Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

YUKSEK NC KABUL ALIR MIYIM

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
firat2004

YUKSEK NC KABUL ALIR MIYIM

Mesaj gönderen firat2004 » Prş Haz 23, 2022 2:04 pm

arkadaslar her iki sinavi da(tyt, ayt) neredeyse fulledim nc cok yuksek gelecek gibi munchen tu informatikten kabul alabilir miyim sizce

firat2004

Re: YUKSEK NC KABUL ALIR MIYIM

Mesaj gönderen firat2004 » Prş Haz 23, 2022 2:04 pm

ya da buna alternatif eth zurichte burslu okuma şansım var mıdır okul parası vermeden

Bumm

Mesaj gönderen Bumm » Prş Haz 23, 2022 3:52 pm

Eth prosedürü farklı, tu muenchen de sadece bu osuruktan sınava bakmıyor. Sosyal başarıların veya olimpiyat derecen varsa daha rahat olabilirsin. İş NCye geldiğine göre Almancan var diye düşünüyorum. Olmadan kabul vermez.

dongtaes

Mesaj gönderen dongtaes » Cmt Haz 25, 2022 11:08 am

firat2004 yazdı: Prş Haz 23, 2022 2:04 pm arkadaslar her iki sinavi da(tyt, ayt) neredeyse fulledim nc cok yuksek gelecek gibi munchen tu informatikten kabul alabilir miyim sizce
Ön kabul alırsın almancan da varsa ondan sonra da sınava çağıracaklar seni ondan da iyi yaparsan girersin zor değil.(TUM)

Fat123

Mesaj gönderen Fat123 » Çrş Haz 29, 2022 5:37 pm

Merhabalar

Öncelikle tebrik ederim. TU München fizik de 4 semesterde okuyorum. Bir cok cesiti bömlerde tanidiklarim var. TUM kabul esnasinda eger kriter koydugu bir bölümse temel olarak NC notuna bakiyor. Abituru olmayan bizler icinse bu YKS basarisina denk geliyor. Informatik,Makina ve Matematik bu kapsamdaki bölümler. Fizik ve Elektronik mühendisiligi icinse YKS ile herhangi bir okula yerlesmis olup (benzer bölüm) alamanca bilmeniz yeterli.

Uluslararsi olimpiyat basarisi sadece ufak bir katkida bulunuyor. Yani YKS niz yterince iyi ise buna hic ihtiyacniz yok. Zaten EE veya Fizike basvuracaksaniz hic sorulmuyor. Ben uluskarasi olimpiyat madalyami basvuru sirasinda hic yazmadim bile.

Ancak bunun ötesinde kriter konulan bölülere kabul almak icin NC puanindan bagimsiz mülakata gireceksiniz. Almanca sorular sorulmakta teknik anlamda. USA üniversiteleri gibi bir mülakat beklemeyin. Ancak bu mülakat cok da eleyici olmadigi söylenmekte. Zaten NC notunuz yüksekse mülakattan düsük bile alsaniz ortalamasi alindigindan dengeleyecektir

Basarilar