Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2022

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
srcndkc
İletişim:

Re: Vize Ani Defteri - 2022

Mesaj gönderen srcndkc » Çrş Haz 22, 2022 5:24 pm

ugr.kca yazdı: Sal Haz 21, 2022 8:41 pm Merhaba,

Anladığım kadarıyla eşiniz ve çocuğunuz sonradan geldi Almanya’ya.Muvafakatname bırakmışmıydınız eşinize ?

Benim eşimde Almanya’ya gitti.Çocuğumuzla benim vizem henüz gelmedi.Geldiğinde çocuğumuzla direk gidebiliyor muyuz diye merak ediyorum.Türkiye’den çıkışta veya Almanya’ya girişte sorun yaşayacağımız yönünde endişelerim var.Eğer muvafakatname isterlerse eşim Türkiye ye gelmek zorunda kalacak tekrar beraber gitmemiz için.
Merhabalar,
Ben onlardan 1 ay kadar önce geldim almanyaya, eşimle çocuğum vize çıktığı zaman direkt olarak geldiler.
Biz her ihtimale karşı muvafakatname çıkartmıştık ben gelmeden önce, hatta almanca tercüme de yaptırmıştık fakat ne türkiyede çıkışta ne almanya girişte istememişler eşimden.

Caglarcan

Mesaj gönderen Caglarcan » Çrş Haz 22, 2022 5:42 pm

srcndkc yazdı: Çrş Haz 22, 2022 5:24 pm Merhabalar,
Ben onlardan 1 ay kadar önce geldim almanyaya, eşimle çocuğum vize çıktığı zaman direkt olarak geldiler.
Biz her ihtimale karşı muvafakatname çıkartmıştık ben gelmeden önce, hatta almanca tercüme de yaptırmıştık fakat ne türkiyede çıkışta ne almanya girişte istememişler eşimden.
Hocam, eşiniz aldığı vize ile Almanya'da çalışabiliyor mu? (Almanca bildiğini varsayarsak)

Mine90?

Mesaj gönderen Mine90? » Çrş Haz 22, 2022 11:06 pm

srcndkc yazdı: Çrş Haz 22, 2022 5:24 pm Merhabalar,
Muvakatname ne için? Biraz aydinlatabilir misiniz lutfen

yagmurb

Mesaj gönderen yagmurb » Cum Haz 24, 2022 1:31 pm

Cezeri yazdı: Pzr Oca 09, 2022 1:53 pm Herkese merhaba, vizeye başvuralı birkaç hafta oldu 6 gün önce eksik evrak teslim ettim. Başvuruyu inceleme süreci vize başvurusundan itibaren mi başlıyor yoksa eksik evrak teslim edilişinden itibaren mi? Bilen varsa, aydınlatırsa sevinirim
Merhaba, ben de eksik evrakla teslim ettim. Sizde süreç nasıl işledi. Eksiği tamamladıktan sonra mı vize süreci başladı? Teşekkürler.

srcndkc
İletişim:

Mesaj gönderen srcndkc » Cum Haz 24, 2022 3:53 pm

Mine90? yazdı: Çrş Haz 22, 2022 11:06 pm Muvakatname ne için? Biraz aydinlatabilir misiniz lutfen
Çocuğun yurt dışına çıkabilmesi için bir eşin diğer eşe verdiği izin gibi düşünebilirsiniz. Noterden çıkartılıyor.
Eğer her iki ebeveyn de yanında ise istenmiyor fakat çocuk sadece 1 ebeveyn ile seyehat ediyorsa istenebiliyor.

srcndkc
İletişim:

Mesaj gönderen srcndkc » Cum Haz 24, 2022 3:54 pm

Caglarcan yazdı: Çrş Haz 22, 2022 5:42 pm Hocam, eşiniz aldığı vize ile Almanya'da çalışabiliyor mu? (Almanca bildiğini varsayarsak)
Vize ile değil fakat vizeyi oturuma çevirince full-time çalışma iznine sahip oldu eşim.

