Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Genel Hatlariyla Almanya Vizesi 2

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Pzt Eyl 06, 2010 6:59 am

benim garantorum akrabam degil sadece bir tanidigimiz ayarladi. almanyada bir sirketi var. ikamet yerim olarak onun evini gosterecegim gidecegim kursa yaklasik yarim saatlik mesafede oturuyor. gorusmede kursa yakin oldugu icin orda kalacagimi soyleyecegim, evi de musait bunun icin. sizce akrabam olmadigi icin sorun yaparlar mi? ne desem daha iyi olur. bi sure onlarla kaldiktan sonra yurda cikacagimi soylesem kesin bisey olmadigi icin olumsuz bakarlar mi?:help

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Eyl 06, 2010 2:41 pm

Birsey demezler,akraban olmamasi aleyhine degil tam tersi senin lehine..

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Pzt Eyl 06, 2010 3:03 pm

vize icin ingilizce transkript oluyor degil mi??

EmRe67

Mesaj gönderen EmRe67 » Pzt Eyl 06, 2010 3:26 pm

Ben valla gidecegim bolgede dedem amcam dayim olmasina ragmen isimlerini vermeyecegim yani yok akraba diyecegim ins bisey cikmaz en azindan belki dayim var diyebilirim granator dayim olursa:D

Cunku 1.derece degiller.Dusunuyorumda yabancilar polisi bulurmu acaba...

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Eyl 06, 2010 3:42 pm

[quote]hasanakkus tarafindan yazilan metin:
selam herkese.

bugunden itibaren ben de vize bekleyenler grubuna katildim.

simdi vize randevumu anlatiyim

normalde gorusmem ankarabuyukelciliginde saat 9:15te dilkursu+master icindi. ama gorusmeye 11:32de alindim, 4numarali giseye girdim.

icerde orta yaslarda bi bayan vardi,dosyalarimi koydum inceledi biraz, gozu hemen en ustteki niyet mektubuma takildi ve cok hosuna gitti, bana sen mi yazdin dedi, ben de esprili bi sekilde maalesef o kadar almancam olsaydi direkt master\'a baslardim dedim:) guldu o da.

dada sonra burdaki egitimi sordu universite vb, hatta universiteyi kacinci girisimde kazandigimi sordu ben de ilk girdigimde de kazanabilecek durumdaydim ama hedefim daha iyi universiteler oldugu icin 1 yil daha bekledim dedim. sonra universite giris puanimi ve universiteye hazirlik icin dershaneye gidip gitmedigimi bile sordu. bu sorularina anlam veremedim dogrusu,universiteyi . bitirdim ama bana liseyi sordu.

sonra ben biraz tr\'de almanca ogrenmistim goethe institut\'te turkiyede bunun ne kadar surdugunu sordu ben de goethe institut\'te toaplam 14 kur var ve her kur 2 ay suruyo dedim, bunun uzerine cok sasirdi :)

daha sonra bana almanca sorular sormaya basladi,sorularin hpsini anladim ama o anda nasil cevap verdigimi hatirlamiyorum dogrusu, once nekadar sure almanca ogrendin dedi,ardindan almanyada ne yapmak istiyorsun dedi (almanca olarak tabi) ben de 1yildan beri almanca ogreniyorum ve almanyada almanca ogrendikten sonra master yapacagim dedim, ama heyecandan tr\'y geri donecegim demeyi unuttum :)

daha sonra turkceye dondu master yapmak istedigim bolumlerle ilgili bilgi sordu,sadece bu univ\'e mi basvurdun yoksa baska basvurularin da var miydi dedi? ben de bi cok universitede var dedim, bunu uzerine bana hangi universiteler oldugunu soyler misin dedi, ben de saydim benim bolumumle ilgili programi olan univleri, hamburg,munchen,siegen,jena,berlin.

