Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2022

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Broody

Re: Vize Ani Defteri - 2022

Mesaj gönderen Broody » Çrş Nis 27, 2022 9:37 am

Arkadaşlar merhaba, 2 gündür büyükelçiliğin vize bölümünü arıyorum. Toplamda 8-9 kere hattı düşürmeyi başardım ancak telefon kapanana kadar çalıyor ve kimse bakmıyor telefona. Acaba ben mi yanlış numarayı arıyorum? Aradığım numara 0312 455 5330. Bochum yabancılar dairesine de mail attım dosyamın durumunu öğrenmek için (hala incelemede mi, bitti mi diye) ancak 2 gündür oradan da yanıt yok. İnternetten bulduğum mail adreslerinin yanlış olma ihtimalini göze alarak daha önce Bochum yabancılar dairesi ile mail yoluyla iletişime geçip yanıt alan olduysa kullandığı mail adresini paylaşabilir mi acaba? Şimdiden teşekkür ediyorum.

yasemin95

Mesaj gönderen yasemin95 » Çrş Nis 27, 2022 10:12 am

Broody yazdı: Çrş Nis 27, 2022 9:37 am Arkadaşlar merhaba, 2 gündür büyükelçiliğin vize bölümünü arıyorum. Toplamda 8-9 kere hattı düşürmeyi başardım ancak telefon kapanana kadar çalıyor ve kimse bakmıyor telefona. Acaba ben mi yanlış numarayı arıyorum? Aradığım numara 0312 455 5330. Bochum yabancılar dairesine de mail attım dosyamın durumunu öğrenmek için (hala incelemede mi, bitti mi diye) ancak 2 gündür oradan da yanıt yok. İnternetten bulduğum mail adreslerinin yanlış olma ihtimalini göze alarak daha önce Bochum yabancılar dairesi ile mail yoluyla iletişime geçip yanıt alan olduysa kullandığı mail adresini paylaşabilir mi acaba? Şimdiden teşekkür ediyorum.
Ben de dün akşama kadar aradım fakat tıpkı dediğiniz durumu yaşadım. Az önce mesai saati başlar başlamaz aramaya başladım yaklaşık 150 arama sonucu telefonu yanıtladılar. Denemeye devam etmenizi öneririm.

Broody

Mesaj gönderen Broody » Çrş Nis 27, 2022 10:25 am

yasemin95 yazdı: Çrş Nis 27, 2022 10:12 am Ben de dün akşama kadar aradım fakat tıpkı dediğiniz durumu yaşadım. Az önce mesai saati başlar başlamaz aramaya başladım yaklaşık 150 arama sonucu telefonu yanıtladılar. Denemeye devam etmenizi öneririm.
5 dakika önce ancak bir görüşme yapabildim ben de. Görevli, dosyalarımın Bochum'da olduğunu ama henüz bir cevap gelmediğini söyledi. 14 Mart'tan beri beklemekteyim maalesef. Görevli sizin dosyanız hakkında ne dedi acaba, hala Almanya'da mı sizin dosyanız da?

yasemin95

Mesaj gönderen yasemin95 » Çrş Nis 27, 2022 11:27 am

Broody yazdı: Çrş Nis 27, 2022 10:25 am 5 dakika önce ancak bir görüşme yapabildim ben de. Görevli, dosyalarımın Bochum'da olduğunu ama henüz bir cevap gelmediğini söyledi. 14 Mart'tan beri beklemekteyim maalesef. Görevli sizin dosyanız hakkında ne dedi acaba, hala Almanya'da mı sizin dosyanız da?
Ben 1 marttan beri bekliyorum. Almanya'dan cevap geldiğini söylediler, bana 1 hafta içerisinde ulaşırmış o şekilde bilgi verdi.