bilinmez21

Mesaj gönderen bilinmez21 » Cum Haz 24, 2022 6:54 pm

merhaba arkadaşlar 20nisandan beri ulusal vize bekliyorum(yüksek lisans,2 haziranda yabancılar şubesi belgelerimin işlemde olduğunu söyledi). tekrar mail attığımda cevap alamadım. bu süreci olumlu düşünmelimiyim acaba ?.yardımcı olursanız sevinirim..

onurgokce

Mesaj gönderen onurgokce » Cum Haz 24, 2022 10:12 pm

bilinmez21 yazdı: Cum Haz 24, 2022 6:54 pm merhaba arkadaşlar 20nisandan beri ulusal vize bekliyorum(yüksek lisans,2 haziranda yabancılar şubesi belgelerimin işlemde olduğunu söyledi). tekrar mail attığımda cevap alamadım. bu süreci olumlu düşünmelimiyim acaba ?.yardımcı olursanız sevinirim..
Merhaba ben yukarda yanıt yazmıştım uzun süre beklemek ve vize kabulu ilişkini. Neredeyse 2018’den bu yana tüm vize anı defterlerini okudum, tüm kelime kombinasyonlarıyla arama yapıp (ret ile alakalı) sitedeki mesajları inceledim, istisnalar olmasıyla birlikte, 15 günü geçen hemen her başvuru kabul edilmiş. Umarım sizinki de öyle olur.

bilinmez21

Mesaj gönderen bilinmez21 » Cmt Haz 25, 2022 9:09 pm

onurgokce yazdı: Cum Haz 24, 2022 10:12 pm Merhaba ben yukarda yanıt yazmıştım uzun süre beklemek ve vize kabulu ilişkini. Neredeyse 2018’den bu yana tüm vize anı defterlerini okudum, tüm kelime kombinasyonlarıyla arama yapıp (ret ile alakalı) sitedeki mesajları inceledim, istisnalar olmasıyla birlikte, 15 günü geçen hemen her başvuru kabul edilmiş. Umarım sizinki de öyle olur.
teşekkürler. yabancılar şubesi ve konsolosluğa birkaç defa mail attım geri dönüş yapmıyorlar..

emresen1

Mesaj gönderen emresen1 » Cmt Haz 25, 2022 10:31 pm

bilinmez21 yazdı: Cmt Haz 25, 2022 9:09 pm teşekkürler. yabancılar şubesi ve konsolosluğa birkaç defa mail attım geri dönüş yapmıyorlar..
nereden başvurmuştunuz vizeye acaba bende 5 mayısta girdim mülakata izmir hala bekliyorum

Bermula

Mesaj gönderen Bermula » Cmt Haz 25, 2022 11:23 pm

bilinmez21 yazdı: Cmt Haz 25, 2022 9:09 pm teşekkürler. yabancılar şubesi ve konsolosluğa birkaç defa mail attım geri dönüş yapmıyorlar..
Bende 26 mayısta girdim 31 mayısta eksik belgeyi maille
visa@anka.auswaertiges-amt.de adresine gönderdim bana da dönmediler daha.

bilinmez21

Mesaj gönderen bilinmez21 » Pzr Haz 26, 2022 12:42 am

emresen1 yazdı: Cmt Haz 25, 2022 10:31 pm nereden başvurmuştunuz vizeye acaba bende 5 mayısta girdim mülakata izmir hala bekliyorum
ankara konslsluğu
22 mart vize görüşmesi
20 nisan eksik belge( burslu gideceğime dair)
26 haziran sonuç yok

bilinmez21

Mesaj gönderen bilinmez21 » Pzr Haz 26, 2022 12:43 am

Bermula yazdı: Cmt Haz 25, 2022 11:23 pm Bende 26 mayısta girdim 31 mayısta eksik belgeyi maille
visa@anka.auswaertiges-amt.de adresine gönderdim bana da dönmediler daha.
dönüş yapmıyorlar..hayır 3 ay bekleyip vize reddi alırsam çok kötü olur.