bunun ardindan vize alamazsan ne yapicaksin dedi ben de, vize red gerekceme bagli,eksik bi belge yada buna benzer bi seyse, belgelerimi duzeltir yeniden basvururum. acikcasi bu isi cok istiyorum kendime okadar yatirim yaptim kurslara gittim,bosa gitmesini istemiyorum dedim, gorevli de tamam dedi.

babam berlinde yasiyo,ben de vize alirsam dilkurusuna onun yaninda gidecem, babamin berlinde yasamasi uzerine berlinde baska akrabalar var mi dedi, ben de buyuk amcam ordaydi emekli oldu tr\'de dedim ayrica 2 amcam daha var dedim, bunu uzerine bi sey demedi.

vizede en buyuk korkum dilkursuna babamin yaninda gidecek olmamdi ama bununla ilgili hic bi sey sormadi, cok sasirdim.master kabulu jena\'dandi.

daha sonra ismeminiz bitmistir,disarda biraz bekler misiniz sefimle gorusucem dedi, 15dk falan bekledikten sonra cagirdi vize islemlerinizi baslatiyoruz 60euro aliyim dedi.

barkod numaramin odugu belgeyi verdi.ayrica benle bekleyen 6kisi vardi bicogu master icindi hepsinde aynisi oldu, ama gorevli benm pasaportuma siyah muhur basti,vize basvurusu ve tarih yazan, neden bilmiyorum,diger adaylara sordum bizimkilere muhur basilmadi dediler.

ayrica, daha once disarda biraz bekletip sonra tekrar iceri almayla ilgili bi sey duymamistim.

bu arada vize memuru ne pozitifti ne de negatif,sadece belgelerimi duzenledi basvurumu aldi o kadar,zaten onlarin isi de bu ama , vize sonucumla ilgili hic bi ip ucu vermedi ben de sormak istemedim :)

acaba buyukelcilik vizeme onay verdi de,
simdi almanyadan islemlerin tamamlanmasi mi bekleniyo?

ankaradan basvuran tecrubeli adaylar varsa yorumlarini beklerim.[/quote]

tebrikler umarim olumlu cavabi kisa surede alirsin:)

endoplazmik_birkulum

Mesaj gönderen endoplazmik_birkulum » Çrş Eyl 08, 2010 1:19 am

Arkadaslar.ben master icni gidiyorum tlfonda randevu alirken kadin bana anne ve babanizin ikametgah belgesi gerekiyo dedi,askerlik durumu sicil raporu istemedi..10 agustostan beridir basvurdum hala bir ses yok acaba eksik belge oldugu icin mi gelmedi vizem daha???

ybrk

Mesaj gönderen ybrk » Çrş Eyl 08, 2010 11:13 am

[quote]endoplazmik_birkulum tarafindan yazilan metin:
Arkadaslar.ben master icni gidiyorum tlfonda randevu alirken kadin bana anne ve babanizin ikametgah belgesi gerekiyo dedi,askerlik durumu sicil raporu istemedi..10 agustostan beridir basvurdum hala bir ses yok acaba eksik belge oldugu icin mi gelmedi vizem daha???[/quote]

Eksik belge olsa coktan isterlerdi. Ben de 13 Agustos\'tan beri bekliyorum. Askerlik durumu, sicil raporu falan gereksiz zaten, istemiyorlar.

hasanakkus

Mesaj gönderen hasanakkus » Çrş Eyl 08, 2010 1:45 pm

evet onlar benden de istenmedi,
20 kusur yaslarinda insaniz bizim ikametgahlar yerine anne-babamizinki isteniyo cok garip.

hatta benim pasaportumun fotokopisi bile alinmadi,
ilk kontroldeki gorevli ayirmisti,basvuruyu alan gorevli de istemedi, ben de eksik belgem var diye sordum, yok herseyin tam dediler, neden bilmiyorum.

