Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2022

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
travellatina

Re: Vize Ani Defteri - 2022

Mesaj gönderen travellatina » Pzt May 09, 2022 10:41 am

piapium yazdı: Pzt May 09, 2022 7:25 am Daha geniş kapsamlı yazacağım ama öncelikle şunu yazayım, 6 nisanda yaptığımız vize görüşmesinden sonra 7 mayısta vize elimize ulaştı. 41f başvurusunu, eşim ve çocuğum için aile birleşimi ile beraber yaptık. Aynı anda başvurduk. Hepimizin vizesi de geldi. Detaylı yazmaya çalışacağım. Selamlar.
Merhabalar, hangi şehirden başvurmuştunuz?

piapium

Mesaj gönderen piapium » Pzt May 09, 2022 11:39 am

Izmirden başvuru yaptık. Bloke hesabı 861+400+300 aylık şeklinde hazırladım. Eşimin lisans diploması, transkripti ve hizmet cetvelini ekledik. Dil belgesi olmamasına rağmen vize aldık.

Broody

Mesaj gönderen Broody » Pzt May 09, 2022 4:07 pm

Easternsparadise yazdı: Pzt Nis 25, 2022 5:52 pm Vizem bu gün elime ulaştı herkese başarılar diliyorum
3 aylık vermişler vizeyi herhangi bir ön bilgilendirme olmadı kargo için dışardaydım biri aradı pasaport getirdim dedi tamam dedim getirin lütfen aldım açtım ve mutlu son umarım Almanya'da daha başarılı bir hayatım olur
Merhaba vizeniz hayırlı olsun. Belirttiğiniz bilgilerden hareketle vizenizin elinize ulaşması yaklaşık 2 ay sürmüş. Bu süreçte herhangi bir eksik evrak talebi veya başka bir durum oldu mu acaba? 1 ay dolduktan sonra Yabancılar Dairesi veya Büyükelçilik ile iletişime geçtiniz mi gecikmeden ötürü?

Broody

Mesaj gönderen Broody » Pzt May 09, 2022 4:11 pm

canoz54 yazdı: Çrş Nis 27, 2022 7:14 pm kaybolma vs. gibi bir durum söz konusu değil. aynısını çok yakın arkadaşım da yaşıyor şuanda. başka insanlar da birebir duydum benzer şekilde. istanbuldan başvurmuştu 27 martta. vize gelmeyince yabancılar dairesine yazdı. sizle ilgili burada herhangi bir dosya yok şeklinde cevap aldi. anladığım kadarıyla dosya 1 ay olmasına rağmen henüz almanyaya gönderilmemis burada bekletiyorlar(!) tabi konsolosluğa sorulunca da telefondaki tip tribe giriyormuş. kuyruğu dik tutmaya çalışıyorlar ama içerde neler dönüyor ne rezillikler var bilemiyoruz. işleyiş asla şeffaf değil. özellikle konsolosluktaki türk kökenli tiplerin işlerini düzgün yapmadıklarını düşünüyorum ben.
Tekrar merhaba Can Bey, acaba bu durumu yaşayan arkadaşınızın veya aynı durumdaki diğer tanıdıklarınızın başvurularında bir gelişme var mıdır?

canoz54

Mesaj gönderen canoz54 » Pzt May 09, 2022 6:15 pm

Broody yazdı: Pzt May 09, 2022 4:11 pm Tekrar merhaba Can Bey, acaba bu durumu yaşayan arkadaşınızın veya aynı durumdaki diğer tanıdıklarınızın başvurularında bir gelişme var mıdır?
merhaba, bu sabah tekrar konsolosluğu aradık. sessizlik prosedürü vs sorduk. ona girmemiş bizim dosya. neye göre giriliyor ya da girilmiyor bilmiyoruz. belirli bir mantığı yok. telefondaki kadın kaba birisi. ben ne diyeceğimi biliyorum normalde ama şuanda elimiz mahkum bu tiplere. 8 hafta geçti ne oldu vs sorunca henüz haber yok dedi. ne kadar bekleriz deyince belirli bir süresi yok dedi. yani teorik olarak 10 yıl da sürebilir bu süreç. hiçbir şekilde süreyi şu kadar bu kadar diye söylemiyorlar. tekrar aramayın bekleyin vs. vızıldadı. yani sıkıntılı süreç devam ediyor.