Cezeri

Mesaj gönderen Cezeri » Pzr Haz 26, 2022 3:43 pm

yagmurb yazdı: Cum Haz 24, 2022 1:31 pm Merhaba, ben de eksik evrakla teslim ettim. Sizde süreç nasıl işledi. Eksiği tamamladıktan sonra mı vize süreci başladı? Teşekkürler.
merhaba, vizemin gelişinin üzerinden baya bir vakit geçti, zannediyorum ki eksik evrak gelene kadar işleme almıyorlar çünkü eksik evrağımı (bloke hesap kağıdı) verdikten 1 ay sonra vizem gelmişti. ben konsolosluğa eksik evrağımı randevudan 1-1.5 ay sonra vermiştim (ankara konsolosluğu)

bilinmez21

Mesaj gönderen bilinmez21 » Pzr Haz 26, 2022 4:37 pm

Cezeri yazdı: Pzr Haz 26, 2022 3:43 pm merhaba, vizemin gelişinin üzerinden baya bir vakit geçti, zannediyorum ki eksik evrak gelene kadar işleme almıyorlar çünkü eksik evrağımı (bloke hesap kağıdı) verdikten 1 ay sonra vizem gelmişti. ben konsolosluğa eksik evrağımı randevudan 1-1.5 ay sonra vermiştim (ankara konsolosluğu)
bende bir ay sonrasına vermiştim 20 nisanda ama bende hala sonuç yok..

babyavo

Mesaj gönderen babyavo » Pzt Haz 27, 2022 6:16 pm

Merhaba, 19 Haziran tarihinde Ankara için 41F vize randevusu talebi oluşturdum ancak bugüne kadar randevu ataması yapılmadı dolayısı ile talebi iptal ederek bugün İstanbul için bir talep oluşturdum ve randevu atamam gün içerisinde 6 temmuza Gayrettepe Idata için yapıldı. Bölümüm %100 İngilizce master programı. Evrak listesinde türkçe belgelerin almanca çevirileri de gerekmektedir yazılmış ancak şöyle bir sorum var: orijinal belge olan transkriptim Türkçe ve İngilizce noter onaylı çevirisine sahibim. Şimdi aynı zamanda bu transkriptin almanca çevirisini de mi almam gerekiyor? Diğer bir sorum da şu: Evrak listesinde yazılmamış ancak eksik belge olmaması adına ikametgah kaydımı ve sabıka kaydımı da yanıma alacağım, bunları da mı almancaya çevirmem gerekiyor? Yardımcı olabilecek birisi varsa şimdiden çok teşekkür ederim. Herkese kolaylıklar.

feyzveal

Mesaj gönderen feyzveal » Pzt Haz 27, 2022 7:24 pm

feyzveal yazdı: Sal May 17, 2022 7:09 pm 36f İstanbul Başkonsolosluğu
Randevu talep: 29.03.2022
Randevu atanma: 07.04.2022
Randevu tarihi: 17.05.2022

Bugün İstanbul konsolosluğunda görüşmeye girdim. Bremen universitesinden sartli kabulüm var. subat ayinda Ankarada gorusmeye girmistim ve bölümumu uygun bulmadilarindan dolayi red almıştım. Red haberinden sonra üniversiteye tekrar baska bölüme basvuru yapip sartli kabul aldım ve istanbul konsolosluğuna başvuru yaptım. ( Daha önce giden bir tanıdığım istanbulda daha rahat ve hızlı olduklarını söylemişti o yuzden İstanbula basvurdum)

Ankarayla kiyaslayacak olursam çok rahat bir vize gorusmesi gecirdim. İstanbuldaki memur hanim çok kibar ve güler yuzluydu. Gerekli belgeleri inceledi. B1 sertifikamin oldugunu görünce biraz konusabiliriz değil mi dedi tabi dedim. Hangi bolumu okuycagimi sordu. Ben bunlara ek olarak eğitimden sonra ne yapacağımi da ekledim. Master vs seklinde. Baska bir Almanca konusmamiz olmadi. Forumda dolaşan 8 9 almanca sorulu kagit da doldurmadim. Ankara gorusmemde doldurmustum. Yaklaşık 15 20 dakika sürdü. En sonra sessizlik prosedürünü anlatti ve üstünde baya durdu.
. Daha önceki basvurumdan farklı olarak üniversite diplomamin orjinalini aldilar pasaportla birlikte geri yollayacaklarini belirtti.

