Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

DSH Termine September 2010

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
EmRe67

Mesaj gönderen EmRe67 » Çrş Eyl 01, 2010 6:13 pm

Ben dui.essenden sartli kabul alirsam Rp dil kursuna gidecegim Dui.essen bildigim kadariyla bu sinavi yilda iki kez yapiyor.Dui.essen kendi kurs yerleri icin boyle bir ayricalik yapiyor mu?Sinavida gidersem eger Mart ta yazacagim dhs yi girebilir miyim bu sinava o zman.???

Sizce isletmeye Dhs2 ile kayit yaptirabilir miyim.?Ve isletmede 1 yillik gibi ingilizce hazirlik okunuyor mu biliyor musunuz?

EmRe67

Mesaj gönderen EmRe67 » Prş Eyl 02, 2010 6:31 pm

Du.Essen Iks kursyerleri icin ozel dhs sinavi yapiyor mu benim bildigime gore Yilda iki defa yapiyor mart ve eylul.Rp ye gidecegim bu sinavlara girebilir miyim o zman????

Kaan93

Mesaj gönderen Kaan93 » Pzt Eyl 06, 2010 1:57 am

Merhaba arkadaslar,

Benim iyice kafam karisti. Az once okudugum bir satirda dil kursu icin istedigin univ. basvurabilirsiniz gibi mesla duisburg-essen olabilir ama orada okumak zorunda degilsiniz diyor. Benim almancam cok az. Alman vatandasiyim turkiyeye 2. sinifta geldim bir daha gitmedim. Ben almanyada insaat muhendisligi okumak istiyorum. Heidelberg\'de var ise orada yoksa Konstanz. Munih epey pahali geliyor asil niyetim orasi ama maddi olarak asar. Konstanz dil sinavinin disinda kendiside ozel bir sinav koymus bazi derslerden baktik cok amam cok zor neyse artik anladigim kadariyla tum universiteler 2003 yilindan sonra mulkaat yapiyorlar dogru mu?
Ailem Koln yakinlarinda oturuyor orada hangi universite benim gibi nerdeyse hic almancasi olmayan bir yabanci ogrenci dil programi icin kabul ediyor. Heidelbergde sifir almanca ile dil programinda dahil ediyormu yoksa belirli bir seviye ariyor mu?

Birde DSH nedir Daf nedir?

Cevaplariniz icin cok tesekkur ederim...