Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Gidiş Tarihi Vize

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
dongtaes

Gidiş Tarihi Vize

Mesaj gönderen dongtaes » Pzr Haz 26, 2022 1:20 pm

Merhabalar,
Bachelor okumaya gidiyorum 39f tipi vize için başvurucam. Başvuru formunda Gidiş ve Dönüş tarihleri sorulmuş Dönüş tarihini 6 semestr sonundaki tarih yani 31.10.2025 yaptım fakat gidiş tarihini semestr başlangıcı olan 01 ekim 2022 değil de 15 eylül 2022 yapmak istiyorum. Çünkü 19 eylül gibi okul oryantasyon dersleri başlıyor ve biraz daha önceden gidip ev bakmak istiyorum. Bu mümkün mü semestr başlangıcını mı yazmak zorundayım?

bjedug.emir

Re: Gidiş Tarihi Vize

Mesaj gönderen bjedug.emir » Pzr Haz 26, 2022 2:04 pm

dongtaes yazdı: Pzr Haz 26, 2022 1:20 pm Merhabalar,
Bachelor okumaya gidiyorum 39f tipi vize için başvurucam. Başvuru formunda Gidiş ve Dönüş tarihleri sorulmuş Dönüş tarihini 6 semestr sonundaki tarih yani 31.10.2025 yaptım fakat gidiş tarihini semestr başlangıcı olan 01 ekim 2022 değil de 15 eylül 2022 yapmak istiyorum. Çünkü 19 eylül gibi okul oryantasyon dersleri başlıyor ve biraz daha önceden gidip ev bakmak istiyorum. Bu mümkün mü semestr başlangıcını mı yazmak zorundayım?
Merhaba,

vize basvuru forumunda gidis tarihi icin Semester baslangicini (1 Ekim) yazmistim. Ancak sizin de planlandiginiz gibi erken Almanya'da bulunabilmek adina sigorta ve bloke hesap bilgilerinde ulkeye giris tarihini 14 Eylul olarak ibraz ettim. Formda belirttigim tarih ve edindigim vizede baslangic tarihleri de farkli. Anladigim kadariyla muhim degil. Gorusme sirasinda memur tarafindan duzeltme de yapilabiliyor duyduklarima gore.

Umarim yardimci olur, kolay gelsin.