Broody

Mesaj gönderen Broody » Çrş Nis 27, 2022 12:15 pm

yasemin95 yazdı: Çrş Nis 27, 2022 11:27 am Ben 1 marttan beri bekliyorum. Almanya'dan cevap geldiğini söylediler, bana 1 hafta içerisinde ulaşırmış o şekilde bilgi verdi.
Umarım olumlu olarak sonuçlanmıştır, şimdiden hayırlı olsun size. Pasaportunuz geldiğinde burayı tekrar güncelleyebilirseniz çok mutlu olurum.

emresen1

Mesaj gönderen emresen1 » Çrş Nis 27, 2022 12:18 pm

arkadaşlar merhaba kısa süre sonra 36f vize görüşmem var daha önce 36f mülakatına girenler varsa sorulan soruları ve formdaki soruları yazabilir mi acaba ?
şimdiden çok teşekkür ederim

yasemin95

Mesaj gönderen yasemin95 » Çrş Nis 27, 2022 12:24 pm

Broody yazdı: Çrş Nis 27, 2022 12:15 pm Umarım olumlu olarak sonuçlanmıştır, şimdiden hayırlı olsun size. Pasaportunuz geldiğinde burayı tekrar güncelleyebilirseniz çok mutlu olurum.
Tabii ki mutlaka yazacağım.

16220522

Mesaj gönderen 16220522 » Çrş Nis 27, 2022 1:40 pm

Almanya dan olumlu bir cevap gelirse buradan yine vize onaylanmama durumu olur mu?

Broody

Mesaj gönderen Broody » Çrş Nis 27, 2022 6:37 pm

Arkadaşlar 14 Mart tarihinde Ankara'da vize randevusuna girdim, vize durumum uzayınca son 3-4 gündür büyükelçilik ve Bochum yabancılar dairesi ile iletişime geçmeye çalıştım. Bugün büyükelçilik bana dosyalarımın Almanya'da incelemede olduğunu ancak henüz bir cevap gelmediğini söyledi. Az önce ise yabancılar dairesinden şöyle bir mail aldım ;

Sehr geehrter XXX XXX,

die Botschaft hat um am 15.03.2022 an dem Visa Verfahren beteiligt, Ihre Antragsunterlagen liegen hier jedoch bislang nicht vor.

Der Eingang dieser bleibt zunächst abzuwarten.

Mit freundlichen Grüßen

Im Auftrag

Dokümanlarınız henüz burada değil diyorlar değil mi yanlış çevirmiyorum? Arkadaşlar Ankara'nın yabancılar dairesine 45 gün boyunca dosyaları göndermemiş olması mümkün mü? Bana gönderdik yanıt bekliyoruz dediler. Gürkan Bey özellikle sizin yorumunuzu da almak istiyorum. Daha önce böyle bir durum ne duydum ne okudum, dosyalarım Almanya'ya giderken veya orada kayboldu diye çok korkuyorum.

canoz54

Mesaj gönderen canoz54 » Çrş Nis 27, 2022 7:14 pm

Broody yazdı: Çrş Nis 27, 2022 6:37 pm Arkadaşlar 14 Mart tarihinde Ankara'da vize randevusuna girdim, vize durumum uzayınca son 3-4 gündür büyükelçilik ve Bochum yabancılar dairesi ile iletişime geçmeye çalıştım. Bugün büyükelçilik bana dosyalarımın Almanya'da incelemede olduğunu ancak henüz bir cevap gelmediğini söyledi. Az önce ise yabancılar dairesinden şöyle bir mail aldım ;

Sehr geehrter XXX XXX,

die Botschaft hat um am 15.03.2022 an dem Visa Verfahren beteiligt, Ihre Antragsunterlagen liegen hier jedoch bislang nicht vor.

Der Eingang dieser bleibt zunächst abzuwarten.

