Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

informatik oder Wirtschaftsinformatik

Bayern eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
münchenstrasse

informatik oder Wirtschaftsinformatik

Mesaj gönderen münchenstrasse » Pzr Haz 19, 2022 12:43 am

Merhabalar ;

Benim durumum biraz farklı onun için özellikle Almanya tecrübeli arkadaşlara akıl danışmak istedi.
Türkiyede Marmara üni işletme 4 yıllık bitirdim ( son semester çek cum. erasmus yaptım).
Okul bittikten sonra önce finansbankta 1 sene sonra hyundai assan araba fabrikasında ik departmanında 2 yıl çalıştım. 2004- 2008 arası üni okudum. Daha sonra 2 cocuğum olunca iş hayatına ara verdim. 2022 de aralıkta ielts girdim 6 aldım. Münihte özel bir business school da digital marketing master programına başvurdum şuan münihte hazırlık foundation görüyorum , Ekim ayında okulum başlıcak. Aynı zamanda almanca kursuna başladım ama A1 deyim henüz. Almanca kursunu haftaiçi hergün 3-4 saate cıkarıp, Nisan 2023 gibi B2 olmak istiyorum.

Şimdi ben iş hayatına ara verdiğim için özellikle ve almancam olmadığı için cok dezavantajlı durumdayım. Yaşım 36.
Bende burda bulunan hoch schuleleri arastırdım ve bir tanesının prof. le görüştüm. İşletme bitirdiğim için işletme enformatiğine çok rahat kabul alabileceğimi söyledi hoca.

Lakin 3.5 sene daha okumam gerekecek. Acaba işletme enformatiği 3.5 sene sonra bana iş sağlar mı yada daha garanti olsun diye direk enformatik bölümüne yani bilgisayar müh. gibi oluyor sanırım ona mı başvursam ? Yoksa bir çok arkadasım gibi laborantlık gibi bi meslek yapıp az maaş ama iş garantisiyle almanca meslek mi yapsam.

Fikri olan varsa paylaşırsanız sevinirim.
Almanyada da iş bulmak artık hiç kolay değil sanki IT ile alakalı bölümler de çok popüler.

Selamlar Sevgiler