Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Türkiye'deki Tıptan Almanya'daki Mühendisliğe

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Yusuf72

Türkiye'deki Tıptan Almanya'daki Mühendisliğe

Mesaj gönderen Yusuf72 » Cum May 06, 2022 4:33 pm

Merhaba arkadaşlar, Şu an Türkiye'de Tıp okuyorum, YKS'de ilk 3 bine girmiştim, Almanya'da bir mühendisliğe başvurmak istiyorum, bazı okullar "sizin sisteminiz subject-specific bu yüzden tekrar sınava girip mühendislik kazanın" diyor, bu kural her yerde geçerli mi? Uni-Assist maillere cevap vermiyor, çoğu üniversite de zaten maillere copy-paste cevap veriyor. 3 k ya girdiğim sınava tekrar girip 60-70 k yapmak istemiyorum,

Broody

Re: Türkiye'deki Tıptan Almanya'daki Mühendisliğe

Mesaj gönderen Broody » Cum May 06, 2022 5:06 pm

Yusuf72 yazdı: Cum May 06, 2022 4:33 pm Merhaba arkadaşlar, Şu an Türkiye'de Tıp okuyorum, YKS'de ilk 3 bine girmiştim, Almanya'da bir mühendisliğe başvurmak istiyorum, bazı okullar "sizin sisteminiz subject-specific bu yüzden tekrar sınava girip mühendislik kazanın" diyor, bu kural her yerde geçerli mi? Uni-Assist maillere cevap vermiyor, çoğu üniversite de zaten maillere copy-paste cevap veriyor. 3 k ya girdiğim sınava tekrar girip 60-70 k yapmak istemiyorum,
Bildiğim kadarı ile kazandı belgesi ile başvuru yaparken tercih ettiğiniz bölüm ile kazandığınız bölümün aynı olmasını istiyor Almanya. Ancak belki istenilen mühendislik bölümüne Türkiye'de yatay geçiş yaparak mühendislik öğrenci belgesi alıp durumu detaylıca anlatan bir motivasyon mektubu ile (Türkiye'de bir bölüm kazanmak için her zaman sınava tekrar girmek zorunluluğumuzun olmadığını, tercih yılımızdaki puanımız ile yatay geçiş hakkımızın olduğunu anlatan) o şekilde bu durumu değiştirebilme ihtimaliniz olabilir.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Türkiye'deki Tıptan Almanya'daki Mühendisliğe

Mesaj gönderen Physiker » Cum May 13, 2022 5:08 pm

Yusuf72 yazdı: Cum May 06, 2022 4:33 pm Merhaba arkadaşlar, Şu an Türkiye'de Tıp okuyorum, YKS'de ilk 3 bine girmiştim, Almanya'da bir mühendisliğe başvurmak istiyorum, bazı okullar "sizin sisteminiz subject-specific bu yüzden tekrar sınava girip mühendislik kazanın" diyor, bu kural her yerde geçerli mi? Uni-Assist maillere cevap vermiyor, çoğu üniversite de zaten maillere copy-paste cevap veriyor. 3 k ya girdiğim sınava tekrar girip 60-70 k yapmak istemiyorum,
Evet heryerde gecerli.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com