Mit freundlichen Grüßen

Im Auftrag

Dokümanlarınız henüz burada değil diyorlar değil mi yanlış çevirmiyorum? Arkadaşlar Ankara'nın yabancılar dairesine 45 gün boyunca dosyaları göndermemiş olması mümkün mü? Bana gönderdik yanıt bekliyoruz dediler. Gürkan Bey özellikle sizin yorumunuzu da almak istiyorum. Daha önce böyle bir durum ne duydum ne okudum, dosyalarım Almanya'ya giderken veya orada kayboldu diye çok korkuyorum.

kaybolma vs. gibi bir durum söz konusu değil. aynısını çok yakın arkadaşım da yaşıyor şuanda. başka insanlar da birebir duydum benzer şekilde. istanbuldan başvurmuştu 27 martta. vize gelmeyince yabancılar dairesine yazdı. sizle ilgili burada herhangi bir dosya yok şeklinde cevap aldi. anladığım kadarıyla dosya 1 ay olmasına rağmen henüz almanyaya gönderilmemis burada bekletiyorlar(!) tabi konsolosluğa sorulunca da telefondaki tip tribe giriyormuş. kuyruğu dik tutmaya çalışıyorlar ama içerde neler dönüyor ne rezillikler var bilemiyoruz. işleyiş asla şeffaf değil. özellikle konsolosluktaki türk kökenli tiplerin işlerini düzgün yapmadıklarını düşünüyorum ben.

canoz54

Mesaj gönderen canoz54 » Çrş Nis 27, 2022 7:28 pm

17 mart başvuru tarihi*** yukarda yanlış yazmışım

Broody

Mesaj gönderen Broody » Çrş Nis 27, 2022 10:40 pm

canoz54 yazdı: Çrş Nis 27, 2022 7:14 pm kaybolma vs. gibi bir durum söz konusu değil. aynısını çok yakın arkadaşım da yaşıyor şuanda. başka insanlar da birebir duydum benzer şekilde. istanbuldan başvurmuştu 27 martta. vize gelmeyince yabancılar dairesine yazdı. sizle ilgili burada herhangi bir dosya yok şeklinde cevap aldi. anladığım kadarıyla dosya 1 ay olmasına rağmen henüz almanyaya gönderilmemis burada bekletiyorlar(!) tabi konsolosluğa sorulunca da telefondaki tip tribe giriyormuş. kuyruğu dik tutmaya çalışıyorlar ama içerde neler dönüyor ne rezillikler var bilemiyoruz. işleyiş asla şeffaf değil. özellikle konsolosluktaki türk kökenli tiplerin işlerini düzgün yapmadıklarını düşünüyorum ben.
Mesajınızı okuyunca biraz rahatladım, en azından dosyalarımın kaybolmadığına ikna oldum. Ancak akıl alır gibi değil yani 30 gün veya 45 gün boyunca Konsolosluk&Büyükelçilik dosyaları karşıya neden göndermez ki ? Elçiliklerin burada inceleyecekleri dosyalar çok kısıtlı (nüfus kayıt örneğii adli sicil kaydı, diploma vs.) esas incelenecek dosyaların tamamı Almanya'daki kurumlara ait ve muhtemelen orada incelenmesi gereken dosyalar ( Üniversite kabulü, Sprachkurs belgesi, Alman bankası hesabı vs). Şimdi ben yarın büyükelçiliği aradığımda görevli bana "biz gönderdik ki senin dosyalarınızı" dese ne diyeceğim ki, yalan söylüyormuş gibi itham edemem. Yabancılar dairesi de burada değil dosyalarınız diyor, arada kalıp bunalıma giriyoruz durduk yere. Arkadaşınız durumu ilettiğinde karşıdaki görevli tribe giriyormuş dediniz, görevli tam olarak ne söyleyerek durumu kurtarmaya çalışıyormuş biliyor musunuz acaba?

