Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ZAV belgesi hk.

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
zehradmr

ZAV belgesi hk.

Mesaj gönderen zehradmr » Pzr May 08, 2022 5:06 pm

Arkadaşlar merhaba, bir konuda kesin bilgi edinemedim yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Almanya'da 87 gün alanımla ilgili gönüllü staj yapıcam. Erasmusla gitmiyorum ama orda garantörüm olucak. Staj yapacağım kurumdan maaş almıcam. Bu durumda yine de ZAV belgesi gerekiyor mu? Ve de iData çağrı merkezi bu gibi sorulara cevap veriyor mu aradığımızda? Teşekkürler

keremuyar

Re: ZAV belgesi hk.

Mesaj gönderen keremuyar » Pzr May 08, 2022 11:23 pm

zehradmr yazdı: Pzr May 08, 2022 5:06 pm Arkadaşlar merhaba, bir konuda kesin bilgi edinemedim yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Almanya'da 87 gün alanımla ilgili gönüllü staj yapıcam. Erasmusla gitmiyorum ama orda garantörüm olucak. Staj yapacağım kurumdan maaş almıcam. Bu durumda yine de ZAV belgesi gerekiyor mu? Ve de iData çağrı merkezi bu gibi sorulara cevap veriyor mu aradığımızda? Teşekkürler
Gerekiyor. Benim zorunlu stajım vardı, arkadaşlarımla birlikte şirkete başvurduk ve kabul aldık. Bu belgenin istendiğini bilmediğimiz için vize randevusu alıp gittik. Eksik evrak olarak istendi. 13 kişi başvurduk ve Arbeitsamt sadece 3 kişiye onay verebileceğini söylemişti. Ben gidemedim :(

zehradmr

Mesaj gönderen zehradmr » Çrş May 11, 2022 10:45 pm

keremuyar yazdı: Pzr May 08, 2022 11:23 pm Gerekiyor. Benim zorunlu stajım vardı, arkadaşlarımla birlikte şirkete başvurduk ve kabul aldık. Bu belgenin istendiğini bilmediğimiz için vize randevusu alıp gittik. Eksik evrak olarak istendi. 13 kişi başvurduk ve Arbeitsamt sadece 3 kişiye onay verebileceğini söylemişti. Ben gidemedim :(
Çok geçmiş olsun. Karşı kurum size staj ödemesi yapıcak mıydı ve Almanya'da garantörünüz var mıydı? Ve 90 gün üstü mü anlaşma yaptınız? Sanırım benimki gönüllü staj olduğu için 90 gün aldınta ZAV belgesinden muaf olabiliyorum, garantörüm olucak çünkü. Eğer karşı taraftan ödeme almıcaksanız siz de gönüllü olarak tekrar başvurabilirsiniz belki ama krediniz için tamamlama belgesi verirler mi acaba

keremuyar

Mesaj gönderen keremuyar » Çrş May 11, 2022 10:48 pm

zehradmr yazdı: Çrş May 11, 2022 10:45 pm Çok geçmiş olsun. Karşı kurum size staj ödemesi yapıcak mıydı ve Almanya'da garantörünüz var mıydı? Ve 90 gün üstü mü anlaşma yaptınız? Sanırım benimki gönüllü staj olduğu için 90 gün aldınta ZAV belgesinden muaf olabiliyorum, garantörüm olucak çünkü. Eğer karşı taraftan ödeme almıcaksanız siz de gönüllü olarak tekrar başvurabilirsiniz belki ama krediniz için tamamlama belgesi verirler mi acaba
Evet aylık 900€ ödeme yapacaktı. Aynı zamanda bana kefil olmuşlardı.

Araştırdığım ve öğrendiğim kadarıyla Erasmus vb programlar harici onay isteniyor

keremuyar

Mesaj gönderen keremuyar » Çrş May 11, 2022 11:29 pm

zehradmr yazdı: Çrş May 11, 2022 10:45 pm Çok geçmiş olsun. Karşı kurum size staj ödemesi yapıcak mıydı ve Almanya'da garantörünüz var mıydı? Ve 90 gün üstü mü anlaşma yaptınız? Sanırım benimki gönüllü staj olduğu için 90 gün aldınta ZAV belgesinden muaf olabiliyorum, garantörüm olucak çünkü. Eğer karşı taraftan ödeme almıcaksanız siz de gönüllü olarak tekrar başvurabilirsiniz belki ama krediniz için tamamlama belgesi verirler mi acaba
https://www.arbeitsagentur.de/datei/dok_ba015615.pdf