Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada Yüksek Lisans Önerileri

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
pambeesly

Almanyada Yüksek Lisans Önerileri

Mesaj gönderen pambeesly » Pzr Şub 13, 2022 11:29 pm

Merhaba,

Bu sene Haziran ayında mezun olacağım. Almanca dilinde eğitim aldım ve DSH2 belgem mevcut. Yüksek Lisans yapmak için üniversite araştırıyorum. İşletme bölümünde master yapmayı düşünüyorum. Şuan Almanyada Master yapanlar burada , okul hayatı, giderler, şehir kültürü gibi yaşadıkları tecrübeleri paylaşabilirse çok sevinirim. Hiç yurtdışına çıkmadım o nedenle kafam çok karışık.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Almanyada Yüksek Lisans Önerileri

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Şub 16, 2022 11:24 am

pambeesly yazdı: Pzr Şub 13, 2022 11:29 pm Merhaba,

Bu sene Haziran ayında mezun olacağım. Almanca dilinde eğitim aldım ve DSH2 belgem mevcut. Yüksek Lisans yapmak için üniversite araştırıyorum. İşletme bölümünde master yapmayı düşünüyorum. Şuan Almanyada Master yapanlar burada , okul hayatı, giderler, şehir kültürü gibi yaşadıkları tecrübeleri paylaşabilirse çok sevinirim. Hiç yurtdışına çıkmadım o nedenle kafam çok karışık.
Asagidaki iki videoyu izlemenizi tavsiye ederim:

https://www.youtube.com/watch?v=BJ_zkROE7jc&t=2s

https://www.youtube.com/watch?v=6s1iGvFjlMA
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

bfbc2

Mesaj gönderen bfbc2 » Sal May 03, 2022 6:06 pm

Videoları izledim gerçekten yararlı olmuş. Ama gerçekten daha fazla bilgi edinmek amacıyla görüşlerini paylaşabilen olursa daha da yararlı olabilir. Bende işletme yüksek lisansı düşünüyorum almanca olarak. Daha önce yapanlar varsa görüşlerini yazabilirse bizim için çok yardımcı olur. İşletme yüksek lisansı için hangi şehir hangi üniversiteler mantıklı? Hangisinin kendi dil kursu var hangisinin yok? Hangisini öneriliyor vb.gibi.

Kuheylan

Mesaj gönderen Kuheylan » Çrş May 04, 2022 1:49 pm

bfbc2 yazdı: Sal May 03, 2022 6:06 pm Videoları izledim gerçekten yararlı olmuş. Ama gerçekten daha fazla bilgi edinmek amacıyla görüşlerini paylaşabilen olursa daha da yararlı olabilir. Bende işletme yüksek lisansı düşünüyorum almanca olarak. Daha önce yapanlar varsa görüşlerini yazabilirse bizim için çok yardımcı olur. İşletme yüksek lisansı için hangi şehir hangi üniversiteler mantıklı? Hangisinin kendi dil kursu var hangisinin yok? Hangisini öneriliyor vb.gibi.
Hocam selamlar öncelikle. Bunlar çok genel sorular olduğu için cevaplaması da hayli uzun olabilir. O yüzden bence siz daad.de üzerinden kriterleri ayarlayıp işletme üzerine gitmek istediğiniz okulları araştırıp bunları kendiniz belirlemeniz bunun devamında da okullar ve şehirler üzerinden soru sormanız daha verimli olacaktır böylelikle daha rahat cevap alabilirsiniz.

bfbc2

Mesaj gönderen bfbc2 » Cmt May 07, 2022 12:05 am

Kuheylan yazdı: Çrş May 04, 2022 1:49 pm Hocam selamlar öncelikle. Bunlar çok genel sorular olduğu için cevaplaması da hayli uzun olabilir. O yüzden bence siz daad.de üzerinden kriterleri ayarlayıp işletme üzerine gitmek istediğiniz okulları araştırıp bunları kendiniz belirlemeniz bunun devamında da okullar ve şehirler üzerinden soru sormanız daha verimli olacaktır böylelikle daha rahat cevap alabilirsiniz.
Haklısınız galiba. Bu arada okulları belirleyip ondan sonra uni-assiste kaydolmakta fayda var sanırım.