canoz54

Mesaj gönderen canoz54 » Çrş Nis 27, 2022 11:04 pm

Broody yazdı: Çrş Nis 27, 2022 10:40 pm Mesajınızı okuyunca biraz rahatladım, en azından dosyalarımın kaybolmadığına ikna oldum. Ancak akıl alır gibi değil yani 30 gün veya 45 gün boyunca Konsolosluk&Büyükelçilik dosyaları karşıya neden göndermez ki ? Elçiliklerin burada inceleyecekleri dosyalar çok kısıtlı (nüfus kayıt örneğii adli sicil kaydı, diploma vs.) esas incelenecek dosyaların tamamı Almanya'daki kurumlara ait ve muhtemelen orada incelenmesi gereken dosyalar ( Üniversite kabulü, Sprachkurs belgesi, Alman bankası hesabı vs). Şimdi ben yarın büyükelçiliği aradığımda görevli bana "biz gönderdik ki senin dosyalarınızı" dese ne diyeceğim ki, yalan söylüyormuş gibi itham edemem. Yabancılar dairesi de burada değil dosyalarınız diyor, arada kalıp bunalıma giriyoruz durduk yere. Arkadaşınız durumu ilettiğinde karşıdaki görevli tribe giriyormuş dediniz, görevli tam olarak ne söyleyerek durumu kurtarmaya çalışıyormuş biliyor musunuz acaba?
yabancılar dairesiyle gerekli iletişimi biz yapıyoruz. siz bizim iç işleyişimize müdahil olmaya çalışmayın tarzı cevaplar almış. sus ve bekle diyor yani. yedikleri haltın farkındalar tabi sorulunca işlerine gelmiyor. arkadaşımın dil kursu da başladığı için maddi olarak da mağduriyet yaşadı. sancılı bekleyişi devam ediyor.

16220522

Mesaj gönderen 16220522 » Prş Nis 28, 2022 9:28 am

İstanbul vize bölümüne nasıl ulaşırız? İki gündür arıyorum direk çağrı sonlanlandırdı diyor.

Broody

Mesaj gönderen Broody » Prş Nis 28, 2022 11:30 am

canoz54 yazdı: Çrş Nis 27, 2022 11:04 pm yabancılar dairesiyle gerekli iletişimi biz yapıyoruz. siz bizim iç işleyişimize müdahil olmaya çalışmayın tarzı cevaplar almış. sus ve bekle diyor yani. yedikleri haltın farkındalar tabi sorulunca işlerine gelmiyor. arkadaşımın dil kursu da başladığı için maddi olarak da mağduriyet yaşadı. sancılı bekleyişi devam ediyor.

Az önce Büyükelçilik ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdim. Telefonda çok tatlı bir Alman hanımefendi vardı, diğer görüşmelerimdeki görevliler gibi kestirme cevaplar verip 30-40 saniyede telefonu kapatmaya çalışmadı ve 7-8 dakika boyunca tane tane tüm prosedürü anlattı bana. Kendisinin bana vermiş olduğu bilgileri aşağıda özetleyerek yazacağım ki herkes faydalanabilsin.

1-) Başvurumuz yapıldıktan sonra evraklarımız burada incelenip incelenmesi bittikten sonra taratılarak online bir portala yükleniyormuş. Bu online portal barkod numaramıza bağlı olup Yabancılar Dairesi tarafından da erişime açıkmış. (Benim 14 Marttaki başvurumdan sonra ertesi gün incelemeyi bitirip 15 Martta bu portala dosyalarımı yüklemişler)

2-) Evraklar online portala yüklendikten sonra fotokopilerden birisi (Orjinal evraklar ve 2'şer fotokopilerindeki 1 group fotokopi) Dış İşleri'nin kuryeleri ile Almanya'ya gönderiliyormuş (Benim evraklarım 15 Martta aynı gün kuryeye verilmiş) ve kuryelerin ortalama ulaşma süresi 3,5 hafta imiş. ( Kuryeler yürüyerek gidiyor heralde orasını ben de anlamadım)