Kafama takilan birkaç nokta var benzerini yasayan arkadaşlar varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

Vize memuruyla gorusmeden önce fotokopileri kontrol eden memur birçok belgemi geri verdi ve gereksiz olduğunu söyledi gerekli belgeleri nerdeyse hepsinden 1 kopyasini aldi diyebilirim. Kafam çok karışık memurun hata yapmış olma olasılığı olabilir mi içime dert oldu benzer durum yasayan yazabilirse çok sevinirim
Arkadaşlar bende vizemi aldım tam 1 ay sonrasında geldi 6 aylık vizem. Ankaradan seçtiğim bölümü geçmiş çalışmalarıma uygun bulmadıkları için red almıştım sonra farklı bir bölümden şartlı kabul alıp İstanbuldan başvurdum. Ankaradan bu tarz red alan arkadaşlar varsa hiç itiraz süreci ile uğraşmayıp İstanbula başvursunlar her yönüyle istanbul benim için çok iyiydi yardımcı olan herkese de teşekkür ederim umarım herkes istediği vizeye kavuşur

Rftkzk

Mesaj gönderen Rftkzk » Sal Haz 28, 2022 1:10 am

piapium yazdı: Pzt May 09, 2022 11:39 am Izmirden başvuru yaptık. Bloke hesabı 861+400+300 aylık şeklinde hazırladım. Eşimin lisans diploması, transkripti ve hizmet cetvelini ekledik. Dil belgesi olmamasına rağmen vize aldık.
Merhabalar, sizinle aynı durumdayız İzmirden 19 temmuzda vize randevumuz var, sağlık sigortası ve seyahat sigortası bölümlerini nasıl hallettiniz? Bir de kalacak yer gösterdiniz mi.

infc3ku

Mesaj gönderen infc3ku » Sal Haz 28, 2022 9:03 am

Merhaba, şu an bir üniversiteden kabul bekliyorum birinden geldi. Kabul gelen ile vize alsam oraya girince diğer üniversiteye kayıt yaptırmak sorun olur mu. Ya da orada yapmam gereken bir işlem var mı.

Ek olarak böyle bir durumdayken 37 ile vize alsam daha mı mantıklı olur. 37 ile vize alan var mı.

Jakka

Mesaj gönderen Jakka » Sal Haz 28, 2022 9:05 am

Herkese merhabalar
Randevu Talep : 15 Mart
Vize Görüşmesi : 28 Nisan
Vize Geliş : ?

28 Nisanda Ankaradan 30F Dil kursu sonrası ve sonrasında çalışma (sağlıkçılar için ) vizesine başvurdum.Bloke hesabı güncel 2022 ücretleri ile Fintiba üzerinden, 1 yıllık 947 x 12 ay olacak şekilde yaptım (işbank swift 30€ kesti - 6 Saat içinde hesaba geçti). Dil kursuna B1-B2-C1 olarak kaydımı yaptım. Normalde ders başlangıç tarihi 27.06.2022 idi fakat yetişmeyeceğini düşündüğümden 10 gün önce dil kursumun başlangıç tarihini 1 Ay ileriye attım. Sağlık sigortasını da özel bir şirketten yıl sonuna kadar yapmıştım. Konsolosluktaki görüşmeye randevu saatinden 1-1.5 saat önce aldılar sırasıyla çanta kontrol - ups masasında teslim formu doldurma - içeride evrak kontrol - sıra numarası ve son olarak görüşme yaptım. Başvuru sırasında Ösd B1 belgem ve kuvvetli bir motivasyon mektubum vardı. Görüşmede 10 15 soruluk bir Almanca kağıt doldurdum. Sorular basit Almanya’da ne yapmayı düşünüyorsun. Hedeflerin neler vs tarzındaydı. Şu an itibari ile 8 hafta bitmiş durumda. Sonuç gelince güncellerim. Vize bekleyen herkesin hakkında hayırlısı olsun. Umarım her şey istediğiniz gibi olur.

Kilitli