Broody

Mesaj gönderen Broody » Sal May 10, 2022 12:38 pm

canoz54 yazdı: Pzt May 09, 2022 6:15 pm merhaba, bu sabah tekrar konsolosluğu aradık. sessizlik prosedürü vs sorduk. ona girmemiş bizim dosya. neye göre giriliyor ya da girilmiyor bilmiyoruz. belirli bir mantığı yok. telefondaki kadın kaba birisi. ben ne diyeceğimi biliyorum normalde ama şuanda elimiz mahkum bu tiplere. 8 hafta geçti ne oldu vs sorunca henüz haber yok dedi. ne kadar bekleriz deyince belirli bir süresi yok dedi. yani teorik olarak 10 yıl da sürebilir bu süreç. hiçbir şekilde süreyi şu kadar bu kadar diye söylemiyorlar. tekrar aramayın bekleyin vs. vızıldadı. yani sıkıntılı süreç devam ediyor.
Az önce bir görüşme gerçekleştirdim ben de, yabancılar dairesinden hala cevap gelmediğini söylediler. Herhangi bir eksik evrak talepleri de olmamış ama hala cevap vermemelerinin sebebi çok büyük ihtimalle Ukrayna’lı mültecilerdir dedi telefondaki görevli kadın bana. Eğer 3 ay cevap vermezlerse Büyükelçilik bir hatırlatma maili atıyormuş karşı tarafa, ama ondan sonra da şu kadar sürede cevap verecekler diye bir şey sanırım yok. Görevli kadına okuluma ve eğitimime geciktiğimi özellikle söyledim ama maalesef bana beklemekten başka yapılacak bir şey olmadığını söyledi. Dediğiniz gibi sanki vize ne zaman gelirse o zaman okul başlayacakmış gibi bir yaklaşımları var ancak ne okul ne eğitim ne de başka bir şey bizi de Vize’yi de beklemiyor, geciktikçe gecikiyoruz. Hem maddi hem de manevi olarak mağdur ediliyor insanlar. Son bir çare yabancılar dairesine tekrar yazmayı düşünüyorum, siz iletişime geçtiniz mi yabancılar dairesi ile tekrar ?

canoz54

Mesaj gönderen canoz54 » Sal May 10, 2022 1:11 pm

yabancılar dairesinden cevap alamadık maalesef. önce dosyanız burada yok bekliyoruz demişlerdi. en son mailimize 1 haftadır cevap yok. bekleme süresinin hiçbir şekilde sınırlandırılmaması büyük rezalet ama elimizden bir şey gelmiyor şuanda. ben burada yazdıklarımı okuyan arkadaşlara da vizeye çok önceden başvurmalarını tavsiye ediyorum. öteki türlü bu gerizekalilar mağdur ediyor insanları.

Broody

Mesaj gönderen Broody » Sal May 10, 2022 4:12 pm

canoz54 yazdı: Sal May 10, 2022 1:11 pm yabancılar dairesinden cevap alamadık maalesef. önce dosyanız burada yok bekliyoruz demişlerdi. en son mailimize 1 haftadır cevap yok. bekleme süresinin hiçbir şekilde sınırlandırılmaması büyük rezalet ama elimizden bir şey gelmiyor şuanda. ben burada yazdıklarımı okuyan arkadaşlara da vizeye çok önceden başvurmalarını tavsiye ediyorum. öteki türlü bu gerizekalilar mağdur ediyor insanları.
Çok çok berbat bir durum. Eğitimime gecikmeyi bir kenara koyuyorum, davet aldığım ve katılmam gereken uluslararası bir kongre var ancak pasaportum Büyükelçilikte olduğundan ötürü onu da kaçıracağım gibi duruyor. Vizeye erken başvuru yapılması tavsiyenize katılıyorum ancak D tipi vizelerde en erken gidiş tarihinden 3 ay önce başvuru yapılabiliyor. Başvuru yaptıktan sonra iDATA'nın randevu vermesi bile zaten çok uzun sürüyor/sürebiliyor ( benim başvurumdan yaklaşık 1.5 ay sonrasına randevu vermişlerdi).

Broody

Mesaj gönderen Broody » Sal May 10, 2022 4:13 pm

travellatina yazdı: Prş May 05, 2022 2:05 pm Umarım en kısa sürede alabiliriz. Peşini bırakmamak lazım. Hiç yapılacak iş değil alt tarafı okumaya gideceğiz.
6 Nisan'da İzmir'den başvuran arkadaşıma bugün kargoya verildi mesajı geldi. Artık hiçbir şekilde mantığa, kalıba oturtamıyorum süreci. Şans herhalde..
Tekrar merhaba, sizin dosyanızda bir gelişme var mı peki?

travellatina

Mesaj gönderen travellatina » Sal May 10, 2022 4:15 pm

Broody yazdı: Sal May 10, 2022 4:13 pm Tekrar merhaba, sizin dosyanızda bir gelişme var mı peki?
Merhabalar, hayır yok henüz. Sizde?

boranyuruk

Mesaj gönderen boranyuruk » Sal May 10, 2022 5:17 pm

Arkadaşlar merhaba
Vize tarihi :21 Mart
Eksik evrak tarihi: 6 Nisan da konsolosluğa teslim ettim
Eksik evrak: garantör belgesi
Pasaportun kargoya verilşi: 9 Mayıs
Yabancılar dairesi: wuppertal
37F
Pasaport gelince guncelliyeceğim

srcndkc
İletişim:

Mesaj gönderen srcndkc » Çrş May 11, 2022 1:50 pm

ttrsl yazdı: Cum May 06, 2022 2:39 pm Merhaba arkadaslar, 41F turu vize ile Karlsruhe(KIT) ye master ogrencisi olarak geldim sonunda.Yas:37!
Esim ve kendim icin bloke hesap actik Fintiba uzerinden totalde 15230 civari.N26 dan normal bi hesap da actim.
Bloke hesabi unbloke etmek icin video legitimation da yaptim.2 gun once. Fakat hala profilimde "next step:video legitimation" yaziyor.
Ve hala hesabi unblock yapmayi basaramadim. Acaba bu biraz zaman mi aliyor?
Yoksa baska seyleri yanlis mi yapiyorum?
Yapabilen varsa bi ses edebilir mi?
Merhabalar, hayır normalde hemen olması gerekiyor, size görüşme esnasında bir kod söylüyorlar ve onunla işlem tamamlanmış oluyor. Eğer hala yapamadıysanız bence tekrar bağlanın sisteme yada fintiba mail atın.

srcndkc
İletişim:

Mesaj gönderen srcndkc » Çrş May 11, 2022 1:52 pm

dilasirvan yazdı: Cum May 06, 2022 2:43 pm Sercan bey merhabalar, sizden kira sözleşmesi istediler mi acaba? Bir de bloke hesabı neden yükseltiklerini biliyor musunuz
Merhabalar, hayır kira sözleşmesi talep etmediler.
Bloke hesap neden yükseltildi biz de bilmiyoruz, bize sadece yabancılar dairesi bu şekilde hesapladı yükseltilmesi gerekiyor yazdılar.

boranyuruk

Mesaj gönderen boranyuruk » Çrş May 11, 2022 2:50 pm

boranyuruk yazdı: Sal May 10, 2022 5:17 pm Arkadaşlar merhaba
Vize tarihi :21 Mart
Eksik evrak tarihi: 6 Nisan da konsolosluğa teslim ettim
Eksik evrak: garantör belgesi
Pasaportun kargoya verilşi: 9 Mayıs
Yabancılar dairesi: wuppertal
37F
Pasaport gelince guncelliyeceğim

Arkadaşlar vizem geldi. Bu süreçte danışmanlığını aldığım Gürkan hocaya emekleri için çok teşekkür ederim .

Broody

Mesaj gönderen Broody » Çrş May 11, 2022 3:10 pm

travellatina yazdı: Sal May 10, 2022 4:15 pm Merhabalar, hayır yok henüz. Sizde?
Yukarıda yazdıklarım dışında benim dosyamda da bir gelişme yok maalesef. Peki siz yabancılar dairesinin evraklarınızı fiziksel olarak aldığını teyit ettirebildiniz mi acaba?

travellatina

Mesaj gönderen travellatina » Çrş May 11, 2022 3:18 pm

Broody yazdı: Çrş May 11, 2022 3:10 pm Yukarıda yazdıklarım dışında benim dosyamda da bir gelişme yok maalesef. Peki siz yabancılar dairesinin evraklarınızı fiziksel olarak aldığını teyit ettirebildiniz mi acaba?
Yabancılar dairesine ulaşamadım geri dönmüyolar bilmiyorum o sebeple

Broody

Mesaj gönderen Broody » Çrş May 11, 2022 3:41 pm

travellatina yazdı: Çrş May 11, 2022 3:18 pm Yabancılar dairesine ulaşamadım geri dönmüyolar bilmiyorum o sebeple
Anladım, sabır diliyorum hepimize.

beratbiber

Mesaj gönderen beratbiber » Çrş May 11, 2022 11:18 pm

Arkadaşlar merhaba, vize randevusu ile alakalı bir sorum vardı da yardımcı olabilirseniz sevinirim. Ben Master için kabul aldım ancak şu anda hala mezun olmadığım için elimde diplomam yok. Bu diploma da muhtemelen Temmuz ortası ve Ağustos başı arasında elimde olacak, bu yüzden de vize randevusunu çok erken almak istemiyorum diploma elimde olmadan. Ancak doluluk oranını da bilmediğimden ötürü ne zaman başvurmam en akıllıca olur bilemiyorum. Fikir verebilecek var mıdır bu konu hakkında? (İstanbul)

aryaa

Mesaj gönderen aryaa » Çrş May 11, 2022 11:51 pm

1 ay sonrası için randevu veriliyor genelde

keremuyar

Mesaj gönderen keremuyar » Prş May 12, 2022 12:38 am

beratbiber yazdı: Çrş May 11, 2022 11:18 pm Arkadaşlar merhaba, vize randevusu ile alakalı bir sorum vardı da yardımcı olabilirseniz sevinirim. Ben Master için kabul aldım ancak şu anda hala mezun olmadığım için elimde diplomam yok. Bu diploma da muhtemelen Temmuz ortası ve Ağustos başı arasında elimde olacak, bu yüzden de vize randevusunu çok erken almak istemiyorum diploma elimde olmadan. Ancak doluluk oranını da bilmediğimden ötürü ne zaman başvurmam en akıllıca olur bilemiyorum. Fikir verebilecek var mıdır bu konu hakkında? (İstanbul)
Mezun olmadan nasıl kabul aldınız? Ben önlisanstan Eylül ayında mezun olacağım, Almanya'da lisans eğitimi için başvurmak istiyorum ancak diploma olmaması sorun değil mi?

Kilitli