 06, 2022 10:04 am

ffv97 yazdı: Pzt May 09, 2022 9:33 pm Merhaba arkadaşlar,

İngilizce bir yüksek lisans programından kabul aldım. Tüm belgelerim İngilizce olarak hazır. Vize başvurusu için bu belgeleri İngilizce olarak sunmam yeterli mi yoksa Almanca'ya tercümesini yaptırmam şart mı?

Vakit ayırdığınız için teşekkürler.
Hocam bir soru soracaktım.

Benim 41F vizesi için gerekli evrakların olduğu PDF dosyasında IELTS sınavı ile alakalı hiçbir şey demiyor. Almanca dil yeterliliği hakkında şeyler söylüyor hep. Acaba yanlış mı randevu aldım? Ben ingilizce yüksek lisans'a kabul aldım, bölüm de IELTS puanı ile kabul ediyor. Sizin PDF dosyanızda da aynı durum var mıydı?

edit: acaba ''Eğitim diline yeterli derecede hakim olduğunuzu kanıtlayan belge (üniversitenin
belirlediği şartlara göre'' denilen kısım mı?

curengg

Mesaj gönderen curengg » Çrş Tem 06, 2022 10:13 am

surisi yazdı: Çrş Tem 06, 2022 10:04 am Hocam bir soru soracaktım.

Benim 41F vizesi için gerekli evrakların olduğu PDF dosyasında IELTS sınavı ile alakalı hiçbir şey demiyor. Almanca dil yeterliliği hakkında şeyler söylüyor hep. Acaba yanlış mı randevu aldım? Ben ingilizce yüksek lisans'a kabul aldım, bölüm de IELTS puanı ile kabul ediyor. Sizin PDF dosyanızda da aynı durum var mıydı?

edit: acaba ''Eğitim diline yeterli derecede hakim olduğunuzu kanıtlayan belge (üniversitenin

Merhaba,

41F gerekli belge dosyasında ilk sayfanın son maddesi:
Eğitim diline yeterli derecede hakim olduğunuzu kanıtlayan belge (üniversitenin belirlediği şartlara göre).

ffv97

Mesaj gönderen ffv97 » Çrş Tem 06, 2022 5:54 pm

surisi yazdı: Çrş Tem 06, 2022 10:04 am Hocam bir soru soracaktım.

Dogru randevu hocam, endise etmene gerek yok. Bolumun %100 Ingilizce ise IELTS belgeni ve iki kopyasini goturmen yeterli.