Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

IDATA'da ulusal vize randevusu

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
komando99

IDATA'da ulusal vize randevusu

Mesaj gönderen komando99 » Cmt May 28, 2022 7:53 pm

Merhaba,
34f burslu yüksekokul eğitimi ile Almanya'ya gideceğim. Randevumu konsolosluğa değil de direkt IDATA'ya verdiler. Aranızda IDATA'dan ulusal vize randevusu alan var mı? Bir fark var mı? Telefonla arayıp sorduğumda mülakata vs. gerek olmadığını söylediler.

Cevarsiyonal

Re: IDATA'da ulusal vize randevusu

Mesaj gönderen Cevarsiyonal » Pzr May 29, 2022 8:43 pm

komando99 yazdı: Cmt May 28, 2022 7:53 pm Merhaba,
34f burslu yüksekokul eğitimi ile Almanya'ya gideceğim. Randevumu konsolosluğa değil de direkt IDATA'ya verdiler. Aranızda IDATA'dan ulusal vize randevusu alan var mı? Bir fark var mı? Telefonla arayıp sorduğumda mülakata vs. gerek olmadığını söylediler.

2 hafta önce girdim, daha önce konsoloslukta şartlı kabul alan biri olarak söyleyebilirim ki, çok daha rahattı. Bir hanımefendi ile tamamen türkçe bir şekilde belgelerimi düzenledik ve onları teslim aldı. Sonrasında başka bir hanımefendi parmak izlerimi aldı, vezneden tüm ücretleri ödedikten sonra bana bir fatura ve başvuru takip no verdiler, ofisten ayrıldım.

komando99

Mesaj gönderen komando99 » Pzr May 29, 2022 8:56 pm

Cevarsiyonal yazdı: Pzr May 29, 2022 8:43 pm 2 hafta önce girdim, daha önce konsoloslukta şartlı kabul alan biri olarak söyleyebilirim ki, çok daha rahattı. Bir hanımefendi ile tamamen türkçe bir şekilde belgelerimi düzenledik ve onları teslim aldı. Sonrasında başka bir hanımefendi parmak izlerimi aldı, vezneden tüm ücretleri ödedikten sonra bana bir fatura ve başvuru takip no verdiler, ofisten ayrıldım.
Cevap için teşekkür ederim, beni rahatlattınız.
Bir soru daha sormak istiyorum. Bana iletilen pdf'te (gerekli evrakların olduğu), 75€ luk bir ücretin ödenmesi gerektiği yazmıyor. Bu durumda da benden böyle bir ücret talep ederler mi? Ederlerse vermeyebilir miyim?

Cevarsiyonal

Mesaj gönderen Cevarsiyonal » Sal May 31, 2022 12:08 am

İdatayı çalışma saatlerinde arayarak teyit etmenizi öneririm, özel değilse nasıl burs bulduğunuzu paylaşabilir misiniz?

komando99

Mesaj gönderen komando99 » Prş Haz 02, 2022 3:21 pm

Merhaba,
DAAD den alıyorum. Üniversitemin bir değişim programı aracılığıyla.

Uygurxxx1

Mesaj gönderen Uygurxxx1 » Cmt Haz 04, 2022 11:17 pm

Merhabalar ben Soru ile çok alakalı olmayan bir soru sormak istiyorum. Benim okul puanım 90, Anadolu lilesi çıkışlıyım, izmir Demokrasi üniversitesi elektrik elektronikte okuyorum. Goethe A1 sertifikam var. Ve Dortmund Universitat da başvurum kabul edildi. Bana vize onayı gelir mi? Tabiki belli olmaz ama fikriniz nedir?

Uygurxxx1

Mesaj gönderen Uygurxxx1 » Cmt Haz 04, 2022 11:19 pm

Merhabalar ben Soru ile çok alakalı olmayan bir soru sormak istiyorum. Benim okul puanım 90, Anadolu lilesi çıkışlıyım, izmir Demokrasi üniversitesi elektrik elektronikte okuyorum. Goethe A1 sertifikam var. Ve Dortmund Universitat da başvurum kabul edildi. Bana vize onayı gelir mi? Tabiki belli olmaz ama fikriniz nedir?

komando99

Mesaj gönderen komando99 » Pzt Haz 06, 2022 5:04 pm

Finansmanınızı ve kabulü kanıtlarsanız onay alırsınız bence. Sigorta vs de önemli tabi.

AlamanyaYolcusu

Mesaj gönderen AlamanyaYolcusu » Sal Tem 12, 2022 10:05 pm

Merhabalar,

34F ile vize başvurusu yapan arkadaşlar ortalama ne kadar sürede vizenizin çıktığını paylaşabilir misiniz?