Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AT11 belgesini uzatma işlemi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Hildegard

AT11 belgesini uzatma işlemi

Mesaj gönderen Hildegard » Prş May 05, 2022 4:38 pm

Merhaba arkadaşlar. Öğrenci vizemin 6 aylık süresi dolu. Ayın 10'unda randevum var ve Krankenversicherung götürmem gerekiyor. AT11 belgesini Türkiye'de annem ya da babam hangi belgeler ile uzatabilir ? Daha önce deneyimlemiş arkadaş varsa bana süreci kısa ama özenli bir şekilde anlatabilirse çok mutlu olurum :)

Computer_Berkay

Re: AT11 belgesini uzatma işlemi

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Prş May 05, 2022 6:53 pm

Hildegard yazdı: Prş May 05, 2022 4:38 pm Merhaba arkadaşlar. Öğrenci vizemin 6 aylık süresi dolu. Ayın 10'unda randevum var ve Krankenversicherung götürmem gerekiyor. AT11 belgesini Türkiye'de annem ya da babam hangi belgeler ile uzatabilir ? Daha önce deneyimlemiş arkadaş varsa bana süreci kısa ama özenli bir şekilde anlatabilirse çok mutlu olurum :)
Merhaba, babaniz veya anneniz sizin adiniza sgk yurtdisi islerine gidip sizin göndereceginiz ögrenci belgesi( bazen bunun tercümeside isteniyor) semester tarihlerini gösteren belge(Genelde yazar Studienbescheinigung `ta) götürüp sonrada size kargoyla yollayacak.

Belgeyi aldiktan sonra AOKýa gidip Versicherungsbestätigung yapacaksaniz Aok da size bir belge verecek ama bazen belge vermezler onun yerine doktora gitmeden bize gelin size belge verelim öyle gidin diyebilirler. Ondan sonra da Ausländerbehörde gidip oturum uzatacaksiniz.

Basarilar
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

Hildegard

Mesaj gönderen Hildegard » Cum May 06, 2022 4:18 pm

Computer_Berkay yazdı: Prş May 05, 2022 6:53 pm Merhaba, babaniz veya anneniz sizin adiniza sgk yurtdisi islerine gidip sizin göndereceginiz ögrenci belgesi( bazen bunun tercümeside isteniyor) semester tarihlerini gösteren belge(Genelde yazar Studienbescheinigung `ta) götürüp sonrada size kargoyla yollayacak.

Belgeyi aldiktan sonra AOKýa gidip Versicherungsbestätigung yapacaksaniz Aok da size bir belge verecek ama bazen belge vermezler onun yerine doktora gitmeden bize gelin size belge verelim öyle gidin diyebilirler. Ondan sonra da Ausländerbehörde gidip oturum uzatacaksiniz.

Basarilar
Hocam teşekkür ederim cevabınız için. Ancak riske girmemek adına yabancılar dairesine önceden bir mail attım ve AOK'dan alacağım bu belgenin Krankenversicherung yerine geçip geçemeyeceğini sordum. Şöyle bir cevap geldi : '' die Bescheinigung der AOK über die Befreiung von der Krankenversicherungspflicht ist kein geeigneter Nachweis ''. Adamın AT11 belgesinden ve bizim öğrenci olarak böyle bir hakkımız olduğundan haberinin olmaması mümkün mü ? Bildiğim kadarıyla tüm türk öğrenciler AT11 belgesi ile bu işini halledebiliyor. Okuluma da mail attım bekliyorum. Gelişmeleri buraya yazar başka arkadaşları bilgilendiririm

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cum May 06, 2022 5:05 pm

Evet bazilari bilmiyor hatta Aok dakiler bile bilmiyor bazen.Ben bugüne kadar daha bilen görmedim desem yalan olmaz hep baska birilerini arayip veya arkadaslarina sorup anladilar. Konusmami sagolsun AOK ve Ausländerbehörde de calisanlar gelistirdi. At 11 i okumadan yazmislar sanirim bu cevabi veya 25 yasindan büyükseniz belki o yüzden.

Hildegard

Mesaj gönderen Hildegard » Cum May 06, 2022 5:22 pm

Computer_Berkay yazdı: Cum May 06, 2022 5:05 pm Evet bazilari bilmiyor hatta Aok dakiler bile bilmiyor bazen.Ben bugüne kadar daha bilen görmedim desem yalan olmaz hep baska birilerini arayip veya arkadaslarina sorup anladilar. Konusmami sagolsun AOK ve Ausländerbehörde de calisanlar gelistirdi. At 11 i okumadan yazmislar sanirim bu cevabi veya 25 yasindan büyükseniz belki o yüzden.
Hocam evet bilmiyormuş. Çok uzun bir şekilde durumu açıkladım. AT11 belgesi ve AOKdan alacağım belgeyi sonra mail ile bile yollayabileceğimi söyledi. Yani randevudan sonra bile yollayabilirmişim :arrow:

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cum May 06, 2022 7:28 pm

Hildegard yazdı: Cum May 06, 2022 5:22 pm Hocam evet bilmiyormuş. Çok uzun bir şekilde durumu açıkladım. AT11 belgesi ve AOKdan alacağım belgeyi sonra mail ile bile yollayabileceğimi söyledi. Yani randevudan sonra bile yollayabilirmişim :arrow:
Güzel ,sevindim basarilar

bestek

Mesaj gönderen bestek » Cum Nis 21, 2023 9:56 am

Merhabalar,
AT11'imin suresi dolmus, Barmer benden yenisini istiyor. Ailemin ikametgah adresi Izmir, ama su siralar Istanbul'dalar. Size sorum, acaba Istanbul'dan da bu belgeyi alabilirler mi? (1. dereceden yakinlar kisi icin belgeyi alabiliyorlar diye biliyorum, yakin zamanda da Turkiye'ye gitmeyecegim.)