Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Okuldan kabul aldıktan sonraki süreç...

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
tekamolo

Okuldan kabul aldıktan sonraki süreç...

Mesaj gönderen tekamolo » Prş Haz 02, 2022 9:04 pm

Merhaba, İngilizce lisans için bir okuldan kabul aldım. Enrolment deadline 2 ay sonra, yani 2 ay içerisinde kaydımı tamamlamalıyım.

1. sorum: Vizemi, okula resmi kaydımı gerçekleştirmeden önce mi almam gerekiyor? Yani 2 ay içinde, kayıt tarihi bitmeden, vizeyi almalı mıyım?

2. sorum: Kabul beklediğim başka bir okul daha var. Eğer ilk okul için vize alıp kayıt olduktan sonra ikinci okuldan kabulüm gelirse, ilk okuldan kaydımı silip aynı vizeyi ikinci okul için kullanabiliyor muyum?

Şimdiden çok teşekkürler.

Kuss

Re: Okuldan kabul aldıktan sonraki süreç...

Mesaj gönderen Kuss » Pzt Haz 06, 2022 12:58 am

tekamolo yazdı: Prş Haz 02, 2022 9:04 pm Merhaba, İngilizce lisans için bir okuldan kabul aldım. Enrolment deadline 2 ay sonra, yani 2 ay içerisinde kaydımı tamamlamalıyım.

1. sorum: Vizemi, okula resmi kaydımı gerçekleştirmeden önce mi almam gerekiyor? Yani 2 ay içinde, kayıt tarihi bitmeden, vizeyi almalı mıyım?

2. sorum: Kabul beklediğim başka bir okul daha var. Eğer ilk okul için vize alıp kayıt olduktan sonra ikinci okuldan kabulüm gelirse, ilk okuldan kaydımı silip aynı vizeyi ikinci okul için kullanabiliyor muyum?

Merhaba,

1. Okuldan kabul aldıktan hemen sonra vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Okula kayıt olmak için vize almış olmanız gerekli olabilir. Benim öyleydi.

2. Ben aynı durumu yaşadım. Vizemi aldığım okul ile şu an kayıtlı olduğum okul farklı. Herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Ama vizede gösterdiğim okula kayıt yapmamıştım. Kayıttan sonra belki kayıt sildirmenin farklı bir süreci olabilir. Onu bilemiyorum.

Kolay gelsinn

tekamolo

Mesaj gönderen tekamolo » Pzt Haz 06, 2022 10:17 am

Kuss yazdı: Pzt Haz 06, 2022 12:58 am Merhaba,

1. Okuldan kabul aldıktan hemen sonra vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Okula kayıt olmak için vize almış olmanız gerekli olabilir. Benim öyleydi.

2. Ben aynı durumu yaşadım. Vizemi aldığım okul ile şu an kayıtlı olduğum okul farklı. Herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Ama vizede gösterdiğim okula kayıt yapmamıştım. Kayıttan sonra belki kayıt sildirmenin farklı bir süreci olabilir. Onu bilemiyorum.

Kolay gelsinn
Teşekkür ederim :) Okula kayıt olmak için vize alma kuralı yoktur umarım. Okula sordum ama hala yanıt yok. Bu arada kayıt dediğim online kayıt, resmi kayıt değil herhalde. Vizeyi almadan yapsam nasıl anlarlar ki? Veya belki sorsam deadline'ı ertelerler. :(

(2. Sorum kayıt sildirme konusunda bilgisi olan varsa çok iyi olur)

yigitstn

Mesaj gönderen yigitstn » Pzt Haz 06, 2022 12:30 pm

tekamolo yazdı: Prş Haz 02, 2022 9:04 pm Merhaba, İngilizce lisans için bir okuldan kabul aldım. Enrolment deadline 2 ay sonra, yani 2 ay içerisinde kaydımı tamamlamalıyım.

Merhaba öncelikle tebrikler.
Özel değilse hangi okul ve bölümden kabul aldığını ve NC ni paylaşır mısın? Bir de çoğu okulun başvuru deadline ı 15 temmuz, deadline dolmadan başvurular böyle sonuçlanıyor mu yoksa bu okulun deadline ı farklı mıydı? Ben de İngilizce lisans için bir kaç okula başvuracağım o yüzden merak ettim. Teşekkürler.

