Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bewerbungsfrist esnetme

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
dongtaes

Bewerbungsfrist esnetme

Mesaj gönderen dongtaes » Cmt May 07, 2022 3:11 pm

Merhaba arkadaşlar,
Başvuracağım okullara da mail attım fakat aranızda bunu başarabilen var mı veya nasıl bir yol izlenebilir diye sormak istiyorum. Testdaf Mayıs'ın 5'inde açıklandı ve 5-4-3-5 aldım. SA'mın tekrar değerlendirilmesini talep ettim fakat eğer kabul olmazsa yazın bir tane daha Testdafa giricem ve o da 2-5 Ağustos gibi açıklanacak. TU München, RWTH Aachen, TU Berlin gibi üniler sadece 4x4 ve üstü kabul ediyor ayrıca 15 temmuza kadar başvuruları kabul ediyor, fakat bu süreyi Ağustos'a kadar uzatabilen kişiler oldu mu acaba? Uzatamadıysanız hemen Almanya'da Bewerbung'unuz kabul olduktan sonra gidip DSH'a girip üniye girebileniniz oldu mu?

berlin2022
İletişim:

Re: Bewerbungsfrist esnetme

Mesaj gönderen berlin2022 » Cmt May 07, 2022 11:23 pm

Zor bir ihtimal ama okulların International Office’ine mail atmanizi öneririm. Aynı durumdan ben de muzdaribim ve Frankfurta mail attigimda kabul etmeyeceklerini söylediler . Sırf bu yüzden 1 yılım boşa gidecek :( . Frankfurtun attigi maili de paylasayim :
Bitte beachten Sie, dass es nicht möglich ist die Bewerbungsfristen zu verschieben. Bitte bewerben Sie sich nur mit vollständigen Unterlagen. Ansonsten wird Ihre Bewerbung abgelehnt.

dongtaes

Mesaj gönderen dongtaes » Pzt May 09, 2022 4:59 pm

TU Münih'ten aldığım mail, ama tam ne demek istediklerini anlamadım, 15'inden sonra geçerli belgeni mi yolla diyorlar yoksa geçici olarak bu belgeni koy 15 temmuza kadar yerine geçerli belge gelene kadar diyorlar:
Je nach gewünschtem Studiengang ist es bei der Bewerbung notwendig, Sprachnachweise einzureichen.

Sprachnachweise sind zulassungsrelevante Dokumente und sind daher bis zum Ende der Bewerbungsfrist einzureichen. Eine bedingte Zulassung ohne Sprachnachweis wird an der TUM nicht angeboten.

Wenn Sie bis zur Bewerbungsfrist keinen Sprachnachweis haben in dem angeforderten Niveau, können Sie den Nachweis hochladen, der Ihnen bis dann vorliegt und warten, bis die Dokumente ausgewertet werden. Falls Sie bis zum Bewerbungsfrist den Teil mit 3 wiederholen können, dann würden wir es auf jeden Fall empfehlen

Cevarsiyonal

Mesaj gönderen Cevarsiyonal » Pzt May 09, 2022 6:51 pm

dongtaes yazdı: Cmt May 07, 2022 3:11 pm Merhaba arkadaşlar,
Başvuracağım okullara da mail attım fakat aranızda bunu başarabilen var mı veya nasıl bir yol izlenebilir diye sormak istiyorum. Testdaf Mayıs'ın 5'inde açıklandı ve 5-4-3-5 aldım. SA'mın tekrar değerlendirilmesini talep ettim fakat eğer kabul olmazsa yazın bir tane daha Testdafa giricem ve o da 2-5 Ağustos gibi açıklanacak. TU München, RWTH Aachen, TU Berlin gibi üniler sadece 4x4 ve üstü kabul ediyor ayrıca 15 temmuza kadar başvuruları kabul ediyor, fakat bu süreyi Ağustos'a kadar uzatabilen kişiler oldu mu acaba? Uzatamadıysanız hemen Almanya'da Bewerbung'unuz kabul olduktan sonra gidip DSH'a girip üniye girebileniniz oldu mu?
Rwth giriş kısıtlaması olmayan(Nc'siz) bölümlere B2 ile kabul veriyor yani sizin testdaf da olur. Şu an başvuruları da açıldı 1 haftadır ve ekime kadar da devam edecek.

dongtaes

Mesaj gönderen dongtaes » Pzt May 09, 2022 8:11 pm

Cevarsiyonal yazdı: Pzt May 09, 2022 6:51 pm Rwth giriş kısıtlaması olmayan(Nc'siz) bölümlere B2 ile kabul veriyor yani sizin testdaf da olur. Şu an başvuruları da açıldı 1 haftadır ve ekime kadar da devam edecek.
Informatik'te öyle değil herhalde. Bi mail attım Einschreibung'da verirseniz geçtiğiniz belgenizi sıkıntı olmaz dediler. Bewerbung'da istemiyoruz dediler.

Cevarsiyonal

Mesaj gönderen Cevarsiyonal » Cmt May 14, 2022 5:24 pm

dongtaes yazdı: Pzt May 09, 2022 8:11 pm Informatik'te öyle değil herhalde. Bi mail attım Einschreibung'da verirseniz geçtiğiniz belgenizi sıkıntı olmaz dediler. Bewerbung'da istemiyoruz dediler.
Evet informatik kısıtlamalı bölüm😬