uk

endoplazmik_birkulum

Mesaj gönderen endoplazmik_birkulum » Çrş Eyl 08, 2010 2:38 pm

Arkadaslar daha dune kadar pasaport numarasiyla UPS ta arattigimdak kargonuz henuz verilmedi diyordu bugun baktim takip no iste isim soyisim adres vs.bilgiler yaziyo bu demek oluyo ki kargo yolda dimi?arkadaslar..bide ups kargoyu geciktirmez dimi bayram tatili falan..

hasanakkus

Mesaj gönderen hasanakkus » Çrş Eyl 08, 2010 3:23 pm

evet evet verilmis kargon.

ortalama 1 yada 2 is gununde geliyo ama yarin bayram oldugu icin calisacaklarini sanmiyorum. belki bugun de gelebilir,ups\'i bi ara istersen.
uk

ybrk

Mesaj gönderen ybrk » Çrş Eyl 08, 2010 5:39 pm

[quote]endoplazmik_birkulum tarafindan yazilan metin:
Arkadaslar daha dune kadar pasaport numarasiyla UPS ta arattigimdak kargonuz henuz verilmedi diyordu bugun baktim takip no iste isim soyisim adres vs.bilgiler yaziyo bu demek oluyo ki kargo yolda dimi?arkadaslar..bide ups kargoyu geciktirmez dimi bayram tatili falan..[/quote]

Yazdigindan bugune kadar pasaport no. ile baktigini, bugun takip no. ile baktigini cikardim.
Eger oyleyse, takip no. ile baktiginda adresi gosterir ama verildi anlamina gelmez.
Verilmedigi zaman pasaport no. ile bakinca paket verilmedi yaziyor, takip no. ile bakinca da sadece adres cikiyor.

Bugune kadar zaten verildiginde UPS bana hep SMS yolladi, pasaportunuzu aldik, su tarihte getirecegiz diye.
Yine SMS gelir diye umid ediyorum

memo21

Mesaj gönderen memo21 » Çrş Eyl 08, 2010 9:42 pm

Cuma Gunu filan alabilirsin,olmazsa Pazartesi olur.

endoplazmik_birkulum

Mesaj gönderen endoplazmik_birkulum » Prş Eyl 09, 2010 12:32 am

arkadaslar bayram tatilinedeniyle p.tesi dagitilcak ben kargodan kendim alcam.Ankara ups Hub subesi adresi var ama hangi semttie bilen var mi
Adres:YAKACIK KOYU 1 CADDE N:15
Telefon 1:0312 396 80 66
Telefon 2:0312 396 74 13
Fax:0312 396 79 31
tsk..

duffie

Mesaj gönderen duffie » Çrş Eki 13, 2010 11:12 am

Selam arkadaslar,
Vize ile Isvicre\'ye turistik amacli gezi yapabiliyor muyum? Ya da genel olarak sadece EU ulkelerine mi giris yapabiliyorum?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Eki 14, 2010 12:48 am

Gidebilirsin ,Isvicre\'de Schengen Vizesi\'ne dahil.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

mesutkucuk

Mesaj gönderen mesutkucuk » Cmt Eki 23, 2010 1:47 pm

OÐRENCI ADAYI VIZESIN BASVURACAMDA,DOLDURDUÐUMUZ OTURUM MUSADESI FORMUNUN FOTOKOPISINE IHTIYAC VARMIDIR ACABA?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Eki 23, 2010 10:37 pm

Oturum musadesi formu ?
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Pzr Eki 24, 2010 3:06 am

vize icin konsolosluk sitesinden indirilen basvuru formunu diyorsun sanirim, onun fotokopisine gerek yok. 2adet doldurman yeterli.

mesutkucuk

Mesaj gönderen mesutkucuk » Pzr Eki 24, 2010 9:31 am

evet aynen o formu diyordum birde son olarak tercumelerin fotokopisi lazim olurmu acaba?

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Pzr Eki 24, 2010 12:11 pm

evet gerekiyor. Zaten soylemislerdir.

Kilitli