tekamolo

Mesaj gönderen tekamolo » Pzt Haz 06, 2022 6:08 pm

yigitstn yazdı: Pzt Haz 06, 2022 12:30 pm Merhaba öncelikle tebrikler.
Özel değilse hangi okul ve bölümden kabul aldığını ve NC ni paylaşır mısın? Bir de çoğu okulun başvuru deadline ı 15 temmuz, deadline dolmadan başvurular böyle sonuçlanıyor mu yoksa bu okulun deadline ı farklı mıydı? Ben de İngilizce lisans için bir kaç okula başvuracağım o yüzden merak ettim. Teşekkürler.
Tabii okul South Westphalia ve bölüm Business Administration with Informatics. NC 2.9 ama bölüm zaten NC-frei. Deadline buranın da 15 temmuz

yigitstn

Mesaj gönderen yigitstn » Sal Haz 07, 2022 1:50 am

tekamolo yazdı: Pzt Haz 06, 2022 6:08 pm Tabii okul South Westphalia ve bölüm Business Administration with Informatics. NC 2.9 ama bölüm zaten NC-frei. Deadline buranın da 15 temmuz
Çok sağol dostum ben de ingilizce business alanında lisans programlarına başvuracağım ama daad da okullara bakarken bu okul gözümden kaçmış. Listeme ekledim sayende. Diğer istediğimiz okullardan kabul alamazsak belki sınıf arkadaşı oluruz :D

Gmzky

Mesaj gönderen Gmzky » Sal Haz 07, 2022 9:31 am

Merhaba ben de eğitim dili 100% İngilizce olan bir programa başvurdum şu anda Almanca öğrenmekteyim vize için gerekli olduğunu söylüyorlar :| siz hangi seviyedeki Almanca ile başvuruyorsunuz ? A2 yeterli midir yoksa en az B1 mi yapılmalı ?Vize sürecinde de yazarsanız çok bilgilendirici olur.Şimdiden çok teşekkür ederim.

yigitstn

Mesaj gönderen yigitstn » Sal Haz 07, 2022 9:57 am

Gmzky yazdı: Sal Haz 07, 2022 9:31 am Merhaba ben de eğitim dili 100% İngilizce olan bir programa başvurdum şu anda Almanca öğrenmekteyim vize için gerekli olduğunu söylüyorlar :| siz hangi seviyedeki Almanca ile başvuruyorsunuz ? A2 yeterli midir yoksa en az B1 mi yapılmalı ?Vize sürecinde de yazarsanız çok bilgilendirici olur. Şimdiden çok teşekkür ederim.
Forumda okuduğum kadarıyla B1 öneriliyor ama ben A2 ye hazırlanıyorum süre kısıtlı olduğu için. Hiç sertifika göstermeden vize alanlar da olmuş, sanırım önemli olan mülakatta dili öğrendiğinizi karşıya gösterebilmek. Ben A2 sertifikası alıp, mülakata kadar da üstüne zamanım yettiğince biraz daha koyup B1 e yakın bir düzeyde gitmeyi umuyorum. Senin altyapın varsa bence yoğun bir programla B1 i zorla benim Almanca altyapım 0'a yakın olduğu için böyle ilerliyorum.

Gmzky

Mesaj gönderen Gmzky » Sal Haz 07, 2022 10:04 am

Altyapım olmasına rağmen B1 için süre yetersiz olduğundan emin olamıyorum sınav 11 Ağustos da o gün ÖSD nin hem A2 hem B1 sınavı var bende A2 için hazırlanmaktayım ÖSD de kabul ediliyor değil mi Goethe nin sınavı 1 Temmuz da ama Ağustos ayı için sınav gözükmüyor siz hangi sınava hazırlanıyorsunuz ?

yigitstn

Mesaj gönderen yigitstn » Sal Haz 07, 2022 10:07 am

Gmzky yazdı: Sal Haz 07, 2022 10:04 am Altyapım olmasına rağmen B1 için süre yetersiz olduğundan emin olamıyorum sınav 11 Ağustos da o gün ÖSD nin hem A2 hem B1 sınavı var bende A2 için hazırlanmaktayım ÖSD de kabul ediliyor değil mi Goethe nin sınavı 1 Temmuz da ama Ağustos ayı için sınav gözükmüyor siz hangi sınava hazırlanıyorsunuz ?
ÖSD ye hiç bakmadım ama geçerli diye biliyorum. Ben TELC için hazırlanıyorum 27 Ağustos'taydı sanırım sınavı.

Gmzky

Mesaj gönderen Gmzky » Sal Haz 07, 2022 10:25 am

Dönüşünüz için teşekkür ediyorum.Başarılar hepimize umarım her şey istediğimiz gibi olur.

tekamolo

Mesaj gönderen tekamolo » Çrş Haz 08, 2022 7:57 pm

Kuss yazdı: Pzt Haz 06, 2022 12:58 am Merhaba,

Kolay gelsinn
Merhaba yine ben... İlk yanıtınızı tekrar okurken aklıma takılan bir şey oldu. Hani benim okulumda kayıt olmak için vizeyi almış olmak şart demişsiniz ya, siz kaydinizi online mı yaptınız? Eğer öyleyse hangi belgeleri yüklemenizi istiyordu?