3-) Yabancılar dairesi online portaldaki taratılmış dosyaları inceledikten sonra fiziksel olarak gelen dosyaları inceliyorlarmış ve kurye bazı dosyaları kaybetse bile Büyükelçiliğe eksik evrak geldiğini bildirerek büyükelçilikteki fotokopileriden tekrar eksik gelenlerin fotokopisini istiyormuş. (Benim dosyamda böyle bir talep olmamış ve kurye Nisan ayı başında Bochum'a ulaşmış)

4-) Dosyalar ulaştıktan sonra mı sessizlik prosedürüne giriyor benimki nasıl olmuş diye sordum. Sizin dosyalarınız sessizlik prosedürüne girmemiş dedi. Bundan sonra girebilir mi peki diye sorduğumda ise hayır sizin başvurunuz sessizlik prosedürüne tabii tutulmamış dedi. Ben de biraz endişelenerek bu kötü bir şey mi diye sorduğumda ise "hayır kesinlikle kötü bir şey değil" dedi. (Ama iyi bir şey de demedi) Yani kısaca HER BAŞVURU SESSİZLİK PROSEDÜRÜ ALTINDA İŞLEM GÖRMÜYOR. 3-4 hafta içinde vizeleri gelen arkadaşların durumunu bu açıklıyor sanırım.

5-) Peki Yabancılar dairesi neden evraklarınız bizde yok diyorlar diye soru yönelttiğimde ise 2 ihtimal olabileceğini söyledi;
1. İhtimal : Yanlış bir adres ile iletişime geçmiş olabilirsiniz. (Bildiğim kadarı ile Bochum'da 1 tane YD var ama büyükşehirlerde 7-8 tane olabiliyor)
2. İhtimal : Bilgi vermek istememiş olabilirler, ki bu yasal olarak haklarıdır. ( Yasal hakları olsa bile bizde dosyanız yok demek ne kadar etik tartışılır)
3. İhtimal (Benim aklıma gelen) : Bochum Yabancılar Dairesi 10 Mart tarihinde Ukrayna-Rusya savaşı hakkında bir bildiri paylaşmış, bildiride ise Ukrayna'dan gelen göçmenlerin işlemleri sebebi ile Dairede extreme bir yoğunluk olduğu ve bu sebepten ötürü diğer işlemlerde kayda değer uzamalar olabileceği bildirilmiş. (Bochum Almanya'nın en batısında Hollanda sınırına yakın bir şehir, burada böyle bir Ukrayna'lı göçmen yoğunluğu varsa Doğu Almanya şehirlerini düşünemiyorum)

Sonuç olarak, dosyalar konsolosluklardan veya Büyükelçilikten hala gönderilmemiş olabilir, hala kuryede olabilir, Yabancılar dairesi evrakları teslim aldıysa bile işleme koymamış olabilir, işleme koyduğu halde bizde yok diyip cevap vermekten kaçınıyor olabilir, kısacası olabilir de olabilir... Bize ancak ihtimaller denizinde boğulmamaya çalışmak kalıyor ki bu çok berbat bir durum. Yabancılar dairesini telefon ile aramayı düşünüyorum bakalım onlar ne diyecekler.

goettingen

Mesaj gönderen goettingen » Cum Nis 29, 2022 11:02 am

Broody yazdı: Prş Nis 28, 2022 11:30 am Az önce Büyükelçilik ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdim. Telefonda çok tatlı bir Alman hanımefendi vardı, diğer görüşmelerimdeki görevliler gibi kestirme cevaplar verip 30-40 saniyede telefonu kapatmaya çalışmadı ve 7-8 dakika boyunca tane tane tüm prosedürü anlattı bana. Kendisinin bana vermiş olduğu bilgileri aşağıda özetleyerek yazacağım ki herkes faydalanabilsin.

1-) Başvurumuz yapıldıktan sonra evraklarımız burada incelenip incelenmesi bittikten sonra taratılarak online bir portala yükleniyormuş. Bu online portal barkod numaramıza bağlı olup Yabancılar Dairesi tarafından da erişime açıkmış. (Benim 14 Marttaki başvurumdan sonra ertesi gün incelemeyi bitirip 15 Martta bu portala dosyalarımı yüklemişler)

2-) Evraklar online portala yüklendikten sonra fotokopilerden birisi (Orjinal evraklar ve 2'şer fotokopilerindeki 1 group fotokopi) Dış İşleri'nin kuryeleri ile Almanya'ya gönderiliyormuş (Benim evraklarım 15 Martta aynı gün kuryeye verilmiş) ve kuryelerin ortalama ulaşma süresi 3,5 hafta imiş. ( Kuryeler yürüyerek gidiyor heralde orasını ben de anlamadım)

3-) Yabancılar dairesi online portaldaki taratılmış dosyaları inceledikten sonra fiziksel olarak gelen dosyaları inceliyorlarmış ve kurye bazı dosyaları kaybetse bile Büyükelçiliğe eksik evrak geldiğini bildirerek büyükelçilikteki fotokopileriden tekrar eksik gelenlerin fotokopisini istiyormuş. (Benim dosyamda böyle bir talep olmamış ve kurye Nisan ayı başında Bochum'a ulaşmış)

4-) Dosyalar ulaştıktan sonra mı sessizlik prosedürüne giriyor benimki nasıl olmuş diye sordum. Sizin dosyalarınız sessizlik prosedürüne girmemiş dedi. Bundan sonra girebilir mi peki diye sorduğumda ise hayır sizin başvurunuz sessizlik prosedürüne tabii tutulmamış dedi. Ben de biraz endişelenerek bu kötü bir şey mi diye sorduğumda ise "hayır kesinlikle kötü bir şey değil" dedi. (Ama iyi bir şey de demedi) Yani kısaca HER BAŞVURU SESSİZLİK PROSEDÜRÜ ALTINDA İŞLEM GÖRMÜYOR. 3-4 hafta içinde vizeleri gelen arkadaşların durumunu bu açıklıyor sanırım.

5-) Peki Yabancılar dairesi neden evraklarınız bizde yok diyorlar diye soru yönelttiğimde ise 2 ihtimal olabileceğini söyledi;
1. İhtimal : Yanlış bir adres ile iletişime geçmiş olabilirsiniz. (Bildiğim kadarı ile Bochum'da 1 tane YD var ama büyükşehirlerde 7-8 tane olabiliyor)
2. İhtimal : Bilgi vermek istememiş olabilirler, ki bu yasal olarak haklarıdır. ( Yasal hakları olsa bile bizde dosyanız yok demek ne kadar etik tartışılır)
3. İhtimal (Benim aklıma gelen) : Bochum Yabancılar Dairesi 10 Mart tarihinde Ukrayna-Rusya savaşı hakkında bir bildiri paylaşmış, bildiride ise Ukrayna'dan gelen göçmenlerin işlemleri sebebi ile Dairede extreme bir yoğunluk olduğu ve bu sebepten ötürü diğer işlemlerde kayda değer uzamalar olabileceği bildirilmiş. (Bochum Almanya'nın en batısında Hollanda sınırına yakın bir şehir, burada böyle bir Ukrayna'lı göçmen yoğunluğu varsa Doğu Almanya şehirlerini düşünemiyorum)

Sonuç olarak, dosyalar konsolosluklardan veya Büyükelçilikten hala gönderilmemiş olabilir, hala kuryede olabilir, Yabancılar dairesi evrakları teslim aldıysa bile işleme koymamış olabilir, işleme koyduğu halde bizde yok diyip cevap vermekten kaçınıyor olabilir, kısacası olabilir de olabilir... Bize ancak ihtimaller denizinde boğulmamaya çalışmak kalıyor ki bu çok berbat bir durum. Yabancılar dairesini telefon ile aramayı düşünüyorum bakalım onlar ne diyecekler.

Merhabalar, yukarıda yazılı olan Ankara telefon numarası ile nasıl görüştünüz? Dünden beri arıyorum sürekli meşgul çalıyor, normal çaldığında ise kimse açmıyor. 41f başvurusu yapalı 1 ayı geçti, okulum başladı, hiçbir haber gelmedi. Dün Göttingen yabancılar dairesine mail attım, onlar da vizeniz hakkında size bilgi veremeyiz kararı verecek olan konsolosluk onlarla görüşün dediler. Sizin yazdıklarından sonra endişelenip en azından dosyalarım oraya ulaşmış mi diye emin olmak istedim ama öğrenemedim. Burada gördüğüm kadarıyla büyük çoğunluk yabancılar dairesinden yanıt alabiliyordu başvurularının durumu hakkında. Neden böyle bir yanıt vermiş olabilirler bilgisi olan var mı? Ve 41f master vize başvuruları için sürenin 1 ayı geçmesi normal mi?

piapium

Mesaj gönderen piapium » Cum Nis 29, 2022 11:37 am

bir arkadaşımın vizesi tam 1 ay dolduğunda geldi, 41f. ben de bekliyorum hala. 6 nisanda görüşmeye gitmiştim.

goettingen

Mesaj gönderen goettingen » Cum Nis 29, 2022 11:42 am

piapium yazdı: Cum Nis 29, 2022 11:37 am bir arkadaşımın vizesi tam 1 ay dolduğunda geldi, 41f. ben de bekliyorum hala. 6 nisanda görüşmeye gitmiştim.
Çok teşekkür ederim yanıtınız için. Peki hiç bu kadar süre sonra red alan duydunuz mu? Bekleme süresi uzadıkça gerilmeye başladım açıkçası :) bir de bayrama denk gelmesin diye dilemiştim ama olmadı, biraz daha gecikecek belli ki.

1baris

Mesaj gönderen 1baris » Cum Nis 29, 2022 11:52 am

goettingen yazdı: Cum Nis 29, 2022 11:42 am Çok teşekkür ederim yanıtınız için. Peki hiç bu kadar süre sonra red alan duydunuz mu? Bekleme süresi uzadıkça gerilmeye başladım açıkçası :) bir de bayrama denk gelmesin diye dilemiştim ama olmadı, biraz daha gecikecek belli ki.
İstanbul haricinde hızların daha yavaş olduğunu okuduğum kadarıyla biliyorum. Benim 8 Mart görüşme 11 Nisan pasaport elime ulaşması olmuştu 41F için. Tüm süreç bitince uzun bir yazı yazacağım. Fakat Nisan ayında tatiller oldu Almanya genelinde. Aynı şekilde Ukrayna süreci dolayısıyla bir yavaşlıkta oluyor olabilir. 4 aydır forumu takip ediyorum bir adet olumsuz yazı okudum. Onun sonucunda da tekrardan itiraz edip vize alınmıştı.

bilaltanis

Mesaj gönderen bilaltanis » Cum Nis 29, 2022 12:03 pm

Arkadaşlar yakın zaman da 44f dil kursu vizesi alan varmı? 26 ocakta bize görüşmem oldu, vize görüşmesinden sonra bazı eksik evraklar ve problemler oldu konsolosluk ile görüşüp çözdüm bu sorunları istedikleri eksik evrakları 8 Mart tarihinde ilettim. 11 Mart tarihinde mail atıp iletmiş olduğum evrakları işleme koyduklarını söylediler. O tarihten beri bekliyorum herhangi bir gelişme yok, Berlin'e dil eğitimi almak için gitmek istiyorum. Süre çok uzadı ve endişelenmeye başladım sizce normal mi? Dil okulu vizeleri hep böyle gecikir mi